1

Temat: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

.. sory, że tu - ale przynajmniej w bałaganie.

Pytanie do użytkowników GÓWNOSTRADY: Czy możliwość "serwisowego" rozłączania połączenia z tym gównem też wam tak daje w ...****itd.

** * ** trallalala mnie strzela - próbuje Azbestowi (i nie tylko) wysłać "duży" 80MB plik - i najczęściej okazuje się, że połączenie z netem zostaje rozłączone - i nie jest to bynajmniej winą kompa. Przecież podpisując tak skonstrułowaną umowę z tepsą - człowiek podpisuje na siebie wyrok. Pewnie, z racji na to, że na wysyłane dane limitu nie ma; chłopcy dobrze się bawią - i lubią czasem człowiekowi *** ** dobrą zabawe :) f**k, f**k, f**k. Czasami myśle, że "telekomunikacja" lepiej działa w byłym ZSRR  :twisted:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

od kiedy zmienilem stery dla modemy i skonfigurowalem reczeni polaczenie NIE MA zadnych problemow ze zrywaniem polaczenia... jak co bledow bym szukal w ujowej jakosci przewodach do centrali i ew, portach (czy jak to tam sie nazywa) na centrali.

3

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

oczywiście, że ręcznie ! nie ma innego rozwiązania - bo oprogramowanie z tepsy jest o dupe rozbić :D kupa do kwadratu, a centrala nowa.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

nie chce mi się pisać....
najlepsze jest to że "serwer resetuje się raz na 24h"....
8O  :?

5

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

ja tez nie mam zadnych problemow z neo jak narazie bez limitow...polaczone to przez Asmaxa 800C2 .. i rozdzielone na dwie osoby ;] no i zainsatlowany na kazdym kompie netlimiter ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

eee... mi sie rozłącza net, jak mi sie modem za bardzo podgrzeje, albo z kolei nie chce sie w ogóle połączyć, póki modem sie odrobinke nie rozgrzeje :/ ale mam dośc starawy model, byłam jednym z pierwszych klientów na neo+ ...

There's special place for me in hell. It's called the throne.

7

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

netlimiter??? uuuuuu....to nieciekawie.....mało przekrętu niestety? :P

gep/lamers^dial

8

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

eeee;- Meśka - widziałem jak to masz postawione -  :twisted: dziwne, że ten grzyb ci się w ogóle podnosi co dzień rano.. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

No, Mesiunia może nie wie, jak sie stawia. Majki miał jej chyba pokazywać?

10

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

majtki ?? :D:D:D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

No nie wiem dokłądnie, co Majki miał jej pokazywać?
W każdym razie coś na sianie bodajże? Ale co mieli siać to też nie wiem.

12

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

pin, ja wiem! ten grat chodzi nie wiem jakim cudem ;p kiedyś działał z win XP pod 64MB ramu ;D wazne, ze w ogóle jeszcze działa. neostrade mam humorzastą. nieraz cały dzień chodzi i nic, wszystko ok, a czasme rozłącza co chwile :/.

jaki majki? ke pasa?

There's special place for me in hell. It's called the throne.

13

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

Ogolnie moge sie troche wypowiedziec, jako byly i obecny (ale za granica) pracownik firmy ISP.
Jesli chodzi o zlosliwosc adminow i zabawa w rozalczanie userow to pominmy to. Nikomu sie nie chce w cos takiego bawic, bo po co, jak w tym samym czasie mozna sobie ogladac film.
Ja bym tu stawial na sprzet i na implementacje PPP. Trzeba by porownac jak to jest pod unixem a jak po winda z tymi rozlaczeniami. My kiedys testowalismy przed wprowadzeniem u nas polaczenia na urzadzeniach roznych firm i powiem ze bywalo roznie. U nas najlepiej wypadal firma ze Slovenii i jej sprzet chodzil najstabilniej. I taki teraz chodzi. Nie znam opinii uzytkownikow, bo zanim to wprowadzono do uzytku publicznego to juz nie bylem pracownikiem tej firmy i rozpoczalem dzielic sie wyplata z wujem Sam'em ;)

14

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

M: a do czego używasz XP? Do sprzątania ?? :twisted:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

mnie jakos nic nie rozlacza, chyba ze sam sobie zawadze noga o kabel. co do polaczenia - reczna koniguracja, a instalowac tylko drivery od modemu (bez pozostalego smiecia) i powinno dobrze chodzic. duze pliki (znacznie powyzej 80MB) co drugi dzien gdzies wysylam/sciagam i nie zauwazylem zeby cos rozlaczalo. pozatym jakby nie patrzec siec mam rozbita na dwa kompy (brama/serwer oraz system do pracy) "serwer" chodzi 24h juz od miesiaca i nic sie nie dzieje (caly czas na nim cos sie pod dc++ sciaga) neostrade mam bez limitow, podobno 640 ... ale zapycha jak 768 (?!?)

16

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

Jam mam neo z wlasnym modemem, i nic sie zlego nie dzieje,  rozłącza mnie regularnie co 24h. (czyli tak jak powino byc)  Natomiast mam ciekawy przypadek u swojego znajomego.

Pin przede wszystkim napisz jaki masz modem.  jesli przez usb to posprawdzaj wszystkie ustawienia. powylaczaj oszczedzanie energii w windzie inne różne ustawienia z usb.  generalnie poczytaj na forum neostrady.  (najwiecej problemow z usb bylo z sagemami)
W przypadku mojego kolegi wszelkie zabiegi nie pomogly.  Okazalo sie ze chlopak ma jakis ficzer na linii.  (sprawdz czy w chwilach kiedy cie rozłącza) pali ci sie dioda dsl w modemie.  bo jak masz zaniki sygnalu.  to sciagnij sobie ekipe przygotuj flaszke i niech cie przepna na inną linie.
to chyba jedyne wyjscie...  kumpel skladal z 15 reklamacji i jedyne co uslyszal, to ze problem jest nie do rozwiazania i jesli chce to rozwiążą umowę.   okazalo sie jednak, ze sciagniecie ekipy i przepiecie nr tel na inna linie zalatwilo sprawe.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

17

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

chyba w Krakau siakieś pole siłowe przed wigwamem Pina zainstalowali;chyba tak trzeba wytłumaczyć "impotencje sieciową" Drewnianego ;)

gep/lamers^dial

18

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

No drewno z reguły słabo przewodzi impulsy elektryczne wszelakie. ;)

BTW. PIN: Dziwną formę reklamy przyjąłeś. W topicu zachęcasz do kupna ostrady, a w poscie plujeszcz neostradę. Niepojęte. :?:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

19

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

Normalne, że konfigurację trzeba "doheblować", hehe.
Osobiście nie mam neo (bo chyba wymagany jest telefon w tp, na co się pewnie "nigdy w życiu!" nie zdecyduję) więc nie za wiele mądrego mogę powiedzieć na odległość zwłaszcza.
Rada X-Raya wydaje mi się najmądrzejsza (flaszka konieczna).
Osobiście jeszcze grzebałbym w konfiguracji windowsa. Ja na przykład odkryłem, że znaczną część (może większość, bo jeszcze eksperymentuję) statycznych vxd z opisem "microsoft networking" można wy? na grzyby posłać bez żadnej szkody (np. vnetsup.vxd, nie mówiąc już o vfixd, vredir, czy dfs).

20

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

No dobrze. Wywalisz i co potem? Tzn. jeżeli neostrada tego nie potrzebuje, to raczej nie są używane. Tylko pomyś troche przyszłościowo. Co będzie jak Ci się pojawi na Twoim łączu drugi komp.

Kiedyś (w dopie niewspółdzielonego dostępu modemowego ;) ) powyłączałem wszystkie niepotrzebne usługi, a po podpięciu neo i kompa strej okazało się, że jej sprzęt założył czapkę niewidkę i dpiero eksperymenty w włączaniem usług pomogły.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

21

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

Jak to: co potem? Jeśli okażą się potrzebne, to je włączę, nie widzę tu problemu. Miałem je wywalone wszystkie, przywróciłem je, kiedy zakładano mi sieć (przywróciłem usb w biosie i jeszcze parę innych. Wyżej wymienione już sprawdziłem z siecią, okazały się nadal zbędne i wyleciały, na sprawdzenie czeka jeszcze kilka. Na razie jeden okazał się potrzebny.

Tzn. jeżeli neostrada tego nie potrzebuje, to raczej nie są używane.

Wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi mi o statyczne vxd. Cytat z pierwszej z brzegu strony jaką wyrzucił mi gugl na ten temat: "Statyczne VxD (które nie mogą być dynamicznie ładowane i usuwane z pamięci) (...)" - wynika z niego że są uruchamiane zawsze. Dlatego nazwano je static, a nie dynamic. Dla ścisłości: "video phone helper", czy "netmeeting" zapewne w życiu nie będą mi potrzebne.

Tylko pomyś troche przyszłościowo. Co będzie jak Ci się pojawi na Twoim łączu drugi komp.

Jak się pojawi drugi komp, to będę miał okazję sprawdzić, jakie są potrzebne w tym przypadku i pewnie będę już mógł na ten temat napisać niezły artykuł (jeśli jeszcze kogoś artykuł na temat w98 zainteresuje, hehe).
Jak na razie moje myślenie okazało się całkiem przyszłościowe, bo przez trzy lata używania windy nie miałem reinstalki, ani nawet padu systemu.
Poza tym są jeszcze wiele aplikacji instaluje swoje statyczne vxd, które powodują problemy, np. oweż dorzucane przez Kaspersky AV powodują zwis w98 przy zamykaniu systemu? Równie dobrze sterowniki uruchamiane przez inną aplikację mogę powodować problemy z siecią, trudne do zdiagnozowania choćby dlatego, że mało kto zainteresuje się, jakie vxd mu chodzą (nawet jeśli wie, co to takiego :F).

22

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

M: a do czego używasz XP? Do sprzątania ?? :twisted:

Hmm. Aluzju nie ponial :(

A tak na marginiesie to nie uzywam Windows XP, bo wole win 2000. A z reguly to siedzie na RH lub Fedorze

23

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

Monsoft:: - bo to była aluzja do Meśki :D

X-ray - oczywiście, że całość mam ustawione ręcznie - i dodam, że jak kultura nakazuje z "sestawu instalacyjnego" użyłem - oprócz modemu - wyłącznie sterowników. Jeśli chodzi o wszelkie rzeczy typu; oszczędzanie energii itp - to wszystko mam powyłączane. A skieł o którym mowa - to chwilowo niestety USB sagem "fast" 800 - czy coś takiego. Przynajmniej do czasu, kiedy nie zaopatrze się w coś na Ethernet; najlepiej SW, bo rozdzielam kupe na 3 grzyby. A porażka z USB... zdaje sobie z tego sprawe. No ale jak kasy niet - to chwilowo jest to - co było za 1.22 z vat :D.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

pożycz od kolegi inny modem i sprawdź czy dzieje sie to samo. i tak jak mowie zwroc uwage na diode dsl (spojz co sie dzieje jak tylko cie rozlaczy) ..   jesli zacznie mrygac  (szukac sygn.) ...   znaczy ze to nie wina sprzetu czy konf windy tylko linii.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

25

Odp: NEO..kupostrada 128, 512, 1024

Ja mam Sagema i jakoś nie narzekam. Nie rozłącza się, nie wiesza, nie grzeje. Jestm 24h on-line, nie wyłączam kompa. Jeśli już coś się wali, to przy zbyt długim ssaniu z FTP, ale tu prędzej podejrzewam firewalla.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.