26

Odp: XCA12 Hard Turbo

Krótka analiza wskazuje, że program ładujący A jest ładowany do obszaru pamięci ~0x0800. Program ładujący B znajduje się w obszarze pamięci ~0xBD00. Nie ma różnic funkcjonalnych.

To sprawia, że program ładujący A jest dobrym ogólnym programem ładującym.
Z drugiej strony program ładujący B jest dobrym wyborem dla programów narzędziowych, które mają tendencję do używania adresów około 0x0800.

27

Odp: XCA12 Hard Turbo

Dobrą wiadomością jest to, że program ładujący może odczytywać pliki stworzone przez TURGENa.

28

Odp: XCA12 Hard Turbo

Dzięki Baktra za sprawdzanie i informacje!

Aby wszystko dotyczące AHT było łatwe do znalezienia, dla kogoś kto trafi kiedyś na ten wątek po latach to pozwolę sobie wkleić odnośnik do postu z narzędziami do AHT oraz do przykładowego zestawu gier: Atari Hard Turbo - oprogramowanie systemowe oraz przykładowy zestaw gier.

29

Odp: XCA12 Hard Turbo

Zgodnie z obietnicą... jeżeli kogoś to interesuje to na GitHUB-a wrzuciłem źródła: "Simple Cart Dumper"

Jest też nowa wersja 1.1 (do pobrania również z github - jako release 1.1) oraz dodaję tutaj w załączniku. Co się zmieniło? Niewiele... teraz rejestry sprzętowe ANTIC-a są odświeżane co ramkę. Dimass wspomniał że mu ekran zgasł podczas wkładania carta, co mnie skłoniło do myślenia... i wyszło mi na to że włożenie carta spowodowało zakłócenie na magistrali danych/adresowej i ANTIC pobrał śmiecie z pamięci podczas czytania DISPLAY-LIST i poszedł w przysłowiowe maliny (stąd brak obrazu). Teraz rejestry wskazujące na lokację Display-List są aktualizowane w każdej ramce obrazu. Powinno być lepiej.

Post's attachments

dumper_v1.1.zip 6.9 kb, liczba pobrań: 13 (od 2022-06-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.