9,826

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tOri napisał/a:

... włącznie z twórcą tej technologii dr. Malone - prawdopodobnie wszyscy mają zmieniony kod DNA

A którzy z nich to reptilianie?

9,827

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przecież wiesz. Po co pytasz?

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

9,828

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

prz napisał/a:
tOri napisał/a:

... włącznie z twórcą tej technologii dr. Malone - prawdopodobnie wszyscy mają zmieniony kod DNA

A którzy z nich to reptilianie?

co to reptilianie? bo nie znam tematu?

9,829

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drygol napisał/a:
prz napisał/a:

A którzy z nich to reptilianie?

co to reptilianie? bo nie znam tematu?

Serio? Przecież zobacz Cukierbrzega. Czarne puste źrenice, wygląd jak u tego ze startreka o imieniu Data, jak chodzi to nogi w kolanach do przodu wygina, i na sympozjach mówi, że jak był człowiekiem... hm. to znaczy jest, ale jak był jeszcze zwykłym człowiekiem ... Reptilianin jak nic. Większość aktorów to reptilianie przecież. I się witają jakoś tak z palcami dziwnie ułożonymi, i mają 3 palce równej długości, środkowy, wskazujący i serdeczny.

9,830

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tOri napisał/a:

...Wszystko co napisałem do tej pory to jak krzyk do wszystkich abyście się obudzili. Jak można uwierzyć w to, że ludziom zarabiającym na waszej chorobie zależy żebyście byli zdrowi...

A co ma pakiet 40+ do sprawy i mój wiek? Cukrzyca, choroby endokrynologiczne, nowotwory dotykają wszystkich niezależnie od wieku. Skoro "krzyczysz" o obudzeniu się, to myślisz, że jakimkolwiek wytwórcom tzw. "suplementów" albo produktów z branzy medycznej zależy na twoim czy naszym zdrowiu? Od rana do nocy nic tylko magnez, witamina D, środki na przeczyszczenie, na sraczkę, witamina B, cynk, środki przeciwbólowe max, turbomax, hieprturbomega ... do wyboru do koloru. Mięso faszerowane sterydami i hormonami powoduje, że dziewczynki w wieku kilku/kilkunastu lat maja laktacje jak w ciąży.

O tym jakoś chyba zapominasz ... skupiasz się tylko na jednym. Łatwo jest tak "pokrzykiwać" bo i temat jest łatwy/chwytliwy i na czasie. A jeśli nie zapominasz, to warto by było jednak spojrzeć z szerszej perspektywy a nie odgrzewać kotleta po raz fafnasty.

9,831

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

a nie odgrzewać kotleta po raz fafnasty

No właśnie rzecz w tym, że to nie jest odgrzewany ten sam kotlet. W czasie pandemii była mowa o tym że preparaty nie przeszły odpowiednich badań, bo zwyczajnie nie było wtedy jeszcze tyle czasu na to. To był ówczesny świeży kotlet. Teraz go nikt nie odgrzewa, tylko podaje nowego świeżego. Teraz minęło już sporo czasu i temat wraca w postaci tego, że duża część badań posunęła się do przodu i już są znane pierwsze ich wyniki, a firmy produkujące te preparaty oficjalnie podają te informacje. To są wieści z jesieni bieżącego roku i z obecnej sytuacji, która ciągle jeszcze jest rozwojowa. Badania nadal trwają, ale ludzie najwyraźniej przestali już o tym mówić i myśleć. Jak komuś się wydaje, że kwestia dotyczy czasu minionego, to jest delikatnie mówiąc w błędzie. A znaczna większość ludzi w ogóle już nad tym przeszła do porządku dziennego i myśli że to są jakieś zamierzchłe wydarzenia. BADANIA NADAL TRWAJĄ!

Nie wspomnę o tym, że kontrola NIK dotycząca działań rządu w czasie pandemii wykazała poza innymi różnymi nieprawidłowościami, że np. zaszczepiono ludzi preparatami, które oficjalnie zostały zgłoszone przez producentów jako wadliwe i powinny być wycofane/zutylizowane. To nie były pojedyncze przypadki, tylko jakieś tam grube tysiące tych preparatów podano ludziom. Nie były to też wady nieistotne, a skutki podania tych wadliwych preparatów mogą być tragiczne. Ciekaw jestem, czy zaszczepieni chociaż sprawdzili czy przypadkiem nie dostali tego akurat właśnie oni. Są do znalezienia serie preparatów i można to zapewne sprawdzić w punktach w których się je przyjmowało. Myślicie o tym?

Oczywiście jak poprzednio, tak również teraz podkreślę, że pytania zadaję retorycznie. Co kto sobie z tym zrobi, to jego sprawa. My tu tylko wołamy: POBUDKA!

9,832

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://rozrywka.dorzeczy.pl/rodzina-kr … 1-lat.html

Myślicie może jeden z drugim, że to koniec?

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

9,833

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To się zaczyna, przyklepali w warszawie sct, ja pierd*.* 
Będzie getto oraz wykluczenie osób których nie stać na nowy pojazd.
https://zapodaj.net/images/b0c1f7521b2e9.jpghttps://zapodaj.net/plik-Lpt03DtWpy

Nie ma to nic wspólnego z ekologią.

9,834

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tOri napisał/a:

https://rozrywka.dorzeczy.pl/rodzina-kr … 1-lat.html

Myślicie może jeden z drugim, że to koniec?

Przypadek? https://teleshow.wp.pl/rzecznik-pogotow … 786923552a

9,835

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@AS... - TO nigdy nie miało czegokolwiek wspólnego z ekologią. Śmiem twierdzić, że ekologia to wymysł oszołomów. Zapraszam do obejrzenia odpowiedzi przewodniczącego COP28 na wzięte z d... twierdzenia "wodza" ONZ.

Poza tym uważam, że zdjęcie z płyty lotniska przymarzniętego samolotu to ekotrolling LEVEL HARDMASTER. Nigdy czegoś takiego nie widziałem w życiu (mój monitor jednak wytrzymał)

-x-x-x-

@BartoszP - nasze wołania o opamiętanie nikomu nie zaszkodzą, a mogą pomóc - Twoje "dowody" po prostu mogą wsadzić kogoś na minę. Zrozumiałeś? Co szkodzi polecenie komukolwiek zbadania poziomu d-dimer?? No co? A ty masz zamiar odwodzić ludzi od badania? Oszalałeś?

Wisi mi pierd... jakiegoś rzecznika z d...wziętego. On ma płacone za pieprzenie po linii obrony i powie wszystko co mu każą. Jeszcze tego nie zrozumiałeś? Szpitale miały płacone gruby hajs za wsadzanie ludzi pod respiratory. I jak myślisz - nikt na tym nie raczył skorzystać? Obudź się. Czy ja z botami tu piszę? Serio?

edit:

każe, każą - bo kazać

Ostatnio edytowany przez tOri (2023-12-07 22:32:38)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

9,836

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tOri napisał/a:

Co szkodzi polecenie komukolwiek zbadania poziomu d-dimer?? No co? A ty masz zamiar odwodzić ludzi od badania? Oszalałeś?

A czy ja odwodzę od czegokolwiek? Oszalałeś? Jakie moje "dowody"?
Zwróciłem uwagę, że "doktoryzujecie" się tylko z jednego i tego samego od 3 lat a jakoś zapominacie, że wiele innych rzeczy psuje zęby, żołądki i ogólnie zdrowie znacznie bardziej niż ta jedna jedyna rzecz. I nie bronię tych szczepionek tylko zwracam uwagę, że ten medal "za zdrowie" ma nie tylko jedna stronę.
Czy zwrócenie uwagi na fakt, że mało kto bada cukier o ile się nie załapie na darmowe badania 40+? Czy zwrócenie uwagi na cholesterol jest złe bo nie dotyka "najważniejszego" tematu czyli C19? No tak ... nie jest cool i trendy. Łatwiej komuś napisać "opamietaj się ... wciskają Ci niesprawdzoną szczepionkę ... głupi idiota/głupia idiotka z Ciebie". Ale jakoś nie "ciśniecie", żeby np. zadbać o to aby nie spalać plastików zamiast je wyrzucić? Efekty wdychania tych "cudnych" spalin tez są kancerogenne. Są dziesiątki czy setki innych specyfików, które wchłaniamy i kumulują się równie mocno w organizmie jak szczepionka. Znana skądinąd znana miejscowość "uzdrowiskowa" Rabka z walorów uzdrowiskowych i przeciwników szczepionek raczej truje niż leczy ale jakoś nikomu to nie przeszkadza. Szczepionka jest "beee" ale benzoapiren jest fajny w uzdrowisku leczącym choroby płuc ...  ... https://smoglab.pl/rabka-zdroj-oddycha- … wiskowego/

Też mogę zwrócić Wam uwagę: "Ogarnijcie się .... wcisneli Wam anty-kit do rozpowszechniania i jak lemingi powtarzacie w kółko to samo, że szczepionka jest zła i najlepiej jej nie przyjąć bo to niezbadane szczepionki firmy X czy Y". Tyle, że może to są tezy sfrustrowanych  osób czy firm, które nie załapały się na "frukta" i teraz chcą wykończyć konkurencję zwalając na nich winę za nadmiarowe zgony. Zwłaszcza w USA to lubią. Krzywo spojrzysz ... sąd ... odezwiesz się za głośno ... sąd za straty moralne ... nie wyleczyli Cie dobrze ... sąd ... wyleczyli ale za długo to trwało ... sąd .... Wolno Wam. Oczywiście ale może, cytuję, "jeszcze tego nie zrozumiałeś?" i jesteś jak ta Greta, która jak bot powtarza podsuniętą jej jedną mantrę.

