76

Odp: Obraz po composite

piwkooo dobrze gada.
Poza tym ja mam jeszcze takie spostrzeżenie, że jesteśmy na forum pasjonatów i hobbystów, i z tego co pamiętam, to zapisałem się na to forum po to, żeby dzielić się z innymi i wspólnie cieszyć różnymi fajnymi rozwiązaniami do naszych ulubionych maszynek, a nie żeby oglądać reklamy sprzedaży różnych produktów i przepychanki o tym czy można coś głośno powiedzieć czy nie, bo się jeszcze obrazi jakiś "wynalazca".

77

Odp: Obraz po composite

Niech się obrażają... to forum wymiany wiedzy, a nie gazetka reklamowa. Dla mnie Atari to zabawa i możliwość eksperymentowania, kupowanie gotowych rzeczy mnie nie bawi.

Celem tej płytki jest pozbycie się czarnego paska na gradientach, na zakłócenia to filtrowanie zasilania i usunięcie modulatora. Jeśli chodzi o moją płytkę to jest tam 10uF MLCC i 100nF na zasilaniu.

perinoid napisał/a:

Phi0 to 14MHz podzielone przez 4, może być trochę mało.

Samo 14 MHz to też trochę mało jak się okazuje. Może lepiej sprawdziłby się zatrzask, zamiast przerzutnika.

Spróbujmy to jednak policzyć. Linia obrazowa Atari ma 384 piksele (wraz z ramką), częstotliwość pozioma wynosi 15625 Hz, zatem pixel clock to równe 6 MHz i to jest częstoliwość jaką powinien być kluczowany zatrzask. I znów mamy "magię" Atari, bo żaden zegar systemowy tyle nie ma.

P.S.
Z ciekawości może nawet bym to kupił od kkrys'a (o ile nie chce za to więcej niż powiedzmy 10€) ale nie widzę oferty sprzedaży.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2023-07-31 16:59:42)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

78

Odp: Obraz po composite

@_tzok_: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 28#p309528    - ostatnie zdanie: "Dla chętnych będzie dostępny w sklepie komplet płytek i części wraz z pełnym opisem - lecz trochę to potrwa w czasie (nie tylko żyje się w temacie RETRO - są ważniejsze tematy)."

Ostatnio edytowany przez kkrys (2023-07-25 16:01:44)

79

Odp: Obraz po composite

hmmm na crt po composote każda moja atarka  ma przepiekny obraz. Nie rozumiem tych kombinacji z obrazem..

.

80

Odp: Obraz po composite

Ja powiem tylko tyle... mod kkrysa działa zajebiście... zamontowany w 3 minuty w A8 XE 4-bit i poprawa natychmniatowa.. nawet na graberze CVBS do HDMI jest po prostu miodnie. Jak będę miał chwilę to wrzucę fotki. Kawał dobrej roboty @kkrys!

@piwkooo - wysłałem maila....

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

81

Odp: Obraz po composite

Tak, też mi tu brakuje "lajka" bo co poniektórym odwala już tak ostro, że lepiej omijać z daleka tematy w których się wypowiadają. Jakiś czas temu przeczytałem post jakiegoś gościa, który czerpie satysfakcję z niszczenia cudzego sprzętu. Autentycznie chciało mi się rzygać.

82

Odp: Obraz po composite

pancio.net napisał/a:

Ja powiem tylko tyle... mod kkrysa działa zajebiście... zamontowany w 3 minuty w A8 XE 4-bit i poprawa natychmniatowa.. nawet na graberze CVBS do HDMI jest po prostu miodnie. Jak będę miał chwilę to wrzucę fotki. Kawał dobrej roboty @kkrys!

@piwkooo - wysłałem maila....

Qrde,  Idealny mod pod nowe 130xe, bez savo?.!

83

Odp: Obraz po composite

pancio.net napisał/a:

!

@piwkooo - wysłałem maila....

Tak? To chyba nie do mnie ;) Nie mam nic na skrzynce /ani w spamie/.

Odp: Obraz po composite

@AS,

z tego co Pancio napisał to zastępuje Sophię 2  :)

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

85

Odp: Obraz po composite

peterkaczorowski napisał/a:

Dla mnie temat nie jest interesujący do reprodukcji, bo mam własne rozwiązanie SAVO i teraz będzie kolejna rewizja 2, która zmieni nazwę na SAVO CLASSIC oraz pojawią się płytki SAVO+ oraz SAVO MAX, ale to chyba już wszyscy na Facebooku czytali.

Nie każdy żyje fejsbukiem. Fajnie byłoby gdyby chociaż na głównej takie newsy wrzucano, przecież im większy rozgłos tym więcej chętnych na zakup ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

Odp: Obraz po composite

@TMK,

Facebook, Discord wystarczy...  I tak mam roboty po kokardkę.

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

87

Odp: Obraz po composite

To jak coś ogłaszasz na FB to pisząc "i tak na facebooku wszyscy czytali" wypadałoby może dać link dla tych co nie czytali?

Nie każdy siedzi na FB czy Discordzie (i którym? bo tam tego pierdyliardy są).

Poświęcić raz kwadrans, napisać jakiś tekst, dorzucić fotkę i dać jako newsa z linkami "wincyj na [FB link], zapraszam też na [Discord invite link]" i masz z głowy.

Odp: Obraz po composite

groupy FB:

Atari 8bit Computers
Atari 8bit Upgrades & Repair
Atari Poland
Atari Polska

Nie ma co wrzucać linków do starych postów, ponieważ są czasem mało aktualne.
W przypadku płytek SAVO na początku tych informacji było dość duzo przez cały grudzień i styczeń.

serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

89

Odp: Obraz po composite

Panowie, nie rozmydlamy....

@As - no powiem Ci - jak dla mnie idealny a przynajmniej bardzo dobry mod...
@peterkaczorowski - nie zastępuje ale jest naprawdę tanim "suplementem" jeśli nie potrzebujesz podłączyć do monitra VGA, DVI czy HDMI :-)

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

Odp: Obraz po composite

@pancio.net,

Spoiler.. możliwe, że oprócz SAVO CLASSIC, SAVO+ oraz SAVO MAX będzie wkrótce HAVO - HDMI Atari Video Output... Będę robił testy w weekend :)  Przy czym w dalszym ciągu sygnał będzie bazował oczywiście z VBXE.

serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

91

Odp: Obraz po composite

Na malinie? Czy opłata za HDMI w cenie? No i co z dźwiękiem po HDMI?

Ostatnio edytowany przez perinoid (2023-07-26 15:22:47)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

Odp: Obraz po composite

Nie na Malinie.  Tylko układy specjalizowane.

Zobaczymy jak to w ogóle będzie chodzić, a później dodatkowe uwarunkowania.  Nowe płytki SAVO CLASIC / PLUS / MAX będą miały i tak miksery sygnałów audio z Atari, żeby rozwiązać problemy obecnych użytkowników PokeyMax <3 oraz płytek stereo od AtariOnline.

Ostatnio edytowany przez peterkaczorowski (2023-07-26 17:59:48)

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

93

Odp: Obraz po composite

Hrw napisał/a:

To jak coś ogłaszasz na FB to pisząc "i tak na facebooku wszyscy czytali" wypadałoby może dać link dla tych co nie czytali?

Nie każdy siedzi na FB czy Discordzie (i którym? bo tam tego pierdyliardy są).

Poświęcić raz kwadrans, napisać jakiś tekst, dorzucić fotkę i dać jako newsa z linkami "wincyj na [FB link], zapraszam też na [Discord invite link]" i masz z głowy.

Daj spokój, nie chce to nie. A mógłby dotrzeć produktem do większej ilości chętnych i więcej zarobić, nie to nie. Tyle ode mnie w temacie.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

94

Odp: Obraz po composite

kkrys napisał/a:

Dla chętnych będzie dostępny w sklepie komplet płytek i części wraz z pełnym opisem

W jakim sklepie? Gdzie tego szukać? Jakiś link?

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

95

Odp: Obraz po composite

@_tzok_: "Dla chętnych będzie dostępny w sklepie komplet płytek i części wraz z pełnym opisem - lecz trochę to potrwa w czasie (nie tylko żyje się w temacie RETRO - są ważniejsze tematy)."

Jak już będzie to się podzielę wiadomością i linkiem do sklepu.

96

Odp: Obraz po composite

peterkaczorowski napisał/a:

@pancio.net,

Spoiler.. możliwe, że oprócz SAVO CLASSIC, SAVO+ oraz SAVO MAX będzie wkrótce HAVO - HDMI Atari Video Output... Będę robił testy w weekend :)  Przy czym w dalszym ciągu sygnał będzie bazował oczywiście z VBXE.

serwus,
Piotr

HDmi... brzmi to wręcz Zajebiście, to kiedy ?
Były przecieki z vbxe 3.0 via dp.

Stereo tam będzie ciekawe ;)

Czekam.

97

Odp: Obraz po composite

Z przyjemnością chciałbym potwierdzić, że mod KKRYS-a po niewielkich modyfikacjach bez problemu działa z dowolnym Atari XL/XE. Oczywiście to tylko mod na 4050 i jeśli chcemy by obraz był bardzo czysty należy jeszcze zastosować kilka zabiegów. Nie mniej jednak sama wymiana 4050 na MOD-a to znaczny skok jakościowy... brawo KKRYS!

Poniżej kilka real fotek z mojego paściastego monitora LG. Nie wiem jak w obrazki na forum, więc trzeba sobie sciągnąć :-) Testowałem też na 800XL NTSC... też miodnie :-) Dwie focie co to na nich nie widać monitora są z grabbera.

Post's attachments

grabber1.png 1.01 mb, liczba pobrań: 1 (od 2023-08-20) 

grabber2.png 1.78 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

pacjent.jpeg 762.08 kb, liczba pobrań: 41 (od 2023-08-20) 

signal-2023-08-20-192733_003.jpeg 238.51 kb, liczba pobrań: 38 (od 2023-08-20) 

signal-2023-08-20-192733_004.jpeg 232.09 kb, liczba pobrań: 19 (od 2023-08-20) 

signal-2023-08-20-192733_005.jpeg 283.64 kb, liczba pobrań: 20 (od 2023-08-20) 

signal-2023-08-20-192733_006.jpeg 405.04 kb, liczba pobrań: 13 (od 2023-08-20) 

signal-2023-08-20-192733_009.jpeg 335.71 kb, liczba pobrań: 19 (od 2023-08-20) 

signal-2023-08-20-192733_010.jpeg 337.46 kb, liczba pobrań: 18 (od 2023-08-20) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

98

Odp: Obraz po composite

Czyli gdzie to sprzedają?

99

Odp: Obraz po composite

Będzie wkrótce tutaj: https://atarifan.pl/sklep/

100

Odp: Obraz po composite

Na zdjęciu @pancio.net widzę, że w 800XL (nie XLF) zegar jest wzięty z W2, czyli jest to zegar PAL 4,43MHz, co według mnie jest za niską częstotliwością, by zachować pełną rozdzielczość poziomą (pozwoli zachować w poziomie max. 283 pixele - wraz z ramką!).

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.