Temat: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

czy ktoś próbował kiedykolwiek coś przez ten port podłączyć bo ja mam drukarke atramentówke od maca (stylewriter 1200) i się zastanawiam czy warto szukać kabla do tego ustrojstwa

PIWA BYM SIĘ NAPIŁ...

2

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

Sadze, ze nie da rady. Musialbys miec drivery do tego itp.
Da sie natomiast podpiac przez to dwie atarki, odpowiednie programiki i jazda. Slyszalem cos kiedys o modulach do Stinga, w mincie pewnie tez jest mozliwosc uzycia tych portow.
Szerszego zastosowania to To nie znalazlo, raczej taki dodatkowy Inny port nic wiecej.

ślamk!

3

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

Mozna ten port wykorzystac jako port do sieci atarowskiej lub apple.
Mozna tez zrobic z niego zwykly port RS-232 bo ten to jest standard bodajrze RS-422 o ile dobrze pamietam.

4

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

Tak, dokladnie RS-422. Sensu jednak nie widze skoro portow raczej dostatek :)

ślamk!

5

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

Tak, dokladnie RS-422. Sensu jednak nie widze skoro portow raczej dostatek :)

No nie zupelnie, bo co niektorzy wykorzystuja zwykla szeregowa mysz od PC zamiast atarowskiej no i jeden jedyny port rs-232 w atari masz juz zajety :(

6

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

O nie pomyslalem o wykorzystaniu tego portu dla myszki. Bede musial doszukac sie jakiegos info. :)

ślamk!

7

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

Kiedyś w ramach testów podłączyłem mysz od pieca przez RS-a. Działało to to, że pożal sie Boże. Mysz chodziła wolno i nie za bardzo dało się to zmienić. Jednak jest to jakieś wyjście, gdy komuś brakuje odpowiedniego gryzonia.

Potrzebny był oczywiście odpowiedni programik umieszczony w AUTO.

[ Dodano: 27.11.2004 14:22:04 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

8

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

Rafal Kawecki (znany facet ze swojej tworczosci na Atari Falcon) wykorzystywal myszke od PC z powodzeniem i nie wspominal o problemach. Wiele razy mialem stycznosc z ta forma wykorzystania portu RS.

9

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

Sterowników myszki od Piecsa do ST+ jest kilka, jedne lepsze, inne gorsze...
Monsoft: kto powiedział o jednym jedynym RS-232 ;) Ja w TT-ce mam 4 ;)

Sikor umarł...

10

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

dosc dlugo uzywalem RS'owej myszy na  falconie (w st rowniez), ruch kursora nie byl taki plynny jak z orginalnej /| myszy, tylko taki rwany jak na piecu

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

11

Odp: port appletalk w Mega ste i drukarka od maczka

RS 422 (podobnie jak RS 485) charakteryzuje się tym, że można do niego podłączyć więcej niż dwa urzadzenia (w przeciwieństwie do RS-232) jednocześnie działające - jednak ze względu na niską przepupostowość zastosowanie tego może być sporadyczne (sposób łączenia urządzeń przypomina z lekka sieć Ethernetową opartą na BNC).