6,926

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

Chwila oddechu po WW2 i co? I według ekologów w 50 lat sp****śmy wszystko :D

Zbyti wszystko można sp...lić. Górnej granicy nie ma.
WW2 i teraz ekologia to raczej dopiero początek. Tylko zastanawiam się czy to początek czegoś nowego czy jak jedna z interpretacji wszechświata (bez granic), zataczamy koło, tylko zabieramy ze sobą coś nowego. Rewolucja przemysłowa, początek motoryzacji i ludzie zostali oczarowani nowymi możliwościami, i...ogłupieli. Wielka Wojna, potem WW2, opanowanie atomu, rozwój elektroniki, etc.  i dochodzimy do momentu, gdzie wszystkie te dziedziny znajdują wspólny mianownik i jedna przenika w drugą, wzajemnie się uzupełniając. Następuje cyfryzacja wszystkiego co możliwe. Algorytmy i symulacje decydują o praktycznie każdym aspekcie naszego życia. Mamy już e-pułap, e-dowód (to jest ciekawe, bo kiedyś straż marszałkowska Sejmu RP nie wpuściła człowieka legitymującym się tymże), e-PIT, e-pacjent, i inne e_coś tam. Uważam, że to już dawno poszło w złym kierunku i za bardzo jesteśmy uzależnieni od technologii e-wszystko. Jak to wszystko padnie lub nastąpi jakaś awaria to ludzie nawet się nie zesrają we własnym kiblu bo przepompownia ścieków nie będzie działać. Przykład... Proszę bardzo. Pożar serwerów allegro parę miesięcy temu. Dwa tygodnie czekałem na przesyłkę. Certyfikaty ISO i inne duperele nie pomogły, a które podobno miały zapewniać, że w trakcie awarii jednych, drugie przejmą ich "obowiązki". Komputery, serwery obliczają wszystko co ludzik chce, ale to tylko GŁUPIE maszyny, które działają według algorytmów wymyślonych przez tego właśnie ludzika. Jak algorytm będzie błędny lub dane nie właściwe to odda głupoty. Ale Wam chyba nie muszę tego tłumaczyć. I właśnie na takich właśnie maszynach opieramy własną przyszłość. Na maszynach odpowiadających za finanse, a które nie potrafiły przewidzieć krachu 2008 r., a jednocześnie te same maszyny wróżą katastrofę klimatyczną za 100 lat lub nawet mniej. Za bardzo opieramy się na tej technologii, zapominając że jest to technologia ułomna bo wywodzi się z naszego własnego umysłu, który jest zdradliwy. Czytałem kiedyś opowiadanie Stanisława Lema (tytułu nie pamiętam), jak jakiś koleś spada z absurdalnie wysokiego budynku. Na którymś tam piętrze jest człowiek i pyta spadającego nieszczęśnika "czy wszystko w porządku". A on mu odpowiada - " Jak dotąd jest OK". My jako ludzkość jesteśmy tym nieszczęśnikiem.
Życie jest jak szychy. To na pewno słyszeliście. Albo bijesz konia, albo posuwasz królową. Myślę, że w życiu jest tak jak w tej grze, trzeba być na kilka, jeżeli nie na kilkanaście ruchów do przodu. Co się stanie jak samochodami elektrycznymi zastąpimy 40% obecnych pojazdów lub wyżej? Co zrobią miłościwie na panujący jak im dochód spadnie do odpowiedniego poziomu? Podniosą ceny energii elektrycznej, czy wprowadzą jakieś idiotyczne regulacje (mam bujną wyobraźnie i mam parę pomysłów)? Co zrobić z użytymi akumulatorami? To samo co kiedyś z niechcianymi odpadami, czyli do ziemi lub na dno oceanu, czy tak jak jak dziś znaleźć frajerskie państwo i tam wysyłać? A potem oglądać w TV lub czytać artykuły w prasie, internecie czy gdziekolwiek, wiadomości o pożarach dziwnie pojawiających się znikąd na składowiskach tychże śmieci? Ile można teraz przejechać na jednym ładowaniu elektryka i ile trwa ładowanie tego cudaka? Co zrobić jak chcesz sobie pojechać gdzieś, gdzie droga to 2 tys. kilometrów? Gdzie ładować i za ile? Co zrobić z TIR'ami? Elektryki czy na ropę po preferencyjnych cenach? Jeżeli po tych cenach to jak zabezpieczyć coby nie odsprzedawali paliwa po "odpowiednich" cenach na lewo? Może odpowiednie wtyczki homologowane przez urząd ds. energetyki samochodowej wraz z nową mundurową służbą na wzór kontroli skarbowej? Może wprowadzenie odpowiedniej częstotliwości np. 77,8765332 Hz , która będzie przyjmowana tylko przez samochody lub na wzór.... nie ważne. Wszystko można jeszcze sp....lić. Ostatecznym ograniczeniem jest tylko umysł polityka, od którego będzie to zależało lub grupy oszołomów, która wywrze wpływ na tego idiotę.

