1

Temat: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Miałbym pytania do osób, które próbowały wykorzystać TTkę w konfiguracji jak w temacie wiadomości. Udało mi się nabyć jakiś czas temu za niecałe 100 zł Yamahę CBX3, która wraz z TTką ma możliwości Falcona w Cubase Audio. Oczywiście trzeba uruchomić specjalną wersję Cubase spreparowaną pod taki sprzęt, tu podziękowanie dla Krolla który pomógł mi w konfiguracji całego zestawu. Ostatecznie udało się odpalić Cubase, który widzi zarówno zewnętrzny HDD jak i samą Yamahę. DSP zaimplementowane w sprzęt Yamahy z tego co widzę około 2x szybciej nakłada efekty niż Falcon 030. Nagrywa mi niestety puste ślady, na które próbuje nakładać efekty. Uruchomienie samych efektów ruszyło po podpięciu kabli MIDI między Atari a Yamahą. Jak widać na pierwszym zdjęciu w konfiguracji CBXa, nie mogę wybrać źródła dźwięku (niepodświetlony analog). Przy podłączeniu wzmacniacza od gitary basowej po linii do Yamahy, mamy diodami na tej drugiej sygnalizowaną siłę sygnału wejściowego (ostatnie zdjęcie Yamahy). Pozostałe zdjęcia to potwierdzenie że DSP Yamahy działa i mamy dostępne spektrum efektów. Czy komuś udało się w Cubase w opcjach hardware ustawić input source? To dla mnie mam nadzieję ostatnia bariera, żeby zarejestrować kilka śladów i zmiksować kawałek na TTce. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Post's attachments

Bez-nazwy-1.jpg 288.79 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari 800XL - Atari 1010, Atari 1050, Rapidus, Ultimate 1MB, VBXE, Stereo l Atari 130XE - XC12, CA2001, XF551Clone l Atari 7800
Atari MegaSTE - SCSI v5.1 l Atari TT - VME ET4000, Thunder, Storm IDE, Lightning, Atari Falcon 030 l Atari Jaguar I Atari Lynx II - AgaCart l Video blog: https://www.youtube.com/channel/UComp3Lx-V_Y7SGfWep4FVgw

2

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

jakby CBX3 Ci się znudziło to daj znać, chętnie przygarnę.

---edycja---
a czy przypadkiem Cubase nie wspiera tylko Yamaha CBX-D5?

tu jest coś o CBX-D3 i Atari:
https://www.atari-forum.com/viewtopic.p … mp;t=34261

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2021-04-30 23:16:49)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Polowałem na CBX3 ponad rok, udało się kupić za grosze od osoby która wysprzedawała sprzęt studyjny. Ceny tego modelu na eBay przeważnie były mocno wysokie. Według informacji które mam, wspierany jest zarówno CBX3 jak i 5. Mój model jest typową wersją montowaną w rack, na czym mi mocno zależało. Koniecznie  chcę porównać możliwości nagraniowe Falcona oraz TT-ki z Yamahą. Czytałem że ten drugi zestaw jest w stanie nagrać dźwięk lepszej jakości. Chętnie zweryfikuję tą teorię. Poniżej więcej informacji o CBX5 i jego DSP (w tym generowanych efektach).
https://www.muzines.co.uk/articles/yama … order/9546
Dostałem namiar na osobę z Hiszpanii, która użytkuje taki sprzęt i wcześniej korespondowała z Krollem. Jeśli uda mi się uruchomić ten zestaw, pochwalę się efektami. Naznosiłem z garażu, pady perkusyjne pod midi, kilka wzmacniaczy i efektów. Chciałbym docelowo nagrać na TT-ce kilka kompozycji z wykorzystaniem hard recordingu nie tylko samego midi. Zobaczymy czy się uda.

