Temat: CA12 problem z wczytywaniem danych

Witam,
zwracam się z prośbą o pomoc w ogarnięciu tego magnetofonu. Używam go na 65XE z KSO Turbo2000. Na początku nie wczytywał nic. Wyregulowałem głowicę na czuja - udało mi się odpalić parę gier, ale często wyskakuje błąd transmisji 143 lub 140, i zauważyłem, że mogę wczytywać tylko dane z początku taśmy. Gdy więcej taśmy jest na prawej rolce, to nawet nie znajduje nagłówków i widzę że ewidentnie zwalnia silnik.  Ktoś może się domyślać o co chodzi? A może jest ktoś z Warszawy lub okolic, kto zechciałby zerknąć na ten magnetofon? Pozdrawiam.

2

Odp: CA12 problem z wczytywaniem danych

Pierwsze, co mi przychodzi na myśl - wymiana paska napędowego w magnetofonie. Jak to zrobisz - można ewentualnie szukać dalej. Co do regulacji głowicy - w Atari nie trzeba tego robić, teraz możesz mieć problem z NORMALem...

Sikor umarł...

3

Odp: CA12 problem z wczytywaniem danych

;-P odwieczny spór 'kręcić czy nie', no ale jak się już zaczęło, no to ,,tak, teraz 'na ucho', i testowanie, przy jakim ustawieniu skosu wczytuje się najwięcej programów.  mając na uwadze, że nie są to nowe sprzęty, a i głowice są mniej lub bardziej wytarte, no to procent marginesu na błędne ustawienie robi się coraz mniejszy.. to na marginesie.

tak, pasek do wymiany

4

Odp: CA12 problem z wczytywaniem danych

Sikor napisał/a:

Pierwsze, co mi przychodzi na myśl - wymiana paska napędowego w magnetofonie.

Spróbuję z tym paskiem.Dzięki za podpowiedź

5

Odp: CA12 problem z wczytywaniem danych

Wymieniłem pasek, wczytywanie z turbo działa bez problemu na różnych kasetach, w normalu ciągle boot error, . Szukałem po forum info odnośnie regulacji głowicy, jedyne co znajduje , to żeby jej nie ruszać :) ale jak już trzeba wyregulować to jest opisana procedura, którą ktoś mógłby podlinkować?

6

Odp: CA12 problem z wczytywaniem danych

Czyli sprawdził się scenariusz, jaki przewidywałem :( Sprawdź jeszcze, czy w normalu odczyta to co nagra - nawet prosty program w BASICu:

10 ?"Atari"
20 G.10

Zapisujesz instrukcją CSAVE, wczytujesz przez CLOAD. To co sam zapisze - powinien odczytać (chyba, że głowica ekstremalnie przestawiona). Jak wczyta - to już tylko odpowiednie ustawienie skosu głowicy...
=============================================
Edyta powiedziała, że w Atari Basic instrukcje wpisujemy wielkimi literami, a goto było z małej...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2022-02-12 07:30:50)

Sikor umarł...

7

Odp: CA12 problem z wczytywaniem danych

Jak to nie trzeba było kręcić, oczywiście, że się kręciło, w załączniku program do regulacji głowicy dla turbo. Można też uruchomić silnik i ustawiać na słuch.
Warto też pamiętać o okresowym czyszczeniu głowic i wałka.

Ostatnio edytowany przez QTZ (2022-02-12 09:44:37)

Post's attachments

POMIAR.XEX 1.69 kb, liczba pobrań: 9 (od 2022-02-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

8

Odp: CA12 problem z wczytywaniem danych

@Qtz: kręciło może z 5% osób. Na "kręconych" zawsze były problemy z oryginałami ;)

Sikor umarł...