Temat: Atarowcy dzieciom - Kolonie dla dzieci z Ukrainy - czerwiec/lipiec '23

Koleżanki i Koledzy,

Jestem prezydentem Warszawskiego Klubu Rotariańskiego, który jestem 3-cim NGO w Polsce ze statutem z czerwca 1989 oraz najstarszym klubem Rotary w Polsce. Klub powstał w 1931 roku, powołany przez Prezydenta Miasta Warszawy - Piotra Drzewieckiego.

Po wybuchu wojny na Ukrainie sfinansowaliśmy w zeszłym roku pobyt i wyżywienie ponad 500 osób mieszkających głównie w Klubie Sosnowym w Warszawie.  Dla kolejnych 600 osób sfinansowaliśmy badania sanepid przed pójściem do pracy we współpracy z Urzędem Pracy Miasta Warszawy oraz Skarbem Państwa - Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Sumarycznie kwota pomocy sięgnęła ponad 400k PLN, a pomoc bezpośrednią otrzymało ponad 1100 osób uciekających przed nieszczęściem wojny.

... Tutaj pojawia się wątek Atari.  Przy okazji organizacji zamieszkania i wyżywienia trafiłem na Wiesława Miguta, którego na pewno kojarzycie z dużego zaangażowania w świecie Atari.  Przypomnę, że jest autorem książki Atari BASIC, a później pracował w Karen razem z Tomkiem Sielickim, późniejszym właścicielem Computerlandu (dzisiaj Sygnity).  Wiesław po latach w branży IT, działał w branży medialnej, a obecnie jest właścicielem centrum konferencyjnego Klub Sosnowy w warszawskim Wawrze.
Prawdę mówiąc sytuacji tej się nie spodziewałem.  W 1986 przez Atari zacząłem swoją przygodę z IT.  Atari BASIC była chyba pierwszą książką do IT, którą miałem. Po latach w 2022 razem z autorem tej książki mieliśmy możliwość wspólnie pomagać ludziom.

Long story short...

Na przełomie czerwca i lipca planujemy zorganizować kolonie dla dzieci z Ukrainy - 2 tygodnie, 50-cioro dzieci. Kwota docelowa to 20k EUR.  Mamy już zebrane 10k EUR.  Zebranie reszty nie będzie stanowiło żadnego problemu. Zakładam więc, że kolonie się odbędą. 

W ramach koloni planowane są różne zajęci dla dzieci.  Pomyślałem, że moglibyśmy wstawić tam trochę maszyn Atari i zorganizować dzieciakom również "retro zabawę".  Na pewno potrzebni byliby wolontariusze, którzy mogliby uczestniczyć w zajęciach oraz tacy, którzy pożyczyliby na ten okres komputery Atari. Wiem, że macie ich sporo i pewnie też takie, z którymi moglibyście się na moment rozstać w szczytnym celu :)

Dajcie znać co myślicie o takiej inicjatywie.


serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

2

Odp: Atarowcy dzieciom - Kolonie dla dzieci z Ukrainy - czerwiec/lipiec '23

A gdzie te kolonie miałyby się odbywać? Ta informacja może komuś pomóc w decyzji o dowiezieniu sprzętu i/lub ew. pomocy na miejscu.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

Odp: Atarowcy dzieciom - Kolonie dla dzieci z Ukrainy - czerwiec/lipiec '23

uicr0Bee napisał/a:

A gdzie te kolonie miałyby się odbywać? Ta informacja może komuś pomóc w decyzji o dowiezieniu sprzętu i/lub ew. pomocy na miejscu.

Cześć!

Tutaj jest strona internetowa:

https://www.klubsosnowy.pl

pozdrowienia,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

Odp: Atarowcy dzieciom - Kolonie dla dzieci z Ukrainy - czerwiec/lipiec '23

Aktualizacja...

Dzisiaj udało mi się dopiąć ostatnią część finansowania.    Łączna kwota finansowania obozu to 93600 PLN (ca 21k EUR).

Obóz wystartuje w 3-cim lub 4-tym tygodniu lipca. 

Wkrótce więcej informacji.


serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.