Temat: Pewne miejsca się zmieniają...

Niedawno przejeżdżałem w okolicach pewnego, znanego części z Was miejsca, więc postanowiłem na chwilę zboczyć z trasy i zobaczyć jak to wygląda po latach. No i okazało się, że zmiany nadeszły, ale mimo wszystko klimat tamtych czasów nie zniknął - zresztą, oceńcie sami:


http://irc.olsztyn.pl/static/atari/1.jpg

Wyraźnie odnowiona elewacja, aczkolwiek mniej słoneczny kolor może dodawać trochę ponurego nastroju, może w wypadku bardziej słonecznego dnia byłoby inne wrażenie.


http://irc.olsztyn.pl/static/atari/2.jpg

Ale pętlę na upartego dalej można zrobić ;-) (osobiście sprawdziłem) No i dalej widać drzewa, między którymi lubią parkować swoje auta (niekiedy wbrew własnej woli) kierowcy Fiatów Cinquecento ;-)


http://irc.olsztyn.pl/static/atari/3.jpg

Dzika natura została nieco "ucywilizowana" - nieuporządkowane krzaczki i półdzika trawka zniknęła na rzecz aktywnego placu zabaw (pewnie z jakiejś dotacji). Albo po tej ilości różnych płynów, które przyjęła ta ziemia nic tam już nie rośnie, więc na wszelki wypadek plac zabaw ukrywa prawdę o jałowej ziemi ;-)


http://irc.olsztyn.pl/static/atari/4.jpg

I tutaj chyba największa zmiana - cały teren został ogrodzony i zaopatrzony w bramę (przypomina to klimatem zamknięte osiedle mieszkaniowe). Nie wiem, czy brama bywa zamykana np. na noc, ale w sobotnie południe była otwarta i teren był ogólnodostępny.

Ale w gruncie rzeczy, ogrodzenie terenu z pewnego punktu widzenia może być zaletą. W hipotetyczno-teoretycznej sytuacji, podczas "imprezy zorganizowanej" teren "zamknięty" czyni z tego miejsca miejsce "niepubliczne", co wyłącza je np. z możliwości karania uczestników za spożywanie napojów wyskokowych w miejscu publicznym ;-)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2023-04-05 06:13:35)

2

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Ech! To były czasy! Dziś już nie ma takich czasów. Ani pętli. Pozostał tylko smutek i nostalgia. No i frasunek dla Van Ejka za organizację.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Fajnie było by tam znowu zorganizować zlot.
Polo market jest teraz na przeciwko mdk-a ;)

4

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

@AS: zatem: do dzieła! ;-)

5

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Ja nie Ejkt....

6

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Ale "as" to jedna z najmocniejszych kart, możesz rozpocząć nową, świecką (w sumie niekoniecznie świecką, bo my, atarowcy z demosceny to jesteśmy trochę jak sekta) tradycję. Były osoby o których mówiono: as lotnictwa, może pora na pojawienie się "asów" od zlotów? Do "hall of fame", do postaci takich jak Eijk, Vasco, Grey, Rysiu, Sikor, McMaster (oraz inni organizatorzy nieco mniej popularnych/cyklicznych imprez), dołączyłby AS, prawdziwy as organizowania zlotów ;-)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2023-04-06 07:19:10)

7

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

macgyver napisał/a:

atarowcy z demosceny to jesteśmy trochę jak sekta

Amigowcy mają swojego guru Meditation, a kto jest naszym? ;-)

Asie! Macgyver tak ładnie wziął Cię pod włos, że nie masz wyboru. Orneta stoi przed Tobą otworem. :-D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

8

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

As...! As...! As...! As...!

Cała społeczność liczy na Ciebie!

9

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Panofie ..... VanEjkt się tym zajmował, nie ja...
Na quascie to nawet 2gie miejsce zajęliśmy w intro compo jak dobrze pamiętam ;)

10

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Skąd Ci się to "t" wzięło w Van Eijku, weź chlapnij na drugą nogę...

A fakt, mógłbyś coś zrobić, zgadam się z przedmówcami. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

As dodaje literki, Miker je połyka i chce się zgadywać zamiast zgadzać. Razem się dobrze uzupełniacie. :-)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Brawo dla tego Pan-a :)

13

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

były onegdaj zakusy na Quasta, problemem jest jednak znaczne zagęszczenie innych imprez w ciągu roku. Musieli by się wszyscy dogadać i np. odpuścić jakiś termi letni (2024?) i wóczas uderzyć z Quastem. Jestem za i mogę pomóc.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Pin, dobrze prawi!

Ostatnio edytowany przez AS... (2023-04-07 06:47:52)

15

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Cieszę się, że zawiązuje się już grupa organizatorów. :-] Pin - z własnej woli, As - przez aklamację. :-D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

16

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Na taką imprezę to i ja bym się wybrał powspominać :)
Może Fox by powtórzył "Cień Foxa"? :D

. . . . ..... . . . . . . . .. . .... .. ... . . . . . . . . .. . . . . . ..

17

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Tak. Ta seria zasługuje na trylogię, bo już "Cień Foxa 2" jest :)

18

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

A MacGyver to rzuca pomysłami a nigdzie nie jeździ ;p

19

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Quast, jak Quast, ale Mońki chyba z niczym by nie kolidowały... Tylko czy my jeszcze tyle alkoholu wypijemy, aby piecyków przy tych cenach nie włączać...

Sikor umarł...

20

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Budynek w Mońkach został zburzony już parę lat temu :(

21

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Na pewno jakiś inny by się znalazł :P

Sikor umarł...

22

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

@Vasco: ja tylko zrobiłem fotki, to As zaczął pisać o organizowaniu, nie ja. A ponieważ na naszym forum obowiązuje złota zasada "napisz.se", to może również powstać nowa, świecka tradycja: "zorganizuj.se" :-P

23

Odp: Pewne miejsca się zmieniają...

Jechałem z Warszawy do Crackowa, przez przypadek przez Ornetę...  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/03ed383d6246.jpg

Jeszcze w trakcie remontu.

Ostatnio edytowany przez AS... (2023-05-01 01:28:31)