Koncerny i tak zarabiają miliardy na tzw "suplementach". Zwłaszcza w Polsce. Moim zdaniem Covid19 to był tylko ekstra bonus w dochodach a Wam jest tylko to solą w oku a reszta Wam wisi. Hełołłłłłłł ... budzimy się?

9,837

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Odnoszę wrażenie, że jest pewien błąd metodyczny w tej dyskusji. Polega on na tym, że zamiast skupić się na temacie, szuka się tematów zastępczych. To, że pojawił się temat szczepień znowu, jest zaczątkiem do dyskusji. Ale dyskusja wtedy powinna pozostać w tym temacie. BartoszP - to Ty wrzucasz tematy zastępcze. Ktoś mówi o szczepionkach na kowid i ich możliwych powikłaniach, a Ty na to odpowiadasz, że są inne rzeczy niebezpieczne i jedziesz z cukrzycami, cholesterolem, badaniami na inne rzeczy. Nikt nie twierdzi że to o czym wspominasz nie jest istotne, ale Ty po prostu wypowiadasz się nie na temat. Myślę, że takie zachowanie świadczy tylko o tym, że chce się zdeklasować rangę jednego tematu za pomocą przekrzyczenia go innymi.

To co zrobiłeś powyżej, to tak jak by ktoś powiedział, że należy wymieniać olej w silniku i zaczął by dyskusję na temat tego co może spowodować brak takiej wymiany i czy faktycznie go wymieniać czy nie. Na to Ty byś nagle ni z gruchy ni z pietruchy powiedział, że to niedobrze, że ktoś mówi o oleju, nie należy o nim w ogóle mówić, bo należy się skupić na żarówkach, ponieważ zdarza się, że ludzie jeżdżą z przepalonymi i są niewidoczni na drodze, co stanowi niebezpieczeństwo. Faktem będzie, że niebezpieczeństwo jazdy bez świateł istnieje i temat jest bardzo ważny, ale nie można przecież zakrzyczeć dyskusji o oleju i mieć jeszcze pretensje do tych, którzy zaczęli temat oleju, że mówią o nim a nie mówią o żarówkach.

Jeśli chcesz rozmawiać z kimś o cholesterolu - w porządku, ale zacznij temat tylko o tym. Chcesz o cukrzycy? Nie ma sprawy - ale nie wrzucaj tego razem z żarówkami samochodowymi. Tymczasem tutaj - jeszcze raz podkreślę - temat jest o szczepieniach kowidowych i wynikach badań, które pojawiają się w ostatnich czasach, a Ty zakrzykujesz ten temat nie jednym, nie dwoma, ale całą serią innych tematów tylko po to, żeby umniejszyć rangę tematowi poruszonemu przez kolegów. To, że dla Ciebie jakieś inne tematy są ważniejsze, to nie znaczy, że ten temat nie jest istotny dla innych, którzy być może chcieli by się wypowiedzieć po tych kilku latach o swoich doświadczeniach, albo o tym co nowego się okazało, czy co nowego odkryto w tym konkretnym temacie.

9,838

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja z kolei uważam, że nie ma tu "dyskusji" o Covid i szczepionkach a ciągłe "naskakiwanie" na tych "idiotów" co sie dali zaszczepić. Przyjrzyj się tonacji wypowiedzi: zaszczepiony = idiota, "obudźcie się" ... błędem merytoryczny jest w ogóle użycie słowa "dyskusja" do tego sposobu prezentacji poglądów.
Wydaje mi się, że średnio rozgarnięta osoba po 40 (a takich zapewne jest tu większość) już sobie przyswoiła przesłanie i nie musi być po raz kolejny epatowana tymi samym tekstami.
Rozumiem też, że jeśli jedziesz do mechanika, pozostając w twojej analogii, z wymianą oleju, to nie masz potem do niego żadnych pretensji, że wymienił tylko olej a nie zwrócił uwagi, że masz uszkodzoną uszczelkę pod głowicą i go gubisz i dlatego uzupełniasz czy wymieniasz. Skupiasz się tylko na jednym i oczywiście akceptujesz fakt, że silnik się zatarł dwa dni później bo nie zwrócili Ci uwagi na brak płynu chłodniczego albo nie chciałeś słuchać bo to temat zastępczy wobec oleju. A zwalisz całą winę na mechanika za źle wymieniony olej.

9,839

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

AS... napisał/a:

To się zaczyna, przyklepali w warszawie sct, ja pierd*.* 
Będzie getto oraz wykluczenie osób których nie stać na nowy pojazd.
https://zapodaj.net/images/b0c1f7521b2e9.jpghttps://zapodaj.net/plik-Lpt03DtWpy

Nie ma to nic wspólnego z ekologią.

