1

Temat: Kabelki do FDD i JIL

Zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego niestety zarówno JIL jak i flopek sprzedawany jest bez okablowania. I tu moje ptytanie: jak duża jest szansa, że dostanę przewody do do JIL, a może *przedewszystkim* do tego flopka? Na allegro sprawa nie rysuje się raczej zbyt różowo, może ktoś na forum ma zbędne? BTW czy ktoś może mi powiedzieć co to za FDD - lepszy, groszy od CA2001? Warto za to dawać jakąs większą kasę? Jak tak to ile?

z góry thx za HELPa
Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

2

Odp: Kabelki do FDD i JIL

po zdjęciu i opisach trudno powiedzieć. Jeśli 1050 i CA2001 są bez modyfikacji (TOMS/TOP/TYGRYS/etc.) to lepsza jest CA2001 - obsługuje dodatkowo gęstość podwójną. i tryb Synchromesh (38,400 kbps - standardowo 19,2 kbps). Co do to 1050 to niemam bardziej szczegółowych danych. Może ktoś inny.

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

3

Odp: Kabelki do FDD i JIL

Na zdjęciach jest 1050. Raczej nie przerobiona (tak tylko strzelam ;) ). Do tej stacji pasuje zasilacz od XF551 (stacja) i Atari 850 (4*RS232+Centronics).

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

4

Odp: Kabelki do FDD i JIL

LDW też obsługuje gęstość podwójną i tryb synchromesh, choć niektóre prgi mają problem z jego włączeniem (pamiętasz, Casper, Tkaczowi przerabiałeś prog do włączania szybkiej transmisji).
Tym niemniej, oczywiście, CA jest lepsza.

5

Odp: Kabelki do FDD i JIL

LDW 2000 ma gorszą mechanikę od CA 2001. I zdaje się, że to jedyna różnica pomiędzy nimi. Pomijając oczywiście wygląd zewnętrzny, cenę i zapewne wersję sterownika. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

6

Odp: Kabelki do FDD i JIL

niema róży bez kolców - w LDW - z reguły jest WD2792A (lepszy) a w CA-2001 jest WD1772. Zdażają sie na odwrót, lecz żadko. WD2792A umożliwia instalację np. TOMS'a czy Turba opisanego w którymś numerze gazetki grupy DIAL natomiast WD1772 pozwala tylko na montaż Tygrysa (który niejest wcale gorszy od TOMS'a - tyle że TOMS skopiuje praktycznie każde zabezpieczenie na dyskietce)


ups. poprawka:

CA-2001 w synchromesh obsługuje 38,4 kbps, a nie 38,400 kbps (tyle, to bym chciał)  :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

Odp: Kabelki do FDD i JIL

> obsługuje 38,4 kbps, a nie 38,400 kbps

naprawde?? a ja zawsze myslalem, ze 38,40 kbps