1

Temat: Zasilacz i kabelek TV do XE

Mam pytanko. Czy kabelek AtarI ==> TV od AtarI 800XL będzie pasował/poprawnie działał z AtarI XE to samo tyczy się zasilacza. Mam chrapkę na te itemki na allegro, ale najpierw wolę się upewnić :>

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

2

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Na mój gust obydwie rzeczy są niepotrzebne. Jak się kupuje atari, to chyba jest z zasilaczem, czyż nie? A to drugie urządzenie to dla mnie zupełna enigma. Przecież atarkę z TV łączy się bezpośrednio. Zwykłym kablem antenowym. No chyba, że się chce do euro, wtedy trzeba sobie zlutować przejściówkę Euro-Din5, ale to nawet ja sam sobie zrobiłem oparzając się tylko 2 razy i musząc z powrotem rozlutować jedną końcówkę gdyż zapomniałem na kabel nałożyć tę plastikową osłonkę do nakręcania na wtyczkę :)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

3

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Jaskier - jaja sobie robisz ... Ty lutowałeś .... ? ;-)
Kurna, konkurencja mi w Toruniu rośnie....

A konkretnie:
Kabelek TV i zasilacz od ATARI XL pasuje do ATARI XE

ps... itemki ?    ... ziomki ?

pomidor

4

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Widzę, że POSTa zdominowali rodacy :> Loos Jaskier, loos, ale naogól <ku mojemu ogromnemu żdziwieniu> na allegro atarki są bez zasilacza :/ A co do tej przejściówki, to też sobie moge zlutować, ale chciałem mieć oryginalną od AtarI no i wogóle to z tego co mi wiadomo to ten kabelek to właśnie zwykły kabelek antenowy :]

PS

Jaskier - jaja sobie robisz ... Ty lutowałeś .... ? ;-)
Kurna, konkurencja mi w Toruniu rośnie....

  To jeszcze nic - ostatnio żeśmy z Jaskierem próbowali lutować nawet małego jacka :>

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

5

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

To jeszcze nic - ostatnio żeśmy z Jaskierem próbowali lutować nawet małego jacka

A co wam ten Jacus zawinił, hę? Lepiej znaleźlibyście sobie kogoś swojej postury, a nie bijecie młodszych i słabszych. :twisted:

O ja p*.*. Kabelek za dychę! Skąd ci ludzie biorą te ceny!? A koszt wysyłki 7zł za zasilacz? Dziwne, ale nie wydaje mi się, by ważył powyżej kilograma. Lepiej zagadnij gościa, czemu chce zarobić na przesyłce.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

6

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Na kablu antenowym jest gorsza jakość. Poza tym telewizor z reguły to złącze ma już zajęte (z wyjątkiem mojego telewizora, w którym nawet jakby ten kabel wypadł, to bym po roku dopiero zauważył). Lepiej sobie samemu zlutować kabel Euro->Din5.
A co do mojego lutowania, to pamiętam, że faktycznie sam swój kabel lutowałem. Tylko ty potem wpadłeś i go rozlutowałeś i zlutowałeś znowu, tym razem porządnie.
A historii z małym jackiem sobie nie przypominam. To złącze jest w ogóle za małe abym był w stanie cokolwiek z nim zrobić nie paląc sobie paluchów. Zresztą niedawno wpadłem na pomysł i lutując wtyczkę SVHS wsadziłem ją w imadło :)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

7

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Bo Ty masz imadło - a ja tylko drewniany klocek... echhhhh to było wtedy jak kupowałem te kolumny tzn tłumaczyłeś mi co i jak z tym małym jasiem :> Nawiasem mówiąc to też się wtedy nieźle poparzyłem jak lutowałem to maleństwo :] Ale tak to już jest jak ma się palce jak bochenki chleba :] Rzeczywiście przejściówkę raczej zrobię sobie sam... chyba, że kupię jakąs wywaloną w kosmos/robioną przez pro na allegro za nieduże pieniądze. A tak wogóle to takie głupie pytania zdaję, bo bacznie obserwuję aukcję.

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

8

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Przecież atarkę z TV łączy się bezpośrednio. Zwykłym kablem antenowym.

No, nie masz racji Jask, nie jest to zwykły kabel antenowy (z antenowym wtykiem po obu stronach), bowiem od strony atarki ma wtyk tzw. chinch. Ale owszem, XL i XE mają taki kabelek identyczny. Co więcej, C64 również ;). Ciekawi mnie natomiast ten egzemplarz na wspomnianej przez ciebie licytacji. Co to mianowicie za Black Box na kablu? Wszystkie kable tv do maluszka (i nie tylko) jakie widziałem, to był sam kabelek, bez żadnych extra urządzeń? Co to? Może kupujesz jakieś rzadkie dziwadło?

