Temat: Magnetofon co to za Turbo

Jestem ciekawy co to za turbo w magnetofonach Atari .

Nr.1

Ostatnio edytowany przez kismet75 (2023-01-23 19:06:11)

Post's attachments

img-2262_1.jpg 218.04 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

img-2263_2.jpg 186.14 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Magnetofon co to za Turbo

Nr.2 Tu Turbo jest na dwóch płytkach .

Post's attachments

img-2265_2.jpg 280.46 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

img-2266_3.jpg 256.32 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

img-2267_2.jpg 245.24 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

img-2268_3.jpg 270.04 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

3

Odp: Magnetofon co to za Turbo

#1) Blizzard Turbo ---> http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 80#p286080

#2) gdybyś zrobił ostrzejsze i nieco bardziej dokładne zdjęcia może by dało się coś więcej wywnioskować, a tak to mogę tylko zgadywać że są to dwa systemy turbo wmontowane w jeden magnetofon, jeden z nich to prawdopodobnie klon czeskiego Turbo 2000, lub tzw. wrocławskie Turbo 2000, drugie turbo to może być Blizzard (wersja na UL1111 + UCY7400)

Ostatnio edytowany przez seban (2023-01-23 21:49:03)

4

Odp: Magnetofon co to za Turbo

seban napisał/a:

#1) Blizzard Turbo ---> http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 80#p286080

#2) gdybyś zrobił ostrzejsze i nieco bardziej dokładne zdjęcia może by dało się coś więcej wywnioskować, a tak to mogę tylko zgadywać że są to dwa systemy turbo wmontowane w jeden magnetofon, jeden z nich to prawdopodobnie klon czeskiego Turbo 2000, lub tzw. wrocławskie Turbo 2000, drugie turbo to może być Blizzard (wersja na UL1111 + UCY7400)

Dzięki seban za pomoc w wolnej chwili zrobię lepsze zdjęcia drugiego turbo .Pozdrawiam

5

Odp: Magnetofon co to za Turbo

Dodatkowe fotki turbo nr .2

Post's attachments

IMG_2290.jpg 276.32 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_2291.jpg 296.79 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

6

Odp: Magnetofon co to za Turbo

co do pierwszego zdjęcia, to jak najbardziej podtrzymuję to co pisałem... to jest jakiś klon czeskiego Turbo 2000, tzn. może to być "Wrocławskie Turbo 2000", lub cokolwiek innego zgodnego z czeskim Turbo 2000, tzn. AutoTurbo, Atari Hard Turbo, etc.

Płytka turbo jest właśiwie identyczna tym co zastałem kiedyś w magnetofonie XC11 od uicr0Bee-iego: XC11 - Turbo 2000 CZ.

Co do drugiej płytki to dużo wskazuje na to że to może być ta wersja Blizzard-a, którą już kiedyś rozrysował Zenon: Blizzard v2.

Oczywiście masz jeszcze tam masę innych kabli, modów i innych przysłowiowych "przyczłapów" :P Ale analiza tego ze zdjęć nie ma już najmniejszego sensu, za dużo w tym by było dywagacji i zgadywania. Tutaj potrzebne jest trochę cierpliwości, czasu, sprzęt na stole, kartka, ołówek i można by rysować co autor tego gniazda węży miał na myśli składając tego małego frankensteina :D

7

Odp: Magnetofon co to za Turbo

Bardzo dziękuję za odpowiedz . Pozdrawiam

8

Odp: Magnetofon co to za Turbo

Nie ma za co :) Ktoś chciał mieć magnet co czyta kasety zapisane w kilku standardach turbo. Mój XC12 swego czasu też wyglądał jak gniazdo węży, bo chciałem czytać co tam mi się pod rękę nawinęło. Dodawałem jakieś modyfikacja do szybkiego hamowania silnika, LED-y pokazujące aktualny tryb pracy, zmiana LED-a od zapisu na dwu-kolorowy (zielono-czerwony) tak aby pokazywał kiedy jest silnik włączony a kiedy następuje zapis. Masa kabli i przewodów.

Ten magnet co masz jest całkiem ciekawym okazem, warto go zachować... jeżeli działa to uporządkować te wszystkie przewody, ogarnąć trochę wnętrze. Jeżeli nie działa warto go uruchomić. Kolejna ciekawostka w przeszłości którą warto zachować.

9

Odp: Magnetofon co to za Turbo

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Z tym magnetofonem z podwójnym turbo mam mały problem . W chwili wciśnięcia przycisku play kaseta nie rusza do przodu . Jak ręcznie docisnę przycisk play napęd rusza normalnie . Nie mogę zlokalizować co jest nie tak z tą mechaniką wszystko wygląda raczej ok . Napęd jest wyczyszczony

10

Odp: Magnetofon co to za Turbo

Na płytce jest włącznik, to dwie blaszki które naciska klawisz. Przeczyść styki i ewentualnie lekko dognij by pewnie stykały.
Obok są podobne od załączania przewijania. Zrób to samo profolaktycznie

11

Odp: Magnetofon co to za Turbo

Magnetofon ruszył dzięki Zenon . Temat do zamknięcia .