Temat: Spatchowanie Toms Copiera

Trochę klonów Toms 720 pojawiło się już na rynku za sprawą Zaxxona.
Niestety do kopiowania dyskietek 720KB sektorowo dla tej stacji istnieje tylko jeden program, dostępny w Romie stacji.
Problemem tego programu jest to, że nie działa prawidłowo z okablowaniem sio2pc.
Mimo, że obsługuje maksymalnie dwie stacje (D1,D2). Za jego pomocą można kopiować tylko w oparciu o Toms'a.
Może jakaś dobra dusza potrafi spatchować ten soft, aby działał też z sio2pc.

Post's attachments

COPY.xex 3.76 kb, liczba pobrań: 6 (od 2022-07-30) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Spatchowanie Toms Copiera

Ja do kopiowania na dyskietki używałem w tym przypadku SDX + HDSC. Również przy kopiowaniu fo/z Karinki. On się nie przejmuje skąd i dokąd kopiuje. Jedyne co to trzeba najpierw dyskietkę odpowiednio sformatować. Nie da się ukryć, że trochę bardziej łopatologiczne narzędzie byłoby lepszym rozwiązaniem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Spatchowanie Toms Copiera

Do dyskietek bez błędów się nadaje.... niestety brakuje mu opcji skip

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Spatchowanie Toms Copiera

Polecam w takim razie MILF. Ma skip, retry w opcji "do usranej śmierci", obsługuje różne geometrie, robi logi itp. fantazje.

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 03#p271103

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Spatchowanie Toms Copiera

Może koledzy z Our5oft mają źródła? Ten w wersji dla Turbo / Multi jest poprawiony - nie wysyła jakiejś komendy do stacji, ale tylko źródła w CC65 bodajże widziałem tu na forum.

6

Odp: Spatchowanie Toms Copiera

Ooo o Twoim programie Dely zapomniałem... już dorzucony do ulubionych :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: Spatchowanie Toms Copiera

Daj znać, czy działa. Czy problemem jest soft, czy brak Clock In/Out w SIO2PC.
Choć dla mnie to tylko ciekawostka.

8

Odp: Spatchowanie Toms Copiera

lemiel napisał/a:

Daj znać, czy działa. Czy problemem jest soft, czy brak Clock In/Out w SIO2PC.
Choć dla mnie to tylko ciekawostka.

Tam o coś innego chodzi. Próbowałem kopiować między Tomsem (repliką) a XF551 (replika 3.5") i też nie działało. A chciałem dyskietkę 720KB po prostu skopiować.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-08-01 09:23:24)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Spatchowanie Toms Copiera

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 99#p143599

10

Odp: Spatchowanie Toms Copiera

Czyli źródła są. Może jakiś koder zerknie i przerobi ten kopier aby działał z każdą stacją... albo chociaż z sio2sd. Bo to w sumie jedyne narzędzie do 720KB. Z prostym interfejsem. Dodam, że Milf też daje radę, tylko jest więcej klikania

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim