1

Temat: Naprawa stacji 1050

Szukam kogoś w Warszawie i okolicy, kto podejmie się naprawy stacji Atari 1050. Uruchamia się, głowica się przesuwa i... niestety boot error.

Post's attachments

IMG_7447.jpg 168.71 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Naprawa stacji 1050

Daleko masz na Kabaty? Jak nie to zapraszam.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Naprawa stacji 1050

Ok, dzięki, piszę na prv

4

Odp: Naprawa stacji 1050

Dzięki @perinoid za pomoc. Stacja okazała się sprawa, mój zasilacz od nesa jest nieodpowiedni. Nie będę jednak zakładał wątku "jaki zasilacz do 1050", bo to już było wymaglowane na forum:)
Szukam natomiast beżowego panelu frontowego do stacji 1050. Moja jest wyszczerbiona, może ktoś ma rozwaloną stację i odsprzeda? Dostępny w necie wydruk 3D nie pasuje, tak naprawdę jest 2D:), brak mu boków.

Post's attachments

IMG_7450.jpg 252.61 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_7451.jpg 64.35 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

5

Odp: Naprawa stacji 1050

Ewentualnie założę wątek "kupię panel do 1050":)

6

Odp: Naprawa stacji 1050

Beżowego?

Jeden forumowicz miał kiedyś popełnić projekt takiego frontu do druku, z opcją na montaż Mega Speedy... Nie będę skarżył, może sam się przypomni :-D

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Naprawa stacji 1050

Nie inaczej:)

8

Odp: Naprawa stacji 1050

Jarema, zobacz ten:

Panel 1050

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

9

Odp: Naprawa stacji 1050

Wygląda lepiej, dzięki.

10

Odp: Naprawa stacji 1050

Zastanawiam się jednak, bo projekt od @jer wygląda inaczej pod względem mocowania. Rozumiem, że służą do tego widoczne, zaznaczone otwory? Stacje były assembled in Singapur lub Hong Kong i panele między nimi nie są wymienne właśnie z powodu ich mocowania. Moja jest Singapur z "haczykami". Może jednak wydrukuję i uda mi się jakoś skleić, skoro projekt ma krawędzie?
Napisałem też do Best Electronics. Mają panele do wyboru po 20 USD. Cena spoko, ale wysyłka z Kalifornii wynosi 40 USD...

11

Odp: Naprawa stacji 1050

@jarema, z tego co wiem, ktoś chce zamówić gniazda doPoFo (szukaj tu na forum), zgadajcie się może i jedna wysyłka. Pamiętajcie też, że pewnie będzie doliczone cło i opłata pocztowa, jeśli pójdzie pocztą.

Sikor umarł...

12

Odp: Naprawa stacji 1050

No właśnie miałem proponować zbiorcze zakupy w San Jose:). To jest pomysł!

13

Odp: Naprawa stacji 1050

Taki ubytek plastiku moze nadawac sie do naprawy metada wypelnienia zywica, dalo by sie nawet zachowac teksture.
Tak jak robi to nasz kolega drygol z https://retrohax.net/extreme-refurbishi … o/#more-80

14

Odp: Naprawa stacji 1050

Przy narożnikach jest sporo czochrania bo ciężko złapać krzywizny.
Tutaj już jest upgrade tego pomysłu opisany -> https://retrohax.net/commodore-sx-64-ke … storation/

15

Odp: Naprawa stacji 1050

Wymiękam:)

16

Odp: Naprawa stacji 1050

jarema napisał/a:

No właśnie miałem proponować zbiorcze zakupy w San Jose:). To jest pomysł!

Cześć. Gdybyście organizowali takie zbiorcze zakupy i macie z nimi doświadczenie to jestem chętny do zbiórki. Chciałbym kupić tam drobiazgi w cenie 1/2 kosztów przesyłki :).

17

Odp: Naprawa stacji 1050

To pisz na prv, bo trzeba się decydować:)

18

Odp: Naprawa stacji 1050

Jakiś rok temu walczyłem z projektem maskownicy do 1010. Mniej więcej się udało, główny problem był właśnie z bocznymi skosami i ich przenikaniem. Po wielu próbach jako tako dopasowałem wydruk maskownicy do oryginalnej obudowy.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware