Temat: Problem z Atari Jaguar

Kupiłem ostatnio GD do mojego Jaguara no i było by zbyt pięknie jakby wszystko działało prawidłowo. Po włączeniu czasem startował na czerwono, czasem wcale (brak obrazu i dźwięku) i to niezależnie czy z GD czy zwykłym kartem. Na antenowym startował w ten sposób że najpierw szumu na tv i dopiero wtedy albo ruszał albo nie. Na composite raz na kolorowo raz czarno-biały. Stwierdziłem że chyba pora na recap. Niestety po wymianie kondensatorów padł całkowicie, to znaczy włącza się dioda power ale dalej nic się nie dzieje. Na RF tylko białe zygzaki na czarnym tle (podobny efekt był w moich A2600 z uwalonymi układami TIA, a na composite tylko błysk podczas wciskania przycisku power i dalej czarno. Wszystkie elektrolity nowe, dioda D4 sprawdzona testerem, cewka ma rezystancje około 2-3 ohmy w obie strony. Napięcie za cewką 5 V więc U38 raczej sprawny. Na wyjściu REG1 też 5 V. Ma ktos pomysł co jeszcze sprawdzić ?

Ostatnio edytowany przez Bluefish (2023-07-27 13:22:49)

2

Odp: Problem z Atari Jaguar

A styki gniazda cartridge-a czyściłeś? Bo czerwony start zazwyczaj one w Jaguarze robią.

Sikor umarł...

3

Odp: Problem z Atari Jaguar

Czyściłem, delikatnie przetarłem złożonym na pół papierem 1500 a potem przemyłem izopropanolem. poprawiłem też luty od spodu. Nie pomogło