Temat: [K] Lustrzanka Minolty na film

Nie pałęta się komuś w "przydasiach" jakaś lustrzanka analogowa - na film Monilty?
Mój Dynax 500si, z którym latałem po zlotach trochę wyzionął ducha.
Zostały mi akcesoria (lampa, obiektywy) z których zrobiłbym użytek i szukam "nowego" body.

grzybson/SSG^NG

2

Odp: [K] Lustrzanka Minolty na film

Znajoma z pracy "pożyczyła" mi torbę aparatów, które kiedyś używał jej ojciec. Układ jest taki, że ja je sprawdzam, jak mi się któryś podoba, to mam prawo pierwokupu, a jak nie, to sprzedaję i daję jej kasę.
Sprawdzanie nie idzie mu szczególnie szybko, z jednym aparatem był drobny problem (https://youtu.be/tWI53rh-V0g), ale w kolejce są Minolty:

XG1
Dynax 7xi
Dynax 600si z winderem

Jakbyś był zainteresowany czymś z tego to daj znać, zerknę co i jak z nimi.

3

Odp: [K] Lustrzanka Minolty na film

Ten 600si brzmi kusząco

PS: W moim 500si skapitulowały plastiki, klapka baterii, zamknięcie filmu, a i niektóre przyciski mają już słaby kontakt
PS #2: Ale film podrożał :O

Ostatnio edytowany przez grzybson (2023-02-25 20:59:29)

grzybson/SSG^NG

4

Odp: [K] Lustrzanka Minolty na film

Po weekendzie odezwę się na priv.
P.S. Oj tak, podrożał... Wszystko podrożało, ale film jakby bardziej. Jak pracujesz w kolorze to najlepszym wyjściem jest pstrykanie na taśmie filmowej Kodaka wywoływanej w procesie ECN-2.

5

Odp: [K] Lustrzanka Minolty na film

Własnie zauważyłem. Teraz albo czarno-biała, albo filmowa - widziałem gotowe rolki cięte z metra i pakowane do "puszek z odzysku". Trzeba będzie wypróbować.

grzybson/SSG^NG

6

Odp: [K] Lustrzanka Minolty na film

Jakby co to już próbowałem i efekt był bardzo dobry, polecam. Przy czym te filmowe oddawałem do wywołania do labu, ale chcę kiedyś spróbować także wywołać je samodzielnie.