Im więcej samochodów zostanie wykluczonych tym lepiej. Dodatkowo osoby, których nie stać to zwykle średnia intelektualna i poniżej. Tacy są najbardziej niebezpieczni w ruchu drogowym (oczywiście to tylko reguły, są wyjątki i inne reguły). Patologią jest sądzić, że każdy musi się poruszać prywatnym zmotoryzowanym transportem, zwłaszcza w miastach, to raczej społeczna i cywilizacyjna katastrofa (porażka) a nie zdobycz.

pomidor

9,840

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I jeszcze jedno. Jak już ktoś powiedział, liczba fanów Godek i Brauna (który kiedyś robił bardzo fajne filmy) w tym wątku poraża. Dla mnie takie zagęszczenie antynaukowych pretensjonalistów o wybujałym ego ale tym głośniej krzyczących to psucie Państwa. Nienawidzę psucia Państwa. Bez silnego Państwa będziemy w cz. d. tak jak już bywaliśmy w przeszłości - mamy mało czasu i nie stać nas na komfort kłócenia się o to, czy ziemia jest płaska. Wolę silne choć tępawe Państwo niż waszą wolność. A teraz możecie mnie krzyżować albo olać, pa.

pomidor

9,841

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność."
Benjamin Franklin

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2023-12-08 19:41:00)

9,842

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także."
Winston Churchil

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

9,843

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

electron napisał/a:

Im więcej samochodów zostanie wykluczonych tym lepiej.

belkot, belkot,

electron napisał/a:

Wolę silne choć tępawe Państwo niż waszą wolność.

belkot, belkot,

najlepiej wszystkie auta zeby zapanowala spoleczna rownosci i wtedy bedzie ultra silne.

Kilku Bambikow na forum jest i jeden Amisz.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9,844

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP - to nie jest naskakiwanie. Po prostu może ludzie nie widzą, że jest takie badanie określające poziom d-dimer. Ja to wiem i po prostu przekazuję jako info.  że dzieje się to w takiej atmosferze to już nie moja wina. To nie ja wyjeżdżam tu z reptilianami i nie mam do nikogo pretensji, że się zaszczepił. Po prostu niewiedza może czasami doprowadzić na krawędź a nawet i zabić. Wiele z tego co tu napisałem spotkało się ze zwykłą nienaukową szyderą ludzi, którym się nie chciało nawet rzucić okiem na to co się w prawdziwym świecie dzieje.

A żebym nie myślał inaczej niż ty to napisałeś - po prostu - pisz wyraźnie i prosto. Tak żeby nie było niedomówień.

@electron - swoje komunistyczne zapędy realizuj w swoim domu. To nie jest psucie państwa. To odbieranie wolności. Amen

edit: acha - książę Lichtenstein  - Konstantyn - zm. lat. 51. - zaszczepiony potrójnie - tak dla uściślenia.

Ostatnio edytowany przez tOri (2023-12-08 22:24:27)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

9,845

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP - jest taki mechanizm: jak Ty myślisz i co masz w głowie - to przypisujesz też innym. Możesz nie mieć pojęcia albo nie dopuszczać myśli (ale to już pisałem), że inni kierują się innymi mechanizmami myślowymi. I tak idąc ja wiem, że Mq chce pomóc bo jest dobrym człowiekiem, to ludzie, którzy inaczej myślący mają inaczej myślących za "idiotów" - jak to napisałeś będą odbierali to jako atak. Mq, chociaż zrobił bilans, co jego wypowiedź przyniesie, trafił zarówno na "ludzi myślących inaczej", jak i na tych z refleksją, którzy się zastanowili nad tym, co napisał.

9,846

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@tOri: a ja przy okazji wspominam o innych oczywistych parametrach  do zbadania, o których inni nie pamiętają, nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć. To coś złego czy też musimy tylko i wyłącznie pamiętać o d-dimer? Nie wspomniałem o wielu innych czasami istotnych a pomijanych sprawach do zbadania ale zostało mi to wybite skutecznie przez Was z głowy. Nie ma się co przejmować d-dimer na Covid jest cool ale cukrzyca czy cholesterol już nie jest taki nośny.

@qbahusak: niekoniecznie to co piszesz jest prawdą bo tak Ci się wydaje. Gdybyś w tym zdaniu dopisał "jak wielu innych, w tym antyszczepionkowcy", to można by się z tym zgodzić a tak w podtekście twierdzisz, że nie dopuszczam, że inni myślą inaczej czyli mam ograniczony punkt widzenia. Równie ograniczony jak anty-szczepionkowcy lub Ty bo akurat mój post Ci nie pasuje.

Meritum tej tzw. dyