Temat: [K] Stacja do Atari 8-bit

Koledzy, to bardziej pytanie, niż zapytanie: czy w naszych czasach można kupić stację dysków (sprawną) do małego Atari w cenie 300 PLN +/- 50 PLN? To co dzieje się na aukcjach to jakieś Eldorado, ja pamiętam, że jeszcze jakieś 3-4 lata temu kupiłem praktycznie nową stację 1050 za 115 PLN (bez zasilacza), a CA za 225 PLN. Niestety obie są już historią, a człowiek wczytałby coś raz na jakiś czas z dyskietki...

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: [K] Stacja do Atari 8-bit

NetSerwer napisał/a:

Niestety obie są już historią, a człowiek wczytałby coś raz na jakiś czas z dyskietki...

Sprzedałeś z zyskiem? A fe... A jak padły, to na pewno da się naprawić ;)

Sikor umarł...

3

Odp: [K] Stacja do Atari 8-bit

Sikor napisał/a:

Sprzedałeś z zyskiem? A fe... A jak padły, to na pewno da się naprawić ;)

Był taki czas, kiedy chlebek dla rodziny był jednak ważniejszy, niż największe nawet hobby. Nie napiszę, co wtedy musiałem sprzedać, ale do dziś serce ściska się na samą myśl. To był bardzo słaby czas...

Ostatnio edytowany przez NetSerwer (2022-06-04 22:04:34)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

4

Odp: [K] Stacja do Atari 8-bit

Czyli jest nas co najmniej dwu, bo o takiej sytuacji odpisałem TMK w wątku z losowaniem. Heh, skądś to znam... Dobrze, że Falcon trafił na scenę...
Zapytaj Strykera o Karinkę, może ma jeszcze interfejsy. A napęd PC można w sumie za grosze trafić czasem, choć też już coraz trudniej.

Sikor umarł...

5

Odp: [K] Stacja do Atari 8-bit

NetSerwer napisał/a:

Koledzy, to bardziej pytanie, niż zapytanie: czy w naszych czasach można kupić stację dysków (sprawną) do małego Atari w cenie 300 PLN +/- 50 PLN?

Jeśli cię to zadowoli to mogę ci odstąpić stację SN-360. Tylko musiałbyś sobie ogarnąć zasilacz we własnym zakresie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: [K] Stacja do Atari 8-bit

Jasne, napiszę na PW.

Ostatnio edytowany przez NetSerwer (2022-06-04 22:03:35)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

7

Odp: [K] Stacja do Atari 8-bit

Można zamknąć, dzięki.

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior