26

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Ale jakby był standard - można takie pisać. Trzeba otworzyć furtkę. Póki co "gry się przystosowuje" - ale można przecież zrobić nowe. Obsługa - dodatkowe klawisze na joyu i klawiatura (upierdliwe), standard się przyjmie według mnie. A skoro można - to czemu nie wykorzystać okazji?

Sikor umarł...

27

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

O tak, może ktoś przerobi H.E.R.O. aby zamiast start było 3ci przycisk :)

28

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Sikor napisał/a:

Ale jakby był standard - można takie pisać. Trzeba otworzyć furtkę. Póki co "gry się przystosowuje" - ale można przecież zrobić nowe. Obsługa - dodatkowe klawisze na joyu i klawiatura (upierdliwe), standard się przyjmie według mnie. A skoro można - to czemu nie wykorzystać okazji?

Hehe, a ja k będą wymagać 1MB w Atari...? ;D

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

29

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Życie. Jedno nie przeczy drugiemu.

Sikor umarł...

30

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Zebrałem wszystko w całość we wpisie:

JOYCART - Testowanie Prototypowego Joysticka

link

Wrażenia plus mini recenzja, zdjęcia i filmy. Pozdrawiam

31

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

@larek: Opatentuj swoje rozwiązanie, bo za chwilę chińczyk będzie tłukł Twoje joysticki na cały świat.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

32

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Nie wydaje mi się, żeby Chińczykom patent kiedykolwiek w czymkolwiek przeszkadzał.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

33

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Jeżeli dobrze rozumiem (oraz widzę na zdjęciach), to w tych kartridżach nie ma żadnej aktywnej "logiki", tylko różne połączenia ścieżek między stykami? Jeżeli tak, to czy nie dało się tego samego celu uzyskać za pomocą jakichś przełączników wielopozycyjnych w obudowie samego kontrolera?
Były przecież już w epoce kontrolery dla Atari/CPC/MSX/SEGA w jednym. Mam np. taki QuickShot QS-128F z 4-pozycyjnym przełącznikiem A/B/C/D.

Obawiam się, że te carty to jednak mogą być podatne na zgubienie, uszkodzenie, zużycie, pogryzienie przez psa, itp. więc jeżeli projekt wejdzie do masowej produkcji, to chyba należałoby pomyśleć możliwości dokupienia później części zamiennych (cartów).

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

34

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Kartridż otwiera architekturę i daje możliwość implementacji innych standardów w przyszłości. Przełączniki w obudowie nie. @larek: Genialny pomysł! Patentuj mówię Ci :)

@ucr0Bee: Sam sobie zrobisz odpowiedni cartridge :)

Ostatnio edytowany przez mono (2022-10-18 20:20:37)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

35

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

No właśnie, jak ktoś chce przełączniki jakieś mikro, to niech sobie zrobi indywidualnie taki kartridż do tego joya, który będzie miał na sobie te przełączniki. Inny pomysł, to można zrobić płytkę kartridża tak, żeby była kwadratowa i miała po 4 stronach od razu na sobie 4 układy wyprowadzeń, wtedy wystarczy jeden kartridż sobie obracać w te i wew te:-) Wszystko otwarte jak pisze mono: czyli każdy może sobie robić rozszerzenia i upgrady do swojego joya. Pomysł larka bardzo dobry.

36

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Z przełącznikami to zawsze jest tak, że się zapomni coś przełączyć i potem problem bo coś się zepsuje (choć w przypadku joy'ów i starych komputerów to chyba co najwyżej joy nie będzie działać, tak Borsuk chyba na streamie wspominał). W każdym razie, jeden będzie pamiętał jak ustawić switche, inny zapomni, tu te "carty" się sprawdzą lepiej ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

37

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Niespodziewanie, znienacka, wtem i nagle Profesor Larek wypuścił filmik LAREK POKAZUJE;, w którym zaprezentował ostateczną formę JOYCARTA!

Jakieś różnice widoczne na szybko gołym okiem? Nowa i naprawdę ładna grafika na blacie dżojstika, przyjemna i zabawna instrukcja dla laików oraz trochę inne rozmieszczenie przycisków to chyba główne zmiany. Oczywiście oprócz pełnej kompatybilności trzech przycisków z Commodore 64. Zachęcam do obejrzenia pokazu JOYCARTA poniżej, a także do odwiedzenia strony poświęconej temu wspaniałemu kontrolerowi: https://arsoft.netstrefa.pl/joycart.htm

38

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Super, a wiadomo już może jaka będzie cena i od kiedy zamówienia? :) ps. sorry jeżeli odpowiedz jest w filmie, po pracy obejrzę :)

Ostatnio edytowany przez mikesk8 (2022-10-24 12:28:37)

39

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

mikesk8 napisał/a:

Super, a wiadomo już może jaka będzie cena i od kiedy zamówienia? :) ps. sorry jeżeli odpowiedz jest w filmie, po pracy obejrzę :)

Aktualna cena to 325,00 zł. W tej cenie są 3 dowolnie wybrane carty. Pozostałe, jeżeli ktoś chce, za dopłatą. Jeden minus - cała pierwsza seria już się sprzedała. Nie wiem, czy uda się utrzymać ceną dla kolejnej.

40

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

A to cena nie miała być stała?

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

41

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Przy 20% inflacji?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

42

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Jest stała do momentu wzrostu cen zakupu nowych części.

43

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

a 3 fire w Defenderze działa?

Sikor umarł...

44

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

13.09

RetroBorsuk napisał/a:

W najbliższej przyszłości powstanie dedykowany JOYCARTOWI mail, na który będzie można składać zamówienia.

23.10

larek napisał/a:

cała pierwsza seria już się sprzedała.

Coś przegapiłem? Gdzie był ogłoszony tej mail?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

45

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

uicr0Bee napisał/a:

Coś przegapiłem? Gdzie był ogłoszony tej mail?

Na filmie, na stronie https://arsoft.netstrefa.pl/joycart.htm

46

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Sikor napisał/a:

a 3 fire w Defenderze działa?

Jeżeli tylko jest taka wersja gry, to działa.

47

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

larek napisał/a:

Jeżeli tylko jest taka wersja gry, to działa.

Jest ;) Daj znać, proszę, jak będzie kolejna partia.

Sikor umarł...

48

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

W tej chwili mam zamówień na około 40 sztuk, także trzeba uzbroić się w cierpliwość.

49

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

mono napisał/a:

Przy 20% inflacji?

Przecież Larek nie wytwarza wszystkich podzespołów w Polsce więc bez przesady. Mi chodzi o to czy zaraz nie skończymy na cenie 500zł jak za unithora z kilkoma niezależnymi fire i dodatkową elektroniką (która to umożliwia) ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

50

Odp: Joystick / Mini Arcade Stick JOYCART dla wszystkich komputerów 8 i 16

Podrożeć może, ale nie ze względu na opcje, a tylko ze względu na rosnące ceny części.
Joycart ma dodatkowe przyciski w standardzie i nie trzeba go konfigurować, jak auta przy zakupie.