1

Temat: Myszka

Może ktoś wie jak to jest
W starych reklamach serii XE (Bajtek) komputerki Atari XE były na zdjęciu z myszką.
Kupiłem sobie na targu od żula myszkę.Ma oznaczenie STM1 (czyżby od ST)
ale wyciągnąłem jakiegoś Bajtka i myszka na reklamie wygląda identycznie.

Jednak po podłączeniu kursor (w programach które mają kursor of course)
porusza sie w sposób niezbyt skoordynowany.
Jak więc jest -do XE była taka sama mysz jak od ST czy inna
a może tylko jakieś wybrane programy obsługują tą mysz (jakie)

pozdrawiam
Sajgon

Odp: Myszka

O ile dobrze pamiętam, to do XE było tylko coś, co się nazywało Zobian Rat (lub podobnie), ale w polsce najprawdopodobniej nieosiągalne. Z kolei dawno temu, w Tajemnicach Atari pisano o podłączeniu mychy od ST/Amiga do Małej Atarki (...)

3

Odp: Myszka

Podłączyć można mysz z ST lub Amigi, jedyny problem tkwi w oprogramowaniu, żeby chciało z gryzoni skorzystać ;) Ale okazuje się, że nawet jest tego trochę. Polecam Artykuły w Syzygy #4(Gryzonie w natarciu) i #7(Atakujące gryzonie 2, tu też jest lista oprogramowania wykorzystującego mysz ST/A).
BTW: jeżeli masz jedną z myszy(ST lub Amiga) wystarczy odpowiednia przejściówka zamieniająca miejscami dwa sygnały aby działała jak ta druga której nie masz ;). Pozdrawiam!

4

Odp: Myszka

Dzięki za odpowiedź
Rzeczywiście jest tego softu trochę ....... ale skąd go ściągnąć
Inna kwestia -schemat tej przejściówki -może się przydać

pozdrawiam

5

Odp: Myszka

pamietam,ze mialem kiedys myszke z c64 ktora spokojnie dzialal pod atarcia w trybie dzojstika,czyli dzialala nawet w gierkach,bylo fun tylko sie dosyc szybko rozwalila,moze ma ktos takie cosik to chetnie kupie,nie pamietam jakie posiadala oznaczenia ale mam pudelko od niej i sprawdze w domciu,potem dam znac
Myszka byla naprawde spox,szczerze to hardware polecam.

gep/lamers^dial

6

Odp: Myszka

pamietam,ze mialem kiedys myszke z c64 ktora spokojnie dzialal pod atarcia w trybie dzojstika,czyli dzialala nawet w gierkach,bylo fun tylko sie dosyc szybko rozwalila,moze ma ktos takie cosik to chetnie kupie,nie pamietam jakie posiadala oznaczenia ale mam pudelko od niej i sprawdze w domciu,potem dam znac
Myszka byla naprawde spox,szczerze to hardware polecam.

Taaak... Potwierdzam Twoje slowa, bo przeciez sam mialem taka myche... Ogolnie byl calkiem niezly wypas, np. na Trzmielu albo XL-Art,
niestety owa mysz nie byla zbyt trwala...  I co ciekawe, wlasciwie
"udawala" ona joystick w programach, wiec nie trzeba bylo zadnych
dodatkowych sterownikow...  :)

7

Odp: Myszka

A wlasnie, jak to z prawym przyciskiem w myszach Lamigi/STeka. Da sie go odczytac w maluchu? Potrzebna jakas przerobka?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: Myszka

Dobre... Moja gierca - Osadnicy 1 1/2 będzie obsługiwała zarówno myszy od ST jak i a-migi. W tym zakresie jest już po testach. Chciałbym tylko stwierdzic, że jak ktoś nie zrobi układu, który sam będzie obsługiwał myszę odciążając w tym procka, to wiele takich progów nie powstanie. Obsługa szczura nie jest trudna, bo kompletna źródłówka z TA 5/93 wystarcza aż nadto, ale zajmuje tyle czasu, że "idzie se łep uciońć"...

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: Myszka

aha... i do Fox-a: Otóż Miarecki pisze w TA, że przeróbka jest konieczna, ale testowałem kilka modeli myszek i wszystkie sygnalizowały wciśnięcie prawego przycisku jako wartość 228, a przy nie naciśniętym jest to ok.16 - opory są różne ;) ... w Osadnikach będzie opcja kalibracji prawego przycisku, bo ten będzie wykorzystywany do przesuwania mapy.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.