1

Temat: BEZ EMULATORA

Czy jest możliwość przekonwertowania plików np "atr" tak
aby działały bez emulatora pod windows ?

[/b]

2

Odp: BEZ EMULATORA

Czy jest możliwość przekonwertowania plików np "atr" tak
aby działały bez emulatora pod windows ?
[/b]


jak dotąd nie ma. ja przynajmniej nie znam takiego sposobu :) tylko mi nie mówicie, że jakiś emulec robi to już od paru ładnych lat  :lol:

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: BEZ EMULATORA

Emulator niestety jest w tym wypadku nieodzowny. Mozna ewentualnie pomyslec nad wyborem emulatora, tak aby odpowiadal okreslonym preferencjom (np. z uwagi na wolniejszy procesor). Warto przeszukac tutejsza baze plikow (korzystajac z faktu zarejestrowania), jakas alternatywa na pewno sie znajdzie.

4

Odp: BEZ EMULATORA

.. jest jeszcze inne wyjście - awaryjne. Może nie będzie to jeden plik; ale z *.bat można to uruchomić "automatycznie". Dosowy emul - i wywołanie pliku *.atr jako "parametr" dla np. czegoś - co jest emulatorem.  Nie pamiętam, czy dało się to zrobić z a800-WIN -
atari.exe costam.atr - ..ale szkoda, że nie da się tego zrobić j.w.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: BEZ EMULATORA

A co stoi na przeszkodzie aby HANSA KLOSSA, ROBBO czy LASERMANIĘ zrobić w wersji na pc. Jak Miecze Valdgira 2 są na Amigę to i inne gry powinny być na inne komputery.

6

Odp: BEZ EMULATORA

problem polega na tym, że trzeba by to napisać od "zera" :D - więc nie wiem, czy ma to sens. 100% lepszym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś na kształt linkera do emulca - który umożliwiał by połaczenie emu (program, romy, ustawienia itp) z *.atr - i teoretycznie wyszło by na "to samo", a w ten sposób można by przerabiać praktycznie wszystko.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: BEZ EMULATORA

100% lepszym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś na kształt linkera do emulca - który umożliwiał by połaczenie emu (program, romy, ustawienia itp) z *.atr

Jesli dobrze rozumiem sens powyzszej wypowiedzi, to wydaje mi sie, ze Atari800win posiada juz taka wlasciwosc. Wystarczy w ustawieniach emulatora wskazac typy plikow charakterystyczne dla emulatora (ATR, XEX, itd.), aby jedynie poprzez "dwutakt" na odpowiedniej ikonce uruchomic emul z wskazanym plikiem.

8

Odp: BEZ EMULATORA

A co stoi na przeszkodzie aby HANSA KLOSSA, ROBBO czy LASERMANIĘ zrobić w wersji na pc. Jak Miecze Valdgira 2 są na Amigę to i inne gry powinny być na inne komputery.

Lasermania jest od paru lat dostepna na PC

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

9

Odp: BEZ EMULATORA

aby działały bez emulatora pod windows ?

Spróbuj emulatroa pod DOS-a. :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

10

Odp: BEZ EMULATORA

Cyprian_Konador powiedział

Lasermania jest od paru lat dostepna na PC

Nie tylko lasermania z tego co pamiętam Robbo też było na PC. Byłem nawet licencjonowanym użytkownikiem 8O

Żyję bo Bóg tak chciał.

11

Odp: BEZ EMULATORA

Jesli dobrze rozumiem sens powyzszej wypowiedzi, to wydaje mi sie, ze Atari800win posiada juz taka wlasciwosc. Wystarczy w ustawieniach emulatora wskazac typy plikow charakterystyczne dla emulatora (ATR, XEX, itd.), aby jedynie poprzez "dwutakt" na odpowiedniej ikonce uruchomic emul z wskazanym plikiem.

z pewnoscia tak ma. umozliwia to mojej rodzicielce, zupelnie niewprawnej w uzywaniu komputera, pogrywanie sobie w gry z 'dawnych czasow'. :))

--
= krap.pl =

12

Odp: BEZ EMULATORA

Oawiam, się, że tylko Pin zrozumiał intencje autora wątku, któremu chozi o przerobienie ATR-ów do postaci EXE dla grzyba. Czyli ten z MZ na początku pliku. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

13

Odp: BEZ EMULATORA

Mojemu bratu też teoretycznie umożliwia, ale ciągle coś mu się psuło i mnie wołał (a mieszka na sąsiednim osiedlu).

Na PC przeniesiono też wiernie Boulder Dasha, chyba widziałem WKC?

14

Odp: BEZ EMULATORA

Szkoda myślałem ,że własne programy napisane w Basic'u będę mógł
odpalić bezpośrednio bez "emu" na PC
Mam na PC Liberty Basic ale nie mam konwertera
Czy ma ktoś jakiś konwerter Basic - PC (tak aby działał samodzielnie)

15

Odp: BEZ EMULATORA

Obawiam sie, że konwersja nie będzie prosta. Przyczyn jest wiele. Wystarczy choćby odmienna obsługa grafiki i dźwięku. Do tego należy dodać wszystkie peeki i poki.

