Temat: Ultimate 1M i Atari Basic XE - pomocy

Mam problem z U1M i obrazem carta Atari Basic XE.

Chciałem go wrzucić w jeden ze slotów cartowych w U1M.
Obraz ma 16kb bo to supercart. Przy próbie flashowania jest komunikat że tylko 8kb obrazy mogą być wrzucone.

I tutaj pytanie - znaczy się nie da się załadować Atari Basic XE do U1M? Bo być może coś trzeba przestawić w konfiguracji U1M?

I drugie pytanie - mam oryginalny cart z Basic XE - niestety wpięty fizycznie w port cartrige nie jest widziany :-(
Nie będzie - czy coś trzeba w ustawieniach U1M zmienić aby go zobaczyć ?

Pomocy !

2

Odp: Ultimate 1M i Atari Basic XE - pomocy

Żeby komputer odpalił cart przy U1MB, musisz wyłączyć PBI BIOS.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Ultimate 1M i Atari Basic XE - pomocy

perinoid wielkie dzięki! Cart zaskoczył fizycznie.

No to zostaje odpowiedź na pierwsze pytanie - czy da się wrzucić do U1MB basic xe o rozmiarze 16kb?

4

Odp: Ultimate 1M i Atari Basic XE - pomocy

Cytując z instrukcji ze strony Flashjazzcata:

Since the ‘OS ROM’, ‘BASIC ROM’ and ‘XEGS ROM’ slots house user-defined content (four 8KB ROMs each for BASIC and XEGS, four 16KB ROMs for the OS

Chyba jednak się nie da.

5

Odp: Ultimate 1M i Atari Basic XE - pomocy

No niestety też tak myślę. Choć liczyłem na jakiś 'workaround' :-)
Dobrze że chociaż oryginał fizycznie działa. Dzięki za pomoc !

6

Odp: Ultimate 1M i Atari Basic XE - pomocy

You can leave the PBI BIOS enabled (if you want HSIO, etc), but disable the HDD, specifically.

As for the reason: it's likely that the BASIC XE cartridge does not decode fully in CCTL, so reacts to writes over the entire $D5xx page. No such problem with U1MB/SIDE3, where you can use the PBI HDD alongside the cartridge image without issues.