Temat: Calkowicie poczatkujacy need help

Nie mam pojecia jaki programik sobie sciagnac aby mi gry z atari na xp dzialaly. Sciagnalem sobie pliki .atr, jakies emulatory ale ze nie za dobrze znam angielski to nie wiem co tam jest grane. Prosze mopozcie napiszcie jaki program musze sobie sciagnac, opis w jezyku polskim(skrot najwaz. informacji), gdzie umiescic pliki z grami. Prosze o pomoc. Czy jest mozliwe granie bez uzycia joysticka (klawiaturka)? Pomocy jestem strasznie glupi. Chcialbym sobie pograc na pc w gry na ktorych sie wychowalem...

2

Odp: Calkowicie poczatkujacy need help

Sciagnij sobie Atari800 Win, ustaw w zakladce Input joy'a (kierunki plus CTRL przykladowo). Przeciagnij plik *.atr na glowne okno odpalonego emulatora i powinno przejsc. To taka najbanalniejsza metoda.  F4 start, F5 reset, w helpie masz opisana klawiszologie.  Milej zabawy :)

ślamk!

3

Odp: Calkowicie poczatkujacy need help

1) No wiec tak, na poczatek zaopatrz sie w emulator. Proponuje Atari800Win. Najnowsza wersje sciagniesz z http://atariarea.histeria.pl/PLus/index_pl.htm
2) Kolejna rzecza ktorej potrzebujesz beda romy roznych modeli ATARI. To rowniez nie jest problemem znalezc. Poszukujesz plikow:
ataribas.rom
atarixl.rom
atariosb.rom
to gdzie je wrzucisz nie jest specjalnie istotne, bo i tak bedziesz potem podawal sciezke do katalogu z ROMami.
3) Instalujesz emulator po drodze wlasciwie tylko podajac sciezki dostepu do ww. romow.
4) Uruchamiasz emulator.
5) Osluga i ciag dalszy chociazby wg. tego opisu: http://www.globas.aplus.pl/modules.php? … &sid=8

Pokombinuj zreszta :)

4

Odp: Calkowicie poczatkujacy need help

Dzieki juz mi dziala. Mam jeszcze jedno pytanie czy da sie programowac klawisze (zeby nie bylo tylko 02468)? Nie mam joysticka a na tych kklawiszach niezbyt dobrze mi sie gra.

5

Odp: Calkowicie poczatkujacy need help

Z menu Input wybierz Joysticks (albo alt+J). Możesz zmienić sterowanie na strzałki + ctrl, lub ustawić dowolne klawisze dla keyset A lub B.

---> atarowiec od 1984r. <---

6

Odp: Calkowicie poczatkujacy need help

Dzieki. Mam jeszcze jedno pytanie jak zwiekszac/zmniejszac predkosc gry?

7

Odp: Calkowicie poczatkujacy need help

predkosc mozesz sobie ustawic w menu Atari->Performance... jako procent szybkosci oryginalnej atarki.

Przydatny rowniez bedzie klawisz F7 ktorym zwiekszasz do maksimum predkosc dzialania emulatora.