Basic jest jednym z trudniejszych języków do przenoszenia pomiędzy platformami.

Czemu upierasz się przy pracy bez emulatora? Wszystkie są dostępne, darmowe i dobrze spełniają swoje zadanie, zajmują niewiele pamięcy i miejsca na dysku.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

16

Odp: BEZ EMULATORA

Po prostu fajnie jest kliknąć dwa razy i program się otwiera na każdym
komputerze.

17

Odp: BEZ EMULATORA

Zrób tak, jak radzą wyżej. Instalujesz Atari 800 Win, jest tam opcja kojarząca rozeszerenia z tym emulem. Potem wystarczy dwumlasnąć na ATR-a, XEX-a, CAS-a, CAR-a, itp. i odpala się gierka.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

18

Odp: BEZ EMULATORA

Po prostu fajnie jest kliknąć dwa razy i program się otwiera na każdym komputerze.

Obawiam się, że trochę przeceniasz Windows  :lol:

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: BEZ EMULATORA

Teoretycznie możliwe jest pewnie napisanie emulatora Basica? Ale sensowność tego rozwiązania jest co najmniej wątpliwa. Bo żeby obsługiwać wszystkie programu i tak musiałby być normalnym emulatorem atarki?
Spróbuj przekonać zespół tworzący Atari800WinPlus, żeby można było skojarzyć też pliki Basica i bezpośrednio je otwierać w emulu. Jak nie, to zostaje ci ręczna konwersja programów na np jakiś Visual Basic.

20

Odp: BEZ EMULATORA

No nie, jeśli rozważamy teoretycznie, to nie stanowi większego problemu napisanie nie emulatora, tylko *interpretera* Atari BASIC na dowolny system. Jednak za funkcją USR musiałby w istocie stać emulator Atari, a mało który program w BASIC-u się bez niej obywa (Hammurabi się obywa, polecam).

KMK
? HEX$(6670358)

21

Odp: BEZ EMULATORA

No nie, jeśli rozważamy teoretycznie, to nie stanowi większego problemu napisanie nie emulatora, tylko *interpretera* Atari BASIC na dowolny system. Jednak za funkcją USR musiałby w istocie stać emulator Atari, a mało który program w BASIC-u się bez niej obywa (Hammurabi się obywa, polecam).

a gdzie znajdę ten programik "Hammurabi"   ???

22

Odp: BEZ EMULATORA

Hmm, no witamy nowo narodzonego użytkownika Atari  :mrgreen:

Hammurabi to jest gra tak zwana strategiczno-handlowa, napisana w czystym BASIC-u, bez grafiki. Gdyby podliczyć czas, jaki zużyliśmy na nią z kumplami, to chyba wyszłoby ze sto lat w człowieko-roboczo-godzinach. Najlepiej gra się po pijaku, aczkolwiek pamiętam taki przypadek, że mieliśmy wyjątkowo niedobrą wódkę i wtedy graliśmy w River Raid: kto się rozbił, ten musiał wypić kielonka. Bardzo wielkie rekordy były, ale w końcu ta flaszka się zużyła.

Odpowiadam na pytanie pierwsze: nie wiem, gdzie się zdobywa Hammurabiego, ja mam jeden egzemplarz na twardzielu ale nie dam bo nie mam łączności pomiędzy Atari a netem.

KMK
? HEX$(6670358)

23

Odp: BEZ EMULATORA

kto się rozbił, ten musiał wypić kielonka. Bardzo wielkie rekordy były, ale w końcu ta flaszka się zużyła.


wielkie? ja bym sie co most rozbijal ;)

ps. mikey, niezdiagnozowany nieanonimowy alkoholik? :)

24

Odp: BEZ EMULATORA

wlasnie sie zastanawialem czy nie mozna by dodac takiej funkcji do np. next wersji wspanialego plusa, ino jedyny problem to to ze cza by dodac do niego rom-y...
i na tym wszystko sie rozbija.

dalo by sie toto zkleic (wersja atari800winpl, czy tez czyste atari800) z preladowanymi zintegrowanymi romami + mozliwosc linkowania do exeka atr-a z np. blokowaniem okienek wymiany dyskietek i ogoolnie konfiguracji (po co to niby mialo by byc graczowi? kce wsio niech odpala pelnego emulca) co wiecej, dalo by sie to (zdaje mi sie) zrobic b. szybko i latwo (dla w miare zdolnego C codera) ino ten maly problem wspomniany na poczatku - legalnosc doklejonych do execa romow...

a juz sobie wyobrazilem taki ladny pakiecik do budowania takowego exec-a, zawierajacy konfiguracje na sztywno ustawionom z doklejonymi w internal resources .atr-em i romami...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

25

Odp: BEZ EMULATORA

Eh, Misja to była pierwsza gra na Atari, jaką widziałem, Hamurabi (i Hammurabi II) to była pierwsza gra w jaką grałem...