1

Temat: Atari 2600 lego edition ;)

A tak dla poluzowania atmosfery, może ignore mode nie będzie :P https://ideas.lego.com/projects/07d2a4c … 07804fb49f

Sikor umarł...

2

Odp: Atari 2600 lego edition ;)

Sikor, czad! A są też inne konsolki :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

3

Odp: Atari 2600 lego edition ;)

Nom :)

Sikor umarł...

4

Odp: Atari 2600 lego edition ;)

płytka Junior - jest
obudowa Lego - jest

do ogarnięcia zostały więc tylko układy ;)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Atari 2600 lego edition ;)

No to jest w sprzedaży - recenzja

A z ceną to zwariowali     only 1149,99 pln

https://www.gry-online.pl/galeria/galeria_topki/bp530777781.jpg

6

Odp: Atari 2600 lego edition ;)

A tak, zdążyłem już zbudować model w LDD :)

7

Odp: Atari 2600 lego edition ;)

Ciekawe co lego wymyśli dalej, bo chyba ognisko poniżej.... no tego poniżej pleców pali się coraz większe, chińskie klony wcale już nie odstają jakością.... a dość mocno cenami i bogatością zestawów.

8

Odp: Atari 2600 lego edition ;)

Chiński zestaw kosztuje 550 PLN... Kiedyś widziałęm porównanie klocków LEGO i LUPIN, co prawda coś tam nie do końca pasowało, coś odstawało w JEDNYM miejscu, ale zestaw zamiast 1200 kosztował 300 PLN. To był TIE Fighter, jak bym się klockami bawił, to bym się raczej nie zastanawiał.

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

9

Odp: Atari 2600 lego edition ;)

Bo tutaj niema się zbytnio nad czym zastanawiać, chociaż ja głównie testuję klony technic'a i poza tymi spinkami do klocków (chińczyki są akurat kiepskie, łamliwe) to cala reszta w niczym nie odstaje.
Dodatkowo lego pewno nie natłucze togo zestawu za wiele, a chinol jak będzie zbyt to będzie robił przez lata.

10

Odp: Atari 2600 lego edition ;)

Gdyby mnie było stać też bym się nie zastanawiał i kupiłbym oryginalne Lego, na bezczelnie skopiowany niemal 1:1 zestaw nie dam ani grosza.

Gdyby nie Lego tego zestawu by nie było, nie byłoby też kopii. Wspieranie takich produktów może doprowadzić do całkowitego zniknięcia tego typu klocków z rynku, bo nawet jak zostaną tylko producenci klonów, to nie będą już mieli czego klonować...

Podróbka już na wstępie jest niewiele warta i raczej trudno będzie ją odsprzedać, a wartość Lego z czasem jeszcze wzrasta. W tym zestawie najbardziej wartościowa jest minifigurka, szczególnie, że ma unikalny nadruk (i inne nadrukowane elementy), w podróbce jest coś co minifigurki nie przypomina.

Z klonów Lego - piszę na podstawie zdjęć - ciekawie wyglądają klocki LOZ mini - zestawy składają się z pomniejszonych kopii klocków - odpowiedników Lego, jednak nie wszystkie klocki są identyczne, niektóre się różnią - np. inaczej wyglądają koła, chyba są też elementy, których w Lego nie ma, a minifigurki mimo, że się różnią wyglądają całkiem dobrze, a co najważniejsze zestawy nie są kopiami, a całkiem udanymi nowymi konstrukcjami, z których widzę, że część nie ma odpowiedników w Lego. Nie wiem jak jest z ograniczeniem wiekowym, jednak myślę, że z racji, że elementy są mniejsze te klocki powinny być przeznaczone dla nieco starszej grupy wiekowej.

Edit: Nie wiem czy wiecie, ale Lego też nie wymyśliło tych klocków od zera, a jest to rozwinięcie klocków, które zostały użyte przy prezentacji wtryskarek, które zakupiła firma Lego, w czasie kiedy produkowała drewniane zabawki. Pierwotnie był to klocek 2x4, nie miał tulejek od spodu, za to na skrajnych bokach miał pionowe wycięcia, w których można było umieszczać kartoniki z nadrukiem np. imitującym okna - bawiłem się takimi w dzieciństwie :)

https://www.youtube.com/watch?v=9gNaJD3t3xM&t=468s

(musieli walczyć o prawa do produkowania klocków)

Ostatnio edytowany przez QTZ (2022-09-04 10:35:31)