1

Temat: Quickshot QS-123 - potrzebne zdjęcia / schemat

Czy ma ktoś może joystick QS-123 (PC, gameport)? Kupiłem, niestety w środku masakra, połowa przewodów pourywanych itp. Potrzebowałbym zdjęcia co gdzie powinno być podłączone - schemat byłby idealny. Dziękuję.

Zdjęcie poglądowe, z Internetu.

https://i.imgur.com/ZRNsHbe.jpg

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Quickshot QS-123 - potrzebne zdjęcia / schemat

Mam dokładnie taki - czeka na swoją kolej na SPA.

3

Odp: Quickshot QS-123 - potrzebne zdjęcia / schemat

Już przewody ogarnąłem dzięki pomocy z innego miejsca. Natomiast nadal potencjometry wariują - czy ktoś ma może informacje w jaki sposób się je serwisuje?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Quickshot QS-123 - potrzebne zdjęcia / schemat

No to szybko się udało - pewnie w weekend go rozbiorę na spokojnie., wymień na takie same lub wyczyść kontaktem - powinno pomóc.
Ja z potencjometrami walczyłem w Gravisowych Joyach i raczej je wymieniałem.

5

Odp: Quickshot QS-123 - potrzebne zdjęcia / schemat

Potki raczej tylko pr-kontakt, miałem takiego joya, QS Warrior 5 się nazywał i widzę, że to chyba ten sam. Używałem z amigą, za pomocą przejściówki zrobionej wg opisu z jednego numeru MA ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

6

Odp: Quickshot QS-123 - potrzebne zdjęcia / schemat

Mam taki joystick, jakby co to mogę zrobić zdjęcia dla potwierdzenia. Z tego co pamiętam to mój ma problem ze sprężynami, które w tym modelu często pękały. Regulacja potencjometrów też nie jest zbyt dobrze rozwiązana - zdarzało się, że w czasie gry przypadkowym ruchem ręki rozregulowywało się kalibrację. Od spodu są blokady sprężyn. Mam też inny joystick analogowy i pady, generalnie w oknie kalibracji na potencjometrach można zauważyć niewielkie "drgania" (ostanio podłączałem te joysticki co najmniej kilka lat temu).

Edit: A czy potencjometrów suwakowych się czymś nie smaruje?

Ostatnio edytowany przez QTZ (2022-02-17 00:01:29)

7

Odp: Quickshot QS-123 - potrzebne zdjęcia / schemat

QTZ napisał/a:

Edit: A czy potencjometrów suwakowych się czymś nie smaruje?

Nie.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD