Temat: ATARI na M.A.M.E.

Albo mi sie wydaje, albo M.A.M.E. nareszcie ruszylo w dobrym kierunku :)

KLIK
i
KLIK

jak dla mnie czad :) oryginalna atarowska grafa zreszta jakby nie bylo sam rom do obslugi tych gier nazywa sie atarixl.rom :)

2

Odp: ATARI na M.A.M.E.

czytałem o tym pare dni temu...no i w końcu jest:) fajnie.

jeden z komentarzy na makii:

"Commodore i Commodorowcy zniszcza was moje bombowce, czolgi, transportery i inne bajery" sp. Top Secret i Krzys Qbeczko rulez"  :)

gep/lamers^dial

3

Odp: ATARI na M.A.M.E.

Ano jest, przetestowalem - dziala i wyglada elegancko. Niestety wyglada na to, ze nic wiecej z cyklu Max-a-Flex sie nie ukazalo :(
Ciekawi mnie jednak jaka popularnosc mogly miec gry salonowe w ktorych wrzucenie zetona umozliwialo gre od 30 do 480 sekund....np. w takim Boulder Dashu.

4

Odp: ATARI na M.A.M.E.

A tak apropos M.A.M.E. (M.E.S.S. też) Jak to uruchomić bo w dokumentacji to jakoś nie mogę się zorientować co jest grane.

5

Odp: ATARI na M.A.M.E.

Jezeli chodzi o wersje MAME, to pod Windows polecam MAME32 - calkiem przyjazny GUI.

Co do tych gier z atarka, to potrzebujesz romu z gra (np. mf_bdash.zip) i romu z systemem (w tym przypadku maxaflex.zip). Oba musza byc w katalogu Roms.

6

Odp: ATARI na M.A.M.E.

Ja mam akurat mame-x11 (oraz mess-x11), romy też są ale ich nie widzi....

7

Odp: ATARI na M.A.M.E.

Zobacz czy to mame-x11 ukazalo sie wczoraj lub dzis (odpowiednik MAME 0.88u4), jezeli jest starsze to nie bedzie widzial.

Najlepiej sprawdz czy jakies juz wczesniej emulowane gierki dzialaja. Jezeli tak, to problem wlasnie w tym co napisalem powyzej.