Temat: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

https://www.sillyventure.eu/images/news2020-2021/sv2021/SV2021_Winter/sv2021.jpg

logo by mOOnie / MSB

Kochani, co prawda jeszcze nie opadł kurz po letniej edycji SV i nie zakończyłem jeszcze kilku tematów związanych z ostatnią imprezą (nastąpi to niebawem - włącznie z obszerną relacją), to z uwagi na upływający czas i chcąc zrobić krok do przodu - oficjalnie potwierdzam termin edycji zimowej: 9-12 grudnia (czwartek-niedziela). Party-place oczywiście ulegnie zmianie, natomiast powrócą niektóre "atrakcje".

Przy okazji przypominamy o dwóch invitkach na SV2021, które były zaprezentowane w tym roku: jedna grupy MEC dla Atari ST (która była jednocześnie zaproszeniem na letnią oraz zimową edycję) - po raz pierwszy zaprezentowaliśmy tam nowe (jeszcze robocze) logo - bez daty.

Druga (najnowsza) powstała w kooperacji grup Mystic Bytes oraz Resistance na platformę Atari Jaguar (zaprezentowana podczas letniej edycji SV2020+1).

Strona zimowej edycji w przygotowaniu. Obecnie zapraszamy do odwiedzenia profilu wydarzenia na FB: 

SILLY VENTURE 2021 WINTER EDITION FB PROFILE

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

2

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

I to jest to :)
Panie Greyu Atari "Czciciel-u"
Na to się czeka!
p.s.
p.s. wjechał mi post 6502, lecę sobie polatać :P już nic więcej nie piszę :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-09-18 09:35:37)

3

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

10 jeszcze nie ma a AS już porobiony, nieźle :)

Grey rządzi! :)

Onizuka róla ! :)

4

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

As - wątroba Ci w końcu pęknie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

AS wielgi chłop ..przetrzyma :)

.

6

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

grey/msb napisał/a:

oficjalnie potwierdzam termin edycji zimowej: 9-12 grudnia (czwartek-niedziela)

Łąka na niebie się kończy
Ja tańczę, tańczę na słońcu
Słowo, na które czekałem
Padło z Twoich ust w końcu
Tańczę, ja tańczę na łące
Przecież łąka to słońce
Mądrze świat został stworzony
Dzięki za to Ci Ojcze

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Fajnie. Logo super:)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

8

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Strona zimowej edycji SV została właśnie uruchumiona! Prosimy o dopisywanie się do listy obecności!

www.sillyventure.eu

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

9

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Gdzie jest ta lista obecności?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

@perinoid: na stronie eventu, bezpośredni link tutaj:

https://www.sillyventure.eu/en/visitors

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

11

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Wpisany i tak dalej. Czekam na 9 grudnia. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

@Lizard: wielkie dzięki! <3

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

13

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Ja też wpisana :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

14

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

@innuendo: super!:)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

15

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

https://www.sillyventure.eu/images/news2020-2021/sv2021/SV2021_Winter/zxc64.jpg

Mimo iż Silly Venture jest imprezą ATARI-only, to nie jest tajemnicą, że każda edycja gromadzi zaprzyjaźnioną grupę osób związanych ze sceną C64 jak i ZX Spectrum. Na letniej edycji SV odbyła się osobna kategoria "C64 intro-demo compo". Doszły do nas słuchy, że na zimową edycję SV także szykowane są prace konkursowe na tę platformę, w związku z tym będzie osobna kategoria - "C64 intro/demo compo" (nie chcielibyśmy wrzucać takich prac do kategorii Wild, z szacunku do naszych kolegów z innych scen).

Ale to nie wszystko - ponieważ w tym roku odszedł nagle Sir Clive Sinclair, twórca komputera ZX Spectrum - dodana będzie również kategoria "ZX Spectrum intro/demo compo".

Niezaleźnie od ilości prac (nawet pojedyncze) będą osobne kategorie dla obu tych platform.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

16

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

no i git

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

17

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Powinienem dodać, że Matką Chrzestną pomysłu (jeśli chodzi o ZX Spectrum) jest nasza koleżanka Innuendo, która o wieści na temat śmierci Clive'a zasugerowała Lapuszowi z Pixel Heaven i mi, aby spróbować oddać hołd temu wielkiemu człowiekowi na naszych imprezach.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

18

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Ponieważ na ten moment nie mamy zakładki "Deklaracje" dot. prac (znajdzie się prawdopodobnie jako sub-zakładka w "KONKURSY"), a w wiadomościach prywatnych często o to pytacie, to tak na szybko - w tej chwili mamy zapowiedzi "grubszych" prac (DEMA) na platformy:

Atari 2600 (3)
Atari XL/XE (1)
Atari Lynx (1)
Atari ST/STe (3)
Atari Falcon 030 (1)
Atari Jaguar (2)
Commodore 64 (1)   

Na liście brakuje jeszcze Atari 7800, gdzie planowane były 2 prace już na letnią edycję, ale (na ten moment) brak kontaktu z autorami.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

19

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

https://www.sillyventure.eu/images/news2020-2021/sv2021/SV2021_Winter/freebeerSV2021.jpg

Na zimowej edycji SV powraca darmowe piwo w pełnym wymiarze czasowym.

Podziękowania dla Hospesa za plakat.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2021-10-20 16:20:18)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

20

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Miło mi poinformować, że na zimowej edycji SV swój koncert (po raz pierwszy w historii!) zagra Jakub Husak - legenda demosceny, jak i gamedevu na 8-bitowym Atari w Polsce.

https://www.sillyventure.eu/images/news2020-2021/sv2021/SV2021_Winter/kubahusak.jpg

Podczas koncertu będziecie mogli posłuchać znanych kawałków w nowych aranżacjach - jak chociażby sławne "Five to Five"!

No to jak? Jesteście gotowi? :)

Podziękowania dla Hospesa za plakat.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

21

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Kuba już grał "statycznie" na SV2K17

.

22

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

@pablozp: nie do końca ;) Kuba spytał na SV2017 czy może wejść na scenę, zabrał iPhone'a i... zaczął grać, ale bardziej dla fun'u wtedy :) - https://www.youtube.com/watch?v=FKyl2MhwfCQ&t=3941s

Niemniej pamięć masz dobrą ;) A materiał dopiero się tworzy na potrzeby tego koncertu, właśnie :D

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2021-10-22 18:33:14)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

23

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Grey, głupie pytanko... bilety na stronie to już można kupować na zimową edycję? Tak mam wątpliwości czy to już działa a nie dotyczy porzedniej edycji gdyż jest wzmianka o "ceremonia otwarcia wewnątrz stadionu". Daj znać czy już można kupować;)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

24

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

@mkm: wcale nie głupie i już wszystko poprawione :) dziękuję za zwrócenie uwagi!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

25

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

https://www.sillyventure.eu/images/news2020-2021/sv2021/SV2021_Winter/partyinfo_PL.jpg

Wzorem poprzednich edycji, na hasło "ATARI" uczestnicy "Silly Venture" otrzymują specjalne zniżki na noclegi w pobliskich hotelach oraz hostelach!

Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem:

LOKALIZACJA I NOCLEGI SV2021

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)