Ostatnio edytowany przez nowy80 (2021-05-01 05:25:53)

Atari 800XL - Atari 1010, Atari 1050, Rapidus, Ultimate 1MB, VBXE, Stereo l Atari 130XE - XC12, CA2001, XF551Clone l Atari 7800
Atari MegaSTE - SCSI v5.1 l Atari TT - VME ET4000, Thunder, Storm IDE, Lightning, Atari Falcon 030 l Atari Jaguar I Atari Lynx II - AgaCart l Video blog: https://www.youtube.com/channel/UComp3Lx-V_Y7SGfWep4FVgw

4

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

ok, dawaj znać jak to działa.

z tego co widzę to CBX-D3 ma 4 kanały, w przypadku Falcona 8 lub 16 z kompresją. Przewagą  CBX-D3 jest to że komputer nie jest obciążony zapisem i odczytem dźwięku więc Cubase powinien działać żwawiej


tu jest jeszcze coś o CBX https://www.atari-forum.com/viewtopic.php?t=20843

A tu dokumentacja CBX-D3
https://pl.yamaha.com/files/download/ot … CBXD3E.pdf

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

cześć Nowy80retro, Cyprian:

kolega szuka CBX D3 - cena tego nie jest wysoka. Ma to brać?

chłopak chce (i już robi) robić muzykę na Falconie.

https://www.ebay.de/itm/264975160146?ha … SwidZf1hVG

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

6

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

I jak potoczyły się dalsze losy CBX w TT? Czy TT nie zagłośna jest do rejestracji muzyki?

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

7

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Udało mi się odpalić TT z CBX-em. Wersja Cubase Audio trochę prostsza niż na Falconie. Jednak TT działa szybciej i  jest to naprawdę bardzo przyjemna praca. Jeśli ktoś lubi bawić się rejestrowaniem muzyki w formie jaką umożliwia Cubase Audio to polecam takie rozwiązanie. Sprawia dużo radości obcując z tym sprzętem i Atari :)

Atari 800XL - Atari 1010, Atari 1050, Rapidus, Ultimate 1MB, VBXE, Stereo l Atari 130XE - XC12, CA2001, XF551Clone l Atari 7800
Atari MegaSTE - SCSI v5.1 l Atari TT - VME ET4000, Thunder, Storm IDE, Lightning, Atari Falcon 030 l Atari Jaguar I Atari Lynx II - AgaCart l Video blog: https://www.youtube.com/channel/UComp3Lx-V_Y7SGfWep4FVgw

8

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

O to świetnie, TT bardzo mi się spodobało, praca zwłaszcza w rozdzielczości 1280x960 jest przyjemna, jedyne co męczy to hałas wiatraka na zasilaczu - istnieją jakieś zasilacze pasywnie chłodzone do TT?
A wracając do CBX - widzę, żę na portalach pojawiły się te urządzenia i mocno zastanawiam się nad jego zakupem, mam więc parę pytań:
- czy można jednocześnie odtwarzać i nagrywac przez/na tym urządzeniu?
- dysk twardy trzeba podłączyć do tego urządzenia czy wykorzystuje się ten wewnętrzny w Atari TT?
- jakie kable muszę mieć, aby to podłączyć do TT?

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

9

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Wymieniłem oryginalny, wymęczony już wentylator na Noctua tej samej wielkości i jest dużo ciszej. Trochę kosztują, ale teraz słychać tylko cichy szum i spokojnie można siedzieć przy nim w nocy.

10

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

OK, również spróbuję. Zamówiłem i mam nadzieję we wtorek potestuję.

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

11

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Przyszedł, wymieniłem. Jest trochę ciszej, ale jednak nadal dość głośno, może nie właściwy kupiłem? Wziąlem Noctua NFA6x25 FLX.

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

12

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Ten sam, co ja. Tam w zależności od użytego przewodu zasilającego dostajesz różną prędkość obracania wiatraczka, co przekłada się na głośność szumienia. Ja chyba mam ten najwolniejszy.

13

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

@lukasz7x6: Jezeli to jest standardowa obudowa to jak wspomniał VLX możesz zmniejszyć obroty przez zmianę kabla (są chyba dwa) i użyć do montażu gumowych kołków zamiast śrub (ale nie pamiętam czy tak się da). Jest jeszcze jedna opcja, która pewnie nie wszystkim się podoba to usunięcie kratki z obudowy (https://www.youtube.com/watch?v=P9O7Su1pYW8&ab_channel=Dbug%27sstuff).

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

14

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Są trzy przewody. Wiatraczek mam przykręcony wkrętami, a za urzynanie kawałka obudowy karałbym okrutnie. ;)

15

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Do mnie już dotarła TT z urżniętą obudową... ale taka była taką wziąłem, bardzo chciałem mieć TT a deal wcześniejszy z ładniejszą TT nie wyszedł. Muszę pokombinować z tymi kabelkami - włożyłem tak, że przewody czarny i czerwony są podłączone, powinienem podłączyć żółty i czarny?