6,927

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@robecc z Twojego opisu jawi się świat pełen chaosu i z grubsza dla wielu z nas on taki jest. Jednakże są osoby/siły które patrzą na to wszystko i wcale nie czują się zagubione a wszystkie problemy i rozterki jakie opisałeś potrafią przekuć w oręż zniewolenia. Nie, to nie są ci ludzie co to wymyślają coraz to nowe podatki z Twojego opisu.

Są ludzie którzy naprawdę myślą "po mnie to i potop" i tu i teraz chcą mieć realną władzę i wpływy a może i marzy im się wieczność bo myślą, że jest dla nich osiągalna? Oni nie mają Twoich/naszych obaw, oni je wyzyskują.

W tym co się dzieje ostatnimi latami nie widzę chaosu, bicia na oślep tylko metodyczne (chociaż coraz bardziej niecierpliwe) wyzbywanie nas swobód, własności a nawet indywidualnego myślenia by mieć z ludźmi spokój.

Odkąd skończyła się zimna wojna pieniądze bankierów i tech korporacji już prawie bez przeszkód objawiają swoją ponadpaństwową i ponadnarodową moc.

Oczywiście opisuję świat zachodni bo obraz nie jest idealny - nie widzę muzułmanów czy chińczyków wyzbywających się swoich ambicji na rzecz jakiegoś NWO ale jakaś próba sił musi być.

Każdy jakoś chce te swoje życie przeżyć, jest krótkie i mierzi mnie, że przez "zakręconych" będę się musiał udać na emigrację wewnętrzną, i nie, nie pociesza mnie, że ci wszyscy macherzy, którzy nam gotują ten los też kopną kiedyś w kalendarz.

Tak, że zapoznawszy się chyba już dość dokładnie ze sposobem myślenia i naiwnością Adama i zapewne jego myśleniem, że to ja nie ogarniam a nie mając zapędów Epiego do wprowadzania tego co uważam za słuszne mogę już tylko bezradnie patrzeć jak ci szaleńcy podkładają ogień pod swoją i moją dupę.

Nie ma rozumowej drogi do nich, oni muszę jak dzieci się czymś skaleczyć by zrozumieć a wtedy już będzie za późno.

Wraże siły ukształtowały swoje zaplecze i przystąpiły do energicznych działań - cała ta dyskusja tutaj była dla mnie tylko po to by się przekonać jak beznadziejnie już jest z głowami co niektórych.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-16 10:21:16)

6,928

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

Tak spojrzałem oczami Adama (przynajmniej spróbowałem) na ludzkie dzieje i zobaczyłem tysiące lat wyzysku, ciężkiej fizycznej pracy itd. Chwila oddechu po WW2 i co? I według ekologów w 50 lat sp****śmy wszystko :D

Chwila oddechu? Skąd ten optymizm :P
Ale tu trafiłeś - emisja CO2 zaczęła mieć znaczenie w czasach rewolucji przemysłowej, ale właśnie po WW2 emisje zaczęły rosnąć wykładniczo wraz z przyrostem naturalny, rozwojem przemysłu i wylesianiem. Ok. 75% CO2 wyemitowanego przez ludzkość to ostatnie 50 lat. Tu jest sporo ciekawych wykresów i mapek w temacie: https://ourworldindata.org/co2-emissions

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2021-09-16 06:35:49)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6,929

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam Klobukowski tylko dlatego, że ja szanuję Twoja prawa a ty nie szanujesz moich postawisz na swoim :P a nie dlatego, że masz rację czy jakieś osobiste zalety umysłu czy charakteru przewyższające moje.

