Temat: ZAMYKADŁO W CA 2001 - Jak naprawiłem, polecam

Hej!

No własnie jakiś czas temu rozwaliła mi się CA2001, z wrodzonego lenistwa nawet jej nie rozkreciłem żeby sprawdzić co w niej nie tak, stwierdziłem ze kupie nowa na Allegro. Jak pomyslalem tak zrobilem. Kupiłem nową stację (tzn.używana), po dotarciu przesyłki okazało sie że co ??? że też jest zwalona :evil: chociaż  miało być inaczej wg informacji mieszczonej w Allegro, no ale coż wziąłem śrubokret w garsc i rozkreciłem obie stacje, po rozkreceniu okazało się zę obie sa zwalone w ten sam sposob, zamykadło-przyciskadło głowicy pękło. Podobno niniejsza usterka jest pospolita jak dla CA. Siedziałem nad tym kawałkiem plastiku i dumałem z 45 minut co by tu wymyślec, w końcu znalazłem sposob, bardzo prosty jak to naprawić, i chybą dobry poki co naprawiłem w ten sam sposob obie stację i poki co działaja... jesli ktos jest zainteresowany niech napisze na priva postaram się cos naszkicować na kartce, zeskanowac i wysłac...

potrzebne elementy :
- gwóżdź stalowy, cienki, długość około 3 cm, szt.1 :)
- haczyk plastikowy do mocowania kabli telefon. do ściany, szt 2 :) [musi być taki z dziurką, i gotowym gwożdzikiem do wbicia, haczyk o średnicy tego pręta w zamykadle]
ponadto:
- klej - KROPELKA - lub inny cjanopan, tubka 1

Zajec/sword ;)

Odp: ZAMYKADŁO W CA 2001 - Jak naprawiłem, polecam

Ja to robilem prosciej :) Wyjmowalem z plastikowego uchwytu metalowy kawalek (zawsze zostawal w srodku...), owijalem go paskiem papieru, aby byl nieco grubszy i wkladalem w ten otworek w stacji (znaczy sie w ta rurke :), wtedy nakladalem z powrotem ten plastik - trzymalo sie tak z miesiac, kiedy trzeba bylo znowu powtorzyc :)

3

Odp: ZAMYKADŁO W CA 2001 - Jak naprawiłem, polecam

Kolega VASCO, nie zrozumiał mojej intencji :). Nie miałem na myśli tego plastikowego zamykadła co jest na zewnatrz stacji (co sie przekreca po włozeniu dyskietki) tylko jak naprawić mechanizm który siedzi w środku stacji pod obudowa (taka biała ramka z plastiku).
Bo jesli chodzi o patent na spadanie tego plastiku co jest na zewnatrz to papier i inne folie to jasne... tez tak kiedyś robiłem... ale teraz sie zwalił mi ten plastik w środku...
pozdro.

Zajec/sword ;)

4

Odp: ZAMYKADŁO W CA 2001 - Jak naprawiłem, polecam

i pomyslec ze kiedys zdarzylo mi sie cos podobnego w LDW-2000,naprawialem chyba z 10 razy i rozwalalo sie dalej,potem zatarla sie glowica i stacje wyrzucilem przez okno,teraz mam 2xCA-2001 i czekam az cos mi nawali,oby jak najpozniej...:)

gep/lamers^dial

5

Odp: ZAMYKADŁO W CA 2001 - Jak naprawiłem, polecam

a ja dostałem naprawioną w podobny sposób od Jet'a jakiś rok temu i do tej pory chodzi... ale co się nerwów nażarłem to moje... bo w 70% przypadków samo odskakuje... Kolega owinął po prostu urwane zamykadło drutem miedzianym przekrój ok. 1 mm i tak to zostało ;) A nie mam czasu ani ochoty w tym grzebać...

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.