No tak... nie ma to jak nie przeczytać instrukcji.. w zależności jaki kabelek z zestawu zastosuję taką głośność osiągnę, jutro pokombinuję. Dzięki!

Ostatnio edytowany przez lukasz7x6 (2024-02-08 20:57:51)

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

16

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Wow różnca jest niesamowita, na kabelku ultra cichym jest parwie nie słyszalny ale wolałem tak nie zostawiać, bo wtedy niewielki jest przepływ powietrza. Na średnim jest całkiem dobrze, na tyle cicho że zaczęło byc słychać jakieś pykanie z zasilacza.. mam nadzieję, że to nic poważnego.
A wracając do tematu wątku -  czy dysk twardy trzeba podłączyć do CBX? czy może jednak rejestracja i odtwarzanie może działać z wewnętrznego dysku TT?

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

17

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Cześć ponownie, nie będę nowego wątku tworzył bo w sumie temat ten sam - udało mi się zanabyć dwie sztuki CBX-D3, jeden działa bez problemów - ładuje firmware podczas startu systemu, mogę nagrywać i odtwarzać. A drugiego nie mogę zmusić do współpracy... jest coś, co powinno się zrobić jako krok "pre"? Jakaś inicjalizacja tego modułu, którą może dla pierwszego wykonałem nieświadomie?
Dodam, że oba ustawiłem idenczycznie jeśli chodzi o SCSI ID oraz podłączenie dysku i podłączam każdego oddzielnie. Oba do chwili załadowania się cubase działają podobnie - miga lampka Sampling Freq 48KHz, w narzędziach SCSI rozpoznają się jako YAMAHA CBX-D3, wszystko wydaje się poprawnie. W chwili uruchomienia Cubase przy podłączonym tym "nie sprawnym" wyświetla się komunikat: No CBX-D3 or CBX-D5 detected. Maybe it is switched off. Ale ewidentnie CBX jest włączony i podłączony do TT.

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

18

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

A przypadkiem na tym działającym nie masz może terminatora założonego? Spróbuj podłączyć oba, ale ten "niedziałajacy" ustaw na inny numer i podłącz w łańcuchu wcześniej.

Sikor umarł...

19

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Masz na myśli włożony w port scsi? Chyba że gdzieś w środku jest? ;-) ale tak też próbowałem, jak dwa podłączę z różnyim scsi id to oba się grzecznie zgłaszają w idccheck, gdy mam dysk przed nimi  a w jednym z nich terminator - też się zgłaszają, gdy mam dysk za nimi i dopiero terminator też piknie wszystko jest, jedyne co to każdorazowo przy włączeniu cubase tylko jeden (i zawsze ten sam) ładuje firmware niezależnie od konfiguracji (a sprawdziłem wszystkie permutacje ;-) ).

Ostatnio edytowany przez lukasz7x6 (2024-03-18 15:50:21)

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

20

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Czyli pojedynczy z terminatorem się nie zgłasza? Nie znam się na tym sprzęcie, ale może muszą być w łańcuchu po dwa? To znaczy może jest jakaś opcja master/slave, i slave tylko z masterem działa? Masz jakiś manual, aby pokazać?
Edyta dodała: zresztą na forum atari-forum.com jest napisane, że łączyło się w łańcuchy, aby uzyskać więcej ścieżek. Więc chyba to będzie trop.
https://pl.yamaha.com/files/download/ot … CBXD3E.pdf - instrukcja mówi, że musi być terminator. Jeszcze jedno - ten zły zgłasza się jako D5 - w instrukcji coś napisali, że trzeba downgrowdować do D3.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2024-03-18 19:18:34)

Sikor umarł...

21

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Tylko problem jest taki, że jako jeden też nie działa. Elektronik że mnie żaden, ale czasem za dużo eksperymentuje mimo braku wiedzy. Rozłożyłem oba urządzenia, jedna z kart wygląda na obsługująca scsi. Na tej płytce był tylko jeden układ na podstawce więc cóż... Zamieniłem je. I o dziwo urządzenie ożyło! Co prawda nie zdążyłem jeszcze nic nagrać ale odtwarzać się da i wygląda wszystko na sprawne. Pewnie znalezienie takiego scalaka graniczy z cudem, da się kopiować takie elementy?
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=11347

Ostatnio edytowany przez lukasz7x6 (2024-03-18 20:22:39)

Post's attachments

CBX-D3.jpeg 34.68 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

22

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Sikor napisał/a:

