1

Temat: Laska Opata - dokończona gra z Grawitacji 2023

Na tegorocznej Grawitacji 2023 startowałem w towarzystwie mojego dawnego przyjaciela z czasów jeszcze szkolnych Krzysztofa Kaźmierczaka. W końcowej fazie pomógł nam jeszcze trochę Kaz, przygotowując obrazek na stronę tytułową wg projektu Krzysztofa K.

Wylosowaliśmy wyraz indywidualny "spadochron" i do tego drugi wyraz wspólny dla wszystkich "laska". Ponieważ przez cały czas trwania imprezy mieliśmy jedną wielką głupawkę, więc w ramach tych żartów cokolwiek podczas losowania wyskakiwało, to stwierdzaliśmy, że da się zrobić z tego grę o papieżu i wszystko można pod niego podciągnąć:-)

Pierwszego dnia wymyśliliśmy jak gra ma wyglądać w całości w szczegółach, ale niestety nie zdołaliśmy jej ukończyć na czas, ponieważ straciłem wiele godzin na poszukiwanie głupich błędów, bałaganu w adresach, rozsypanych display listach itd.,itp.
Pomimo tego, zajęliśmy 5 miejsce na grawitacji, a gra była w sumie tylko zajawką.

Bardzo chciałem sprawdzić ile nam zabrakło, więc dokończyłem grę już po konkursie. Zabrakło tak na prawdę kilku godzin czasu, i gdyby nie kilka godzin straconych na poszukiwanie wielu błędów, to wiem teraz że zdążyli byśmy doprowadzić grę do końca do takiej formy, jaką tutaj prezentuję.

Gra nosi tytuł "Laska Opata". Spadamy księdzem na spadochronie, a więc oba wyraz konkursowe uwzględniliśmy. Celem pośrednim jest awansowanie do rangi opata i zdobycie laski, a następnie dalsza droga kariery i dojście aż do papieża.

W grze wcielamy się w początkującego księdza, który musi unikać pokus. Zaczynamy w randze wikariusza, za omijanie pokus otrzymujemy punkty i co 100 punktów zwiększamy naszą rangę. Kolejno stajemy się proboszczem, opatem, biskupem, kardynałem i wreszcie papieżem. Wraz ze zmianą rangi zmieniamy kolor naszych szat. Do papieża dochodzimy mając 500 punktów. Później gramy już tylko dalej "na rekord", bo ta gra w gruncie rzeczy jest właśnie na punkty przede wszystkim.

Finalna wersja została okraszona nową dedykowaną muzyczką, bo na konkursie wystawiliśmy grę z tymczasową muzyczką, która jest jedną z muzyczek szykowanych do innej gry. Obecnie gra jest kompletna, działająca, dokończona, i przede wszystkim fajna i grywalna:-) Bardzo wciąga, polecam - serio:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2023-10-26 21:44:18)

Post's attachments

laska_opata.xex 9.61 kb, liczba pobrań: 18 (od 2023-10-26) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Laska Opata - dokończona gra z Grawitacji 2023

Szkoda, że kolor sutanny mu się nie zmienia :D Fajna gierka się zrobiła ;)

Sikor umarł...

3

Odp: Laska Opata - dokończona gra z Grawitacji 2023

Zmienia się kolor sutanny.
Czytaj opis.
Co 100 punktów.
Po prostu jesteś cienki i nie doszedłeś za daleko:-)

Wikary i proboszcz ma czarną, potem jest opat i ma lekko brązowawą, a dalej zaczyna się zabawa, bo jest biskup w fioletowej, kardynał w czerwonej i wreszcie papież - cały na biało:-) 500 punktów dzieli od papieża:-) Dalej już nic się nie zmienia, idziemy na rekord:-)

Ja dziś gram już chyba z godzinę odkąd skończyłem grę i mam rekord 625 na razie.
Ścigamy się z KrzychemK kto pierwszy zrobi screena z 666 :-)

4

Odp: Laska Opata - dokończona gra z Grawitacji 2023

Aaa, to zmienia postać rzeczy. Myślałem, że proboszcz to już białą powinien mieć- nie znam się na czarnej nomenklaturze, a tylko chwilkę potestowałem :)

Sikor umarł...

5

Odp: Laska Opata - dokończona gra z Grawitacji 2023

Po wielu miesiącach męczenia mnie przez środowisko twórców gier na Atari, postanowiłem poprawić w grze jeden niedokończony dotąd drobiazg. Otóż zrobiłem zmianę kierunku nóg bohatera przy zmianie kierunku joysticka, co pozytywnie wpłynęło na dynamikę samej postaci.

Podmieniłem plik gry w pierwszym poście. Proszę sobie podmienić w archiwach prywatnych, folderach z ulubionymi grami itp.

Dziękuję za uwagę.

6

Odp: Laska Opata - dokończona gra z Grawitacji 2023

dodałbym tępe smoki niebiesko żółte rozpylające kwas  wymiocin

.