Jak się lepiej przyjrzałem, to zauważyłem, że wtyczka od strony tv jest szara, a nie czarna. Chyba nie jest oryginalna, bo takie u nas w Polsce zwykle sprzedawali. Zapewne wymieniana, więc sprzęt nie całkiem oryginalny? Gość ją zresztą pod spód wepchnął, żeby nie było widać.

Zresztą niedawno wpadłem na pomysł i lutując wtyczkę SVHS wsadziłem ją w imadło

Tylko Jacusia nie wkładaj lepiej w imadło? Co dwie główki to nie jedna.

9

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

No właśnie. Podłączenie atarki do TV to zwykły kabel antenowy tyle, że z jednej strony jest zamiast gniazda antenowego cinch. Po co jednak ta skrzynka? Czy oprność kabla u atarki ma być inna a nie standardowe 75Ohmów??? A może to konwerter NTSC<>PAL??? Chętnie bym obejrzał to ustrojstwo od środka.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

10

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Ja miałem kiedyś taki kabelek z black boksem jaieś 15-20cm od wtyczki. Po obu stronach chinche. Czarne pudło należało umieścić po stronie TV, bo inaczej obraz był do d...

W tej skrzynce jest cewka (tzn. na metalowym pierścieniu nawinięty kilka razy kabelek antenowy) dla poprawienia jakości obrazu. Działało, jak podłączyłem kiedyś zwykły kabel antenowy, to obraz był naprawdę do niczego.

Ta szara wtyczka może być zwykłą wtyką antenową. Efekt przeróbki po chinchu. Też cos podobnego zrobiłem ze swoim kabelkiem, ale tam wtyczka była biała. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

11

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Taki kabelek jest oryginalnie dodawany do Atari 800XL. Nie wiem co jest w boxie - nie rozbieralem... pewnie cus co ma niby antyzakloceniowo filtrowac sygnal czy co...

12

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

No to ja siedzę cicho, bo jak narazie jestem tylko teoretykiem :> Ale Wasze rady bardzo mi się przydadzą w ciągu kilku najbliższych dni <zakup AtarI XE>

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

13

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Nie pękaj, ja też jestem teoretykiem. Tyle, że grafikiem.  :mrgreen:

Co do tej cewki (moczowej) to czy XE nie mają tego w ogóle, czy też mają zaszyte gdzieś w środku?
Gdzieś widziałem poradę jak poprawić jakość obrazu na tv (w 800XL), ktoś tam radził, żeby przewinąć tą cewkę i przesunąć ją dalej. Albo bliżej, nie pamiętam. Teraz mi się przypomniało (że nie pamiętam).

14

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Najlepszym sposobem na poprawę obrazu jest kabelek do monitora i monitorek Philipsa (typu nie pamiętam). Nawet C1084S się przy nim umywa.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

15

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Chyba chciałeś powiedzieć: nie umywa? Mój się nie umywa. Nadal jest taki brudny, jaki go od Pinokia kupiłem (na ratę).

16

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

No mój też czysty nie jest, boć to od Pinka. Niech zgadnę, Twój też ma ułamaną klapkę pod ekranem? :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

17

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

He he, ale ja klapkę mam, choć osobno. Z narysowanym fiutem wyssanym do kości? Żeby było wiadomo, od kogo kupione.

18

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

To widzę, że Pinokio nie próżnuje hehs :> BTW - ma ktoś tanio na odstąpienie/sprzedanie <wolałbym jednak to 1> coś z rzeczy które potrzebuje (początkujący) atarowiec? <ostatnio z kasą u mnie krucho =[ >

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

19

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

He he, ale ja klapkę mam, choć osobno. Z narysowanym fiutem wyssanym do kości? Żeby było wiadomo, od kogo kupione.

No to masz bardziej oryginalną ode mnie, bo moja trzyma się na jednym bolcu, a za drugi robi kawałek zrolowanego papierka (PIN: to ten sam papierek, który dorzyciłeś do monita w Opalenicy :lol: ).

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

20

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

A była taka czarna skrzyneczka, była... W ostatnich egzemplarzach 800XL i w pierwszych 130-tkach...
A co do kabelka: Jurgi, przyjrzyj się: to nie jest zwykły chinch (choć i chincha można użyć), tylko tzw. "Banan JacK" - oryginalnie ma ciut dłuższy i grubszy bolec od chincha...  :oops:

Sikor umarł...

21

Odp: Zasilacz i kabelek TV do XE

Bo to właśnie JEST PRAWDZIWY CHINCH. Kiedyś w Polsce mawiało się na to  wtyczka RF z grubym bolcem, a to co wtykasz w gniazdo antenowe w telewizorze do RF z cienkim bolkiem, yyy bolcem znaczy się. :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.