401

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

prz: od początku :)

xxl to taki kłamczuszek. Napisał, że regulamin wziął z "multiplatformowego zlotu", co naprowadziło Cię na Losta, ale akurat jeden zacytowany fragment jest tam nieco inaczej sformułowany, więc nie mógł go tam znaleźć. To jest fragment regulaminu Lasta, a więc zlotu wyłącznie atarowskiego. Takie niewinne kłamstewko, prawda? Manipulację dotyczącą wycięcia fragmentu sam zauważyłeś. Właśnie poznałeś naszego Kolegę ;)

Ten punkt o cartach brzmi tak nie bez powodu i nie bez powodu znajduje się tylko przy game compo. Otóż w konkursach można głosować nie będąc na party. Gdy jest stream to nie jest najgorzej - taka osoba może sobie pracę obejrzeć. Gdy transmisji nie ma, musi odpalić plik u siebie. Trudno wymagać, aby każdy miał w domu programowalnego carta (nawet po kompotach). I tutaj nietrudno domyślić się dlaczego wymagany jest plik do emulatora.

402

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Vasco/Tristesse napisał/a:

ale akurat jeden zacytowany fragment jest tam nieco inaczej sformułowany, więc nie mógł go tam znaleźć.

cos ci sie pomylilo :) skopiowalem cytat z udostepnionego linku, niczego nie musialem szukac :D

Vasco/Tristesse napisał/a:

Ten punkt o cartach brzmi tak nie bez powodu i nie bez powodu znajduje się tylko przy game compo. Otóż w konkursach można głosować nie będąc na party. Gdy jest stream to nie jest najgorzej - taka osoba może sobie pracę obejrzeć. Gdy transmisji nie ma, musi odpalić plik u siebie. Trudno wymagać, aby każdy miał w domu programowalnego carta (nawet po kompotach). I tutaj nietrudno domyślić się dlaczego wymagany jest plik do emulatora.

:-) to jest dobre. cos ci to tlumaczenie nie wyszlo :-) czyli jesli praca nie jest gra to juz nie wazne ze ktos na nia moze glosowac i jej nie widziec :-D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

403

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

podoba mi sie ewolucja patosceny w kierunku sprzedazy biletow czlonkowskich, rozslania prac do "uczestnikow" i jak juz wszyscy w spokoju obejrza to glosuja....

tyle ze ten patent juz funkcjonuje i nazywa sie klub a nie scenowe party ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

404

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:
Vasco/Tristesse napisał/a:

ale akurat jeden zacytowany fragment jest tam nieco inaczej sformułowany, więc nie mógł go tam znaleźć.

cos ci sie pomylilo :) skopiowalem cytat z udostepnionego linku, niczego nie musialem szukac :D

Którego linku?

xxl napisał/a:

:-) to jest dobre. cos ci to tlumaczenie nie wyszlo :-) czyli jesli praca nie jest gra to juz nie wazne ze ktos na nia moze glosowac i jej nie widziec :-D

Jeżeli praca nie jest grą na carcie, to głosujący znajdzie ją w paczce ze wszystkimi pracami. Dopisek o emulatorze nie jest potrzebny, bo raczej radzą sobie z .xex i .atr. Tłumaczenie wyszło, tylko znowu nie zrozumiałeś.

405

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Jest jednak plus tej dyskusji. Nowy Atariwiec poznał prawdziwe oblicze kolegi z miejscowości uzdrowiskowej .... :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

406

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Vasco/Tristesse napisał/a:

Gdy jest stream to nie jest najgorzej - taka osoba może sobie pracę obejrzeć. Gdy transmisji nie ma, musi odpalić plik u siebie. Trudno wymagać, aby każdy miał w domu programowalnego carta (nawet po kompotach). I tutaj nietrudno domyślić się dlaczego wymagany jest plik do emulatora.

Ojj, tu się w pełni nie zgodzę. Prace z party organizatorzy ZAWSZE (póki co) udostępniają po party, nie podczas, często z dodatkowym opóźnieniem (7-14 dni, czasem nigdy nie trafia od organizatora), więc tutaj też jest manipulacja, i to wielka.
A fakt faktem, że obraz carta zazwyczaj można uruchomić pod emulatorem, o ile sam cartridge nie zawiera jakiś specjalistycznych (czytaj: nie emulowanych w obrazie) układów.

