1

Temat: Cart Flashowy - schematy?

Tak sobie przelecialem te dluuugasna reklame czy faq (?), ktora ktos przed chwila zapodal i zwrocilem uwage na jeden link:

http://www.atarimax.com/flashcart/docum … index.html

Dla mnie flash jest o niebo wygodniejszy niz ten "sidicar" czy jak mu tam bylo, ktory kiedys byl u nas sprzedawany i wymagal bateryjki do podtrzymywania...

Ceny niewygorowane, ale ja bym wolal sam zrobic cos takiego. Ktos widzial dokumentacje do takiego/podobnego carta? J anie moge wygooglac :/

[ Dodano: Pią Lis 05, 2004 1:43 am ]
Nie no, dowalilem teraz... chyba przez pozna pore.
Powinni mi dyplom zabrac :(

Porownanie tych dwoch cartow (na flashu i na podtrzymywanym bateryjnie ramie czy sramie) bylo bez sensu. Flash jest chyba wciaz za wolny i niewygodny przy zapisie (no i ma ograniczenie ilosci zapisow) zeby zrobic funkcjonalnosc emulwania stacji dyskow, jaka mial sidicar z bateryjka...

Tym niemniej cart 1MB na flashach z mozliwoscia przeprogramowywania przez PC bylby interesujacy. Flashe coraz tansze...

2

Odp: Cart Flashowy - schematy?

Ano technologia tanieje, albo pokazuja sie nowsze technologie. Ja tydzien temu kupilem CF 1GB Card za $100.

3

Odp: Cart Flashowy - schematy?

Ano technologia tanieje, albo pokazuja sie nowsze technologie. Ja tydzien temu kupilem CF 1GB Card za $100.

Bogatemu wszystko wolno  :P  ;)

Sikor umarł...

4

Odp: Cart Flashowy - schematy?

Daj spokój $100 za kartę to nie jest dużo. W sierpniu kupiłem kartę 64MB za równowartość $48. Inna sprawa, że za tę samą kartę w sierpniu Monsoft dałby pewnie $30, ale nie od dziś wiadomo, że w Polsce wszyscy są tak bogaci, że moga płacić najwyższe ceny.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: Cart Flashowy - schematy?

my tu gadu gadu (kryptoreklama) a ja sie o schematy pytalem...

6

Odp: Cart Flashowy - schematy?

Daj spokój $100 za kartę to nie jest dużo. W sierpniu kupiłem kartę 64MB za równowartość $48. Inna sprawa, że za tę samą kartę w sierpniu Monsoft dałby pewnie $30, ale nie od dziś wiadomo, że w Polsce wszyscy są tak bogaci, że moga płacić najwyższe ceny.

Dokladnie. Ja to moge powiedziec z "autopsji". Niedosyc, ze tu ludziska lepiej zarabiaja, to jeszcz ceny sa lepsze. Teraz karta 512 (jakies miesiac temu) posztowala $41. Tu nie trzeba byc bogatym aby bylo czlowieka sac na takei rzeczy. ;)

7

Odp: Cart Flashowy - schematy?

To może podeślij jaiś katalog sprzętu. Ja u Ciebie zamówię, Ty doliczysz swoje, ja to sprzedam z zyskiem i będziemy do przodu kilka bugsów. 8)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

8

Odp: Cart Flashowy - schematy?

W sumie zrobić coś takiego nie jest jakimś wielkim problemem - najgorzej jest z kością - o ile 128 kb ew. 256 kb są ławto dostępne (i tanie) bo występują jako biosy na płytach głównych - nie ma problemu ze zdobyciem (cena za używaną 5 zł) o tyle w nie mam pojęcia na temat większych kości. (Na początek 256kb powinno wystarczyć - ja mam taki wsadzony zamiast ROMu i BASICA.)

Do tego potrzeba logiki sterującej - najprościej GAL i jakiś rejestr (np 74hct373 / 374). Zamiast gala można użyć np 7400 jako dekoder sygnałów WR i RD. Drugi układ 7400 jako generator sygnałów dla latcha (CCTL i Fi2). Schemat byłby oparty o RAMCARTA z niewielkimi modyfikacjami - więcej banków i bark baterii!

Co do oprogramowania to nie powinno być problemów - mam napisaną procedurkę do flashowania romów na programator oparty o 6510 więc tylko wystarczą zmiany kosmetyczne i interface użytkownika.