Temat: A2600 - pierwsze starcie

Koledzy, potrzebuję pomocy z A2600... Nieco przez przypadek kupiłem na Allegro A2600 Junior z Moon Patrol. Konsola była sprzedawana jako działająca, w komplecie mam zasilacz oryginalny Atari, dwa pady (te takie prostokątne z krzyżakiem + grzybek) i kabel video. Zawsze myślałem, że A2600 podłączało się przez złącze antenowe, ale kabel do podłączenia i gniazdo wyglądają jak czincz (chinch?). Po podłączeniu wszystkiego (kabel podłączam w VIDEO w TV) zapala się czerwona lampka na konsoli, ale nic na TV się nie wyświetla... Wybieram różne "source", ale zero sygnału. Co robię źle, albo jak przekonać się, czy konsola działa? Pograłby człowiek w Moon Patrol, a tu taki zonk... Czuję się jak lama, ale well... POMOCY!
PS. Poza tym, skoro konsola ma jedno złącze czinczowe 1 na 1, to jak dźwięk się z tego wydobywa???

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: A2600 - pierwsze starcie

To jest złącze antenowe właśnie. Oryginalnie z konsola miala taki switchbox przez który podłączało sie do telewizora konsole i antene zewnetrzna. Zamiast tego mozna uzyc teraz prosty adapter RCA -> wtyk antenowy.

3

Odp: A2600 - pierwsze starcie

ZuluGula napisał/a:

Oryginalnie z konsola miala taki switchbox przez który podłączało sie do telewizora konsole i antene zewnetrzna.

Nieprawda - palowskie sprzedawali bez ;) (chodzi o jr, choć któraś wersja mogła mieć).
Reszta się zgadza - jest to wyjście antenowe, ale Jr ma przecież odłączane (stare 2600 miały "wbudowany" kabel, choć po rozkręceniu okazuje się, że nie do końca). @NetSerwer - jeśli masz konsolę w wersji PAL, to podłączeniu kabla antenowego od Atari XL/XE (tak, pasuje) szukaj analogowo na kanale 3 lub 21 o ile pamiętam.

Sikor umarł...

4

Odp: A2600 - pierwsze starcie

Bum! Zderzyły się kuleczki :-)
ZuluGula - dzięki, przypomniało mi się, że mam zarówno kabel z odpowiednimi końcówkami, jak i ten "konwerter" sygnałowy Atari oryginalny w pudle leży od wieków! Podłączyłem dostroiłem i wszystko śmiga! Co prawda pady muszę przeczyścić, bo trochę chrupią, a i sygnał video nie najlepszy, ale Moon Patrol śmiga jak ta lala.
PS. Jak można ten sygnał video polepszyć? Dźwięk jest bardzo czysty, ale obraz śnieży trochę. Jakiś lepszy kabel? Coś przeczyścić? Jak sobie z tym radzicie?

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

5

Odp: A2600 - pierwsze starcie

mod video ;)

Sikor umarł...

6

Odp: A2600 - pierwsze starcie

Sikor napisał/a:

mod video ;)

Gdzie, kiedy i za ile? :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

7

Odp: A2600 - pierwsze starcie

ja się Panie nie znam, ja mam zmodowane całe płytki ;) A najprostszy mod to w sumie z 10 złotych Cię wyjdzie z gniazdami ;)

Sikor umarł...

8

Odp: A2600 - pierwsze starcie

Jak by co to mam płytki do moda, bo zamówiłem i dostałem 10 sztuk o jakieś 7 za dużo ;)

https://www.pcbway.com/project/sharepro … ation.html

9

Odp: A2600 - pierwsze starcie

@lopez
po ile miałbyś te płytki od AV moda ?
Wziąłbym z 5 szt. Nie chce mi się już robić na pająka, a mam Rambo, które z chęcią przerobiłbym na AV.

10

Odp: A2600 - pierwsze starcie

po kosztach, z wysyłką zapłaciłem ok 40zł wiec 4 zł za sztukę.

11

Odp: A2600 - pierwsze starcie

OK. Wysłałem info na e-mail.

12

Odp: A2600 - pierwsze starcie

Witam

Podłączam się pod wątek, a w szczególności do forumowicza przedstawiającego się nickiem lopez.

Posiadam Atari 2600 JR NTSC i chętnie bym dokonał modu z wykorzystaniem płytki płytki Atari Composite Mod. Czy jesteś jeszcze w posiadaniu takowych, czy już się rozeszły? Jakby co to możemy dalej dyskutować na PW, co by forum nie zaśmiecać.

13

Odp: A2600 - pierwsze starcie

@gkd_82: sprawdż tylko, czy do ntsc się nada. Tam nieco inna płyta jest.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2022-07-13 15:59:55)

Sikor umarł...

14

Odp: A2600 - pierwsze starcie

Może to się przyda.
https://pl.aliexpress.com/item/1005004241374034.html

15

Odp: A2600 - pierwsze starcie

O nieźle, nawet nie pomyślałem aby na ali szukać :)

Te moje zamawiałem dla wersji PAL dla NTSC są inne.

ps. moje płytki już się rozeszły.

16

Odp: A2600 - pierwsze starcie

ratai napisał/a:

Może to się przyda.
https://pl.aliexpress.com/item/1005004241374034.html

A se wzienem i zamówiłem :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior