1

Temat: sygnały w magnetofonie KSO TURBO 2000

Jakie sygnaly leciały przez dodatkowy kabel (ten co do gniazda jojsticka) w magnetofonie z KSO TURBO 2000 ??

2

Odp: sygnały w magnetofonie KSO TURBO 2000

Tak, mnie też to zastanawiało, zwłaszcza, że skoro była wersja bez kabla, ale z przełącznikiem, to bez kabla można się obyć. Nagrany soft był chyba odczytywany bez problemu przez obie wersje?

3

Odp: sygnały w magnetofonie KSO TURBO 2000

typowe 'blue wire' pewnie.

4

Odp: sygnały w magnetofonie KSO TURBO 2000

Hmm, a nie chodziło po prostu o dostarczenie dodatkowego napięcia +5V i synchronizację? (kóryś z sygnałów analogowych)?

Sikor umarł...

5

Odp: sygnały w magnetofonie KSO TURBO 2000

Z tego co pamiętam (mam gdzieś schematy-ale nie wiem gdzie :-( )

1.turbo z przełącznikiem - przełącznik powoduje obejście fitrów zbudowanych na LM324
2.Dodatkowy kabel w SIO -AST i UM korzystały z jakieś  linii we wtyku SIO (normalnie w XC12 ta linia nie była podłączana)
3.Wtyk do portu joystika - tak jak w przykładzie 1 - ale przełacznik elektroniczny sterowany z portu joya

6

Odp: sygnały w magnetofonie KSO TURBO 2000

Czyli ten dodatkowy kabel w SIO był w obu wersjach? Dobrze rozumiem?

7

Odp: sygnały w magnetofonie KSO TURBO 2000

Czy ja czegoś nie poknociłem ???

Miałem kiedyś T2000F Muel - sam robiłem przeróbkę XC12 -wersja z przełącznikiem
Taki XC12 ok działał z AST i UM
A jak kiedyś  się naprawiało magnetofony (najcześciej regulacja głowicy :-)) to spotykałem wynalazki z dodatkowym kablem do SIO lub do Joy-a i teraz już po prostu nie pamietam - ale było to chyba sterowanie przełacznikiem elektronicznym w celu obejścia filtrów
Żebym ja jeszcze wiedział gdzie są te schematy :-)
Własnoręcznie przerobiłem kilka(dziesiesiąt) magnetofonów na wersję Trubo bez żadnych dodatkowych kabli do SIO lub joya (kilka kondensatorów i przełącznik hebelkowy) i nie spotkałem  Turbo z którym by to nie działało  T200F,UM ,AST,KSO Turbo) - jedynym problemem to w odpowiedzniej chwili zmienić połozenie przełącznika -np miałem sporo kaset w UM a nie miałem carta - najpierw ładował się loader w standardzie a potem szybko przełącznik i dalej szło w turbo

8

Odp: sygnały w magnetofonie KSO TURBO 2000

A czy taki magnetofon nagrywal cos w AST ??
Bo ja pisalem kiedys duzo softu pod AST, i pamietam ze ten dodatkowy kabelek przesylal sygnal z atari (byl podpiety pod Command i procedura nagrywajaca wlasnie tym bitem "machala").

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: sygnały w magnetofonie KSO TURBO 2000

Nagrywanie
T2000F na pewno
AST -chyba tak -bo miałem carta do AST i troche sobie kopiowiałem (ale to było z 15 lat temu i głowy nie dam)
UM - nie wiem - nie miałem carta -stosowałem tylko do odczytu