Miłego ratowania planety/zdrowa publicznego oddając siebie i innych w niewolę.

OVER

6,930

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://www.thegatewaypundit.com/2021/0 … vermectin/

6,931

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@drygol zaraz @perf Ci powie, że jakiś aktywista w USA (i to nie jakiś pierwszy z brzegu tylko lider) się tego "nażarł" i padł - mu to wystarczy ;)

---

Jesteśmy już "drugą Japonią".
A może nawet lepiej...

Ceny gazu (zł/MWh):

294 - Japonia (JKM)
321 - Europa (TTF)
334 - Polska (TGE)

a w USA tylko 72 zł/MWh - spryciule :)

6,932

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kaczyński już wtedy pierdzielił jak potłuczony o przepisach i podatkach a teraz ma tylko 10 lat więcej i wydaje się jeszcze bardziej stuknięty.

Warto sobie przypomnieć całość, rok 2012.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-16 10:56:58)

6,933

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.

Ostatnio edytowany przez pablozp (2021-09-17 20:24:55)

.

6,934

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

pablozp napisał/a:

kaczyński to przerasta cie inteligencją wszerz i wzdłuż, zjada na śniadanie takie półmózgi jak ty. Nie czaisz to sie wyrzygujesz. Idź już stad ruski trolu

Nie zasługujesz na moją dalszą uwagę.

6,935

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

ale właśnie po WW2 emisje zaczęły rosnąć wykładniczo wraz z przyrostem naturalny,

no i kolejna cegielka co jest odpowiedzialne za c02... przyrost naturalny.

mam nadzieje ekolodzy biora to sobie do serca i za jedno pokolenie problem zniknie... ja nadrabiam luki, nie bez przyjemnosci.

tak mysle ze ten c02 jest gorszy od c19

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6,936

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

nic nie rozumiem, temu panu to wierszówkę płacą od takich wypowiedzi?
słyszałem, że jakieś koło gospodyń wiejskich za swojego bożyszcze obrało sobie Putina, ale takie coś?
zabawnym jest też atak na tak wysublimowane argumenty - zwyczajnie nie do odparcia

brakuje nam tu tylko Wujka Staszka, mistrza ciętej riposty

przechodze na tumiwisizm

6,937

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No i przez Lizarda który postulował nie używać @ nie jest jasne o kim Candle pisze :]

6,938

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

no i kolejna cegielka co jest odpowiedzialne za c02... przyrost naturalny.

mam nadzieje ekolodzy biora to sobie do serca i za jedno pokolenie problem zniknie... ja nadrabiam luki, nie bez przyjemnosci.

tak mysle ze ten c02 jest gorszy od c19

Wygląda, że to homeostaza jednak:

Drastyczny wzrost zgonów wśród osób po 65. r.ż. Nie ma związku z pandemią COVID-19

Wzrost temperatury powoduje wyższą śmiertelność

O zmianach klimatycznych mówi się najczęściej w odniesieniu do środowiska, ale specjaliści przypominają, że globalne ocieplenie ma duży wpływ także na sektor zdrowia publicznego.

https://portal.abczdrowie.pl/drastyczny … rc01=8d289

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-16 11:37:55)

6,939

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.

Ostatnio edytowany przez pablozp (2021-09-17 20:25:16)

.

6,940

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@zbyti, ale to jest dobre. w koncu mozna wykazac ze nadmiarowe zgony zwiazane sa z c02 a nie patologia lockdownow itp.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6,941

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"You are the carbon footprint they want to reduce!" :]

6,942

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kazdy dodatkowy kg obywatela wiaze wegiel, to oraz powyzsze daje jasny przekaz - obywaleli ma byc jak najmniej ale jak najmasywniejszych.