Sikor umarł...

407

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

"jeżeli nośnikiem jest cart, to należy dostarczyć także plik, którym można samodzielnie zaprogramować nośnik i plik/i w formacie akceptowalnym przez emulatory".

Starałem się ignorować twoje posty. Ale sorki, nie wytrzymałem twego jęczenia.

Rozumiem, że ty to tylko 800xl + 1050 i cartridge tak jak Atari wydało - z kością ROM raz zaprogramowaną itp. Chociaż pamiętam jak się rozpływałeś nad jakimś Atari w FPGA.

Jest kilka rozwiązań emulujących cartridge (chociażby AVG czy SIDE 3) które oczekują plików właśnie w formatach z emulatorów.

Chyba wszystkie platformy retro z czasem dorobiły się formatów do przechowywania swoich danych. I wiele z nich powstało przy okazji tworzenia emulatorów (czy to platform czy peryferiów).

408

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

podoba mi sie ewolucja patosceny w kierunku sprzedazy biletow czlonkowskich, rozslania prac do "uczestnikow" i jak juz wszyscy w spokoju obejrza to glosuja....

tyle ze ten patent juz funkcjonuje i nazywa sie klub a nie scenowe party ;-)

Ale to chyba dobrze, że przed głosowaniem każdy może obejrzeć to na co głosuje (nie chcę wchodzić w porównania z głosowaniami w polityce)? I wymóg aby to co jest na "cartach" było również w pliku pod emulator właśnie temu chyba służy?

"Sprzedaż biletów" - z czegoś trzeba taką imprezę sfinansować. Mało kogo stać na pracę wolontariacką i opłacanie ze swojej kasy wynajmu sal, noclegów uczestników, itp.

A czym się różni "klub" od "scenowego party" to nie wiem bo jak pisałem patrzę na to z boku jako nie scenowiec. I nadal nie rozumiem w czym problem :).

409

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Hrw napisał/a:

Rozumiem

wlasnie widze.

jesli czegos emlator nie lyka to regulaminowo zakazane?

----
juz prosciej sie chyba nie bedzie dalo: jak ktos zrobi suer duper przelaczanie bankow w jakims karcie z jakims trikiem to praca zapisana na takim nosniku nie ma szanas sie pojawic pod glosowanie bo emulator tego nie lyka

patoscena to hamulec rozwoju,


zaraz.... potrzebne jest patosceniczne zaklecie:

"z pozytkiem dla wszystkich"

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-09-29 10:46:46)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

410

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:
Hrw napisał/a:

Rozumiem

wlasnie widze.

jesli czegos emlator nie lyka to regulaminowo zakazane?

No ale przecież w tym regulaminie było o emulatorach jedynie przypadku prac na "cartach", co w kontekście innych wyjaśnień (zob. np. mój post #397, ale i #401 od Vasco/Tristesse) ma sens.

Ja nie widzę w tym regulaminie (mówię teraz o Last party) wymogu, że wszystkie prace mają być pod emulator.

411

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

prz napisał/a:

No ale przecież w tym regulaminie było o emulatorach jedynie przypadku prac na "cartach", co w kontekście innych wyjaśnień (zob. np. mój post #397, ale i #401 od Vasco/Tristesse) ma sens.

nie ma. czytales 409?

----
401? to belkot

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-09-29 10:50:15)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

412

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Sikor napisał/a:

Ojj, tu się w pełni nie zgodzę. Prace z party organizatorzy ZAWSZE (póki co) udostępniają po party, nie podczas, często z dodatkowym opóźnieniem (7-14 dni, czasem nigdy nie trafia od organizatora), więc tutaj też jest manipulacja, i to wielka.

Co Ty mówisz? Od Lasta 2017 prace były puszczane podczas zlotu i można było głosować online.

Proszę mnie nie wrzucać do jednego worka z innymi zlotami ;)

413

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Jak rozumiem, ktoś kto organizuje dany zlot, wymyśla regulamin. Jeśli potencjalny uczestnik chce wziąć udział w zlocie/konkursie w ramach tego regulaminu to się zgłasza. Jeśli dany regulamin mu nie odpowiada to zgłasza się na inny zlot/konkurs.

