Temat: Dziwna plątanina wewnątrz MEGA ST 1

Witam!

Kupiłem właśnie MEGA ST 1 w stanie niewiadomym (bez mychy i klawiatury) i po otwarciu obudowy okazało się, że:
1. płyta ma zainstalowany blitter
2. jest jakaś płytka z kabelkiem na procesorze (na sieci znalazłem coś o blitter patch??)
3. na MMU siedzi jakaś większa płytka, od niej idzie taśma do płytki z DRAMami, a od niej z koleji do prądu i kolejna taśma do jakiejś płytki nałożonej DMA (albo FDC - nie pamiętam - ale to by chyba sensu nie miało).

Co to za licho? Rozszerzenie RAM?? Trochę pająk, ale wykonane bardzo schludnie i dokładnie :)

2

Odp: Dziwna plątanina wewnątrz MEGA ST 1

Pokaż fotki

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Dziwna plątanina wewnątrz MEGA ST 1

Pokaż fotki

OK - jutro będą :)

4

Odp: Dziwna plątanina wewnątrz MEGA ST 1

Tak to wygląda:
http://siusiak.nie.com.pl/~malf/mega1-ext.jpg

5

Odp: Dziwna plątanina wewnątrz MEGA ST 1

No więc te dwie płytki w montażu powierzchniowym to na pewno rozszerzenie pamięci. Ta mała na procku nie wiem do czego jest. Można by Paskuda zapytać. Może sterownik flopa HD ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: Dziwna plątanina wewnątrz MEGA ST 1

Ta mala, jest w kazdej fabrycznej Medze - cos z zegarem procesora robi - ale nie pamietam juz co. W kazdym razie byl z nai problem jak kiedys dopal 16MHz robilismy, ale dalo sie to obejsc.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: Dziwna plątanina wewnątrz MEGA ST 1

Pecus ma racje. Ja jak mialem Mega ST 1 to tez mialem taka plytke na procku. Czlowiek, to taki zwierz, ze jak zobaczy zdjecie to se przypomina. ;)

8

Odp: Dziwna plątanina wewnątrz MEGA ST 1

Witam!
...
1. płyta ma zainstalowany blitter
...

kazda Mega ma fabrycznie instalowany blitter

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org