Czyli pojedynczy z terminatorem się nie zgłasza? Nie znam się na tym sprzęcie, ale może muszą być w łańcuchu po dwa? To znaczy może jest jakaś opcja master/slave, i slave tylko z masterem działa? Masz jakiś manual, aby pokazać?
Edyta dodała: zresztą na forum atari-forum.com jest napisane, że łączyło się w łańcuchy, aby uzyskać więcej ścieżek. Więc chyba to będzie trop.
https://pl.yamaha.com/files/download/ot … CBXD3E.pdf - instrukcja mówi, że musi być terminator. Jeszcze jedno - ten zły zgłasza się jako D5 - w instrukcji coś napisali, że trzeba downgrowdować do D3.

Poprzekładam spowrotem scalaki i spróbuję jeszcze raz w "tendemie" jak proponujesz. Opcji master/slave nie znalazłem, jedyne co można na nich ustawiać to SCSI ID. Manual mam ten, który zalinkowałeś + grzebałem w necie ale nie wiele informacji na ten temat jest, nawet nic nie znalazłem o połączeniu dwóch na raz. Z drugiej jednak strony zdawało mi się naturalne, że każdy oddzielnie powinien działać tak samo zapewniając 4 ścieżki rejestracji.
Co do zgłaszania się - on się zgłasza prawidłowo w checkidc jako CBX-D3. Gdzie znalazłeś o tym downgrade w instrukcji? Przeszperałem jeszcze raz i wydaje mi się, że D5 wymaga softu, którym się mu wymusza załadowanie firmware, natomiast D3 pobiera firmware automatycznie sam.

Ostatnio edytowany przez lukasz7x6 (2024-03-18 20:35:32)

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

23

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Źle przeczytałem Twój post - napisałeś o braku detekcji, ja jakoś założyłem, że zgłasza się jako 5. Co do układu - zapytaj Tori-ego, czy by nie chciał się nim pobawić. Może gdzieś notę katalogową da się znaleźć?

Sikor umarł...

24

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

Poprzekładałem, ustawiłem scsi-id po kolei (dyski: scsi id 0 i 1, CBX-3 nr 1 - scsi id 3, CBX-3 nr 2 - scsi id 5, terminator włożony w drugiego CBX) i niestety nadal efekt ten sam, tzn pierwszy się ładuje (ten co zawsze), drugi się nie ładuje. Odwrócenie scsi-id dla CBXów nie zmienia stanu. Tym razem rzecz jasna jest bez komunikatu o braku urządzenia, bo jednego wykrył.
Aktualizacja po dłuższych walkach: zamieniałem kolejność fizycznie, logicznie (scsi id 0, 1, 2, 3 potem scsi id 0, 1, 3, 2, potem zamiana ich fizycznie i takie same dwa ustawienia) zawsze efekt ten sam - ładuje się tylko jeden ten, który zawsze. Na dziś mam dość, może jednak jest to kwestia tego scalaka...

Ostatnio edytowany przez lukasz7x6 (2024-03-18 21:31:07)

Atari TT (DE) 4MB ST RAM + ECL2VGA + SCSI2SD + StormTT 64MB, Atari Falcon 030 14MB (FR) + NetUSBee + MIDEX+, Atari MEGA STE 4MB (DE) +UltraSatan Internal, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + NetUSBee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE), 2xMiST/MiSTer/ARAnyM

25

Odp: Atari TT, Yamaha CBX3, dysk zewnętrzny SCSI i hard recording!!!

->lukasz7x6 - niestety - jeśli przekładasz pomiędzy urządzeniami (CBX) ten konkretny scalak i sprzęt działa, to masz na 100% winowajcę. Scalak wydaje się być matrycą bramek - nieosiągalny chyba, że masz solidne "wtyki" w Yamaha Corp. (jakuza może?) Gdyby udało się gdzieś zdobyć identycznego chipa, ale kompletnego trupa - mógłbym chociaż podjąć się jakiejś identyfikacji. Trzeba popytać na forach, czy ktoś ma nieżywą CBX (być może z działającym scalakiem, którego Ty już nie masz...)

tOri

edit: a tak w ogóle to wrzuć jakieś fotki ze środka sprzętu. Nigdzie takich nie ma, a ciekawość powinna zostać czymś nakarmiona, haha :)

Ostatnio edytowany przez tOri (2024-03-18 22:21:32)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site