Przepraszam, ale chyba jestem za daleko od sceny/zlotów/kompów więc może nie ogarniam tej całej specyfiki z tym związanej bo jakoś nie rozumiem w czym są tutaj te problemy.

Dlatego odpuszczam na razie dyskusję w tym wątku na ten temat :).

414

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Ale zostań chociaż do momentu, gdy nam Kolega pokaże ten link ;)

Ogarniasz. To nasz szanowny Kolega nie ogarnia. Taki folklor. Cieszy, że świadomość tego w społeczeństwie rośnie.

415

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@prz: ale tu masz racje. organizator moze sobie zrobic co chce :-) byly takie czasy ze organizator sprzedawac dostep do streama i nazywac to bonus za wsparcie i nic nikomu do tego :-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-09-29 11:07:14)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

416

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Vasco/Tristesse napisał/a:

Ale zostań chociaż do momentu, gdy nam Kolega pokaże ten link ;)

sam opublikowales ten link w innym watku :-) niezly pomysl na trolling zeby kazdy przekopiowywal linki do tych wykwitow ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

417

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Wskaż post z tym linkiem - to takie trudne?

418

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

kwestionujesz istnienie takiego cytatu?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

419

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Kwestionuję, że wziąłeś to z regulaminu multiplatformowego party.

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2022-09-29 11:28:36)

420

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

kochajcie się dzieci

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

421

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Vasco/Tristesse napisał/a:

Co Ty mówisz? Od Lasta 2017 prace były puszczane podczas zlotu i można było głosować online.

Ostatnio mnie nie było (na LOST), stuffu ani linka do niego przed konkursem nie dostałem, więc skąd niby miałbym o tym wiedzieć? Ale jak tak jest - to jest dla mnie ok, tego się powinni wszyscy trzymać.

Sikor umarł...

422

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

:))) tebe zawsze w punkt

423

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

prz napisał/a:

A czym się różni "klub" od "scenowego party" to nie wiem bo jak pisałem patrzę na to z boku jako nie scenowiec. I nadal nie rozumiem w czym problem :).

No ale Ty dyskutujesz z osobnikiem, ktory nic wspolnego ze scena nie ma (personalnie i produkcyjnie), wiec pisz szmialo, bo uwagi bardzo dobre.

424

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Bardzo cieszy fakt, że ta dyskusja przekłada się na wsparcie w rozwoju i powstawaniu coraz to nowych grup, dzięki czemu powstaje też więcej ciekawych prac na /|\ 8bit. Przyjacielska atmosfera, wymiana doświadczeń, wspólne wspomnienia...

Fajne jest też to, że jeśli nawet pojawiają się jakieś głosy krytyczne, to krytykuje się pomysły, trendy czy ustalenia, a nie konkretne osoby po nicku czy per "ty". W końcu na forum zasiadają same dojrzałe osoby.

Udowadniamy też, że scena jest nie tylko dla dziadków, ponoć nawet 13-letnia dziewczyna może samodzielnie wprowadzać samodzielnie punkty do regulaminu party i pomimo błędów spotyka się tylko i trafnymi uwagami wygłaszanymi w dobrzej wierze, za które się nie obraża i z chęcią przyjmuje poprawki. Celem jest przecież "pożytek dla wszystkich" a nie tylko własne widzimisię i dyskredytacja oponenta.

Na parties jest jeszcze lepiej.  Tolerancja dla debiutantów i prac wystawianych przez trudną młodzież z ośrodków wychowawczych jest wspaniała. Można wystawić kropkę, można wystawić niewyraźne zdjęcie, można wystawić to samo 2 razy, można nic nie wystawić i nadal poczuć się jak zwycięzca.

Pomimo że dobrych prac wystawianych na zlotach jest aż za dużo, to nie ma takich sytuacji, aby przez jakieś dziwne ograniczenia nie można było wystawiać prac na jakiekolwiek Atari. Trudno by było sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś mógłby zostać zignorowany poprzez tworzenie takich zapisów, aby czasem nie udowodnił, że jego praca ma jakikolwiek sens.

Dziękuję Wam za tą pozytywną motywację.

425

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@Szeryf: to się nazywa diagnoza+. Szacun.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)