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-09-16 12:16:23)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6,943

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

no a jednak wiadomo...

i prosz: https://wiadomosci.wp.pl/skandaliczne-s … 150161920a

głupki w natarciu

przechodze na tumiwisizm

6,944

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ostatnio edytowany przez zorkadar (2021-09-16 12:29:43)

65XE+U1mb/520STE- 4mb/ Jaguar

6,945

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Candle bo pan Braun zapomniał, że najpierw trzeba przywrócić w Polsce karę główną wywaloną w 1998 ;)

@zorkadar bo jak pisał solo/ng ten tech ma już 10+ lat :D

Grafen do dostarczania leków

Jednym z najwcześniejszych zastosowań biomedycznych grafenu była poprawa dostarczania leków. Tlenek grafenu, wytwarzany przez utlenianie grafitu, po raz pierwszy przyjęto za odpowiedni nanonośnik w 2008 r. Duża, płaska struktura powierzchni i wzbogacone grupy zawierające tlen zapewniają biokompatybilność i rozpuszczalność, czyli właściwości, które są odpowiednie do dostarczania leków w ciele.

Tlenek grafenu zawiera grupy COOH i OH, które łatwo pozwalają na przyłączenie biomolekuł. W ramach badań zbadano zastosowanie tlenku grafenu do dostarczania leków przeciwnowotworowych i leków przeciwzapalnych. Chemo-fototermiczna terapia leczenia raka okazała się obiecująca dzięki układowi z tlenkiem grafenu o wysokim wskaźniku wychwytu w guzach.

A że w między czasie okazało się, że to jednak szkodliwe to twierdzą, że nośnikiem są jakieś lipidy ;) a tu niespodzianka :D

6,946

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jeśli ktoś sobie zadał trud przeczytania tych wniosków patentowych nt szczepionek, wie, że tlenek grafenu jest używany jako nośnik i utrwalacz dla mRNA aby tego drugiego potrzebować w tej szczepionce mniej - ułatwia również wnikanie tego mRNA do komórek
a czy to się okaże azbestem 21 wieku - trzeba będzie na to poczekać
tymczasem nie ma co straszyć grafenem ludzi, że im się od tego kury przestaną nieść, jednakże huraoptymizm byłby tu i jest zwykłą nieodpowiedzialnością

przechodze na tumiwisizm

6,947

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Candle napisał/a:

a czy to się okaże azbestem 21 wieku - trzeba będzie na to poczekać

Ja chętnie poczekam ale AdamK z kolegami goni mnie ze strzykawką :D

--- EDIT

Czytałem tydzień temu o tych odkryciach ale tutaj nie wrzucałem...

ale tlenek grafenu w tych szczepionkach to chyba eksperymentalna jeszcze sprawa czy coś się zmieniło w ostatnie 5 lat?

nie czytałem tego w całości ale wygląda to dyskusyjnie a nie super safe:

https://rebus.us.edu.pl/bitstream/20.50 … rafenu.pdf

https://particleandfibretoxicology.biom … entral.com

https://news.brown.edu/articles/2013/07/graphene

ale to o to chyba chodzi, że nam się ciągle wkręca jakie to (szczepionki mRNA) bezpieczne i dlatego uważają nas za stukniętych, że nie chcemy tego dobra dla ich dobra ;)

To chyba było używane w terapiach eksperymentalnych a nie na co dzień do tej pory?

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-16 15:58:22)

6,948

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://pbs.twimg.com/media/E_Z-mI1WYAYuc2c?format=jpg

6,949

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Co tam Braun powiedział do Niedzielskiego napisał/a:

Do sprawy odniósł się Adam Niedzielski. Powiedział, że oczekuje stanowczych, surowych kroków ze strony Prezydium Sejmu. - Ostatnio tylko potakujemy głową, że dzieją się rzeczy skandaliczne, a nie ma podejmowanych działań - stwierdził.

A ja zgadzam się z panem ministrem w całej rozciągłości. Dzieją się rzeczy skandaliczne a my nie podejmujemy żadnych działań.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

6,950

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No i Maoistyczna metoda w praktyce na Słowenii:

The people in charge of the vaccination campaign in Slovenia are satisfied. Bojana Beović, admits that everything is probably the result of the crackdown and laconically states that "he would have preferred people to have understood why they should be vaccinated".

https://www.rtvslo.si/capodistria/radio … ass/594148

Woleli by po dobroci ale jak się nie da... ;)

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-16 13:36:17)