Temat: ATARI TT w sieci - jak to zrobić?

ponowie pytanie troche inaczej sformułowane- jak sie przedstawiają możliwości podłączenia ATARI TT(w przyszłości falcona) do sieci lokalnej - lub bezpośrednio do PC - chodzi mi o w miare szybki transfer plików i oczywiście internet

PIWA BYM SIĘ NAPIŁ...

2

Odp: ATARI TT w sieci - jak to zrobić?

Hmm, możliwości jest kilka:
- karta sieciowa pod VME - ale z reguły wyklucza to używanie jednocześnie karty graficznej (choć jest taka karta grafiki - bodajże Crazy Dot - z wbudowaną sieciówką);
- karta sieciowa pod port cartridge'a
- połączenie z grzybem za pomocą np. PARPC i używanie grzyba, przy odpowiedniej konfiguracji sterownika;
- karta pod RS-a, nie wiem tylko, jak z dostępnością sterowników.

Sikor umarł...

3

Odp: ATARI TT w sieci - jak to zrobić?

Mozliwosci jest kilka. Najprostszy to polaczenie realizowane kablem null modem (Ghostlink, Sting).
Jest kilka projektow kart sieciowych do atarek jednak rozne sa opinie na ich temat. Najnowszy to CTLink http://www.czuba-tech.com/ wiec cos pewnie ruszy sie w tej kwestii.
W miare szybki transfer uzyskasz jedynie przez wlasnie karte sieciowa, jeszcze mozesz ratowac sie kablem LPT i programem PARPC ale to tylko do przesylania plikow. Na LPT uzyska sie o niebo lepszy transfer niz na RSie jednak dokladnie nie wiem jaki soft jeszcze do tego mozna uzyc. Bardziej juz cos chodzacego pod Mintem zapewne :)

ślamk!

4

Odp: ATARI TT w sieci - jak to zrobić?

Czyli reasumujac, bez potrzeby polaczenia przez PC to masz dwa wyjscia:
- siecowka przez port cardrige'a;
- CTLink.

Jesli chodzi o falcona.

Odp: ATARI TT w sieci - jak to zrobić?

i jeszcze Ethernec, w wypadku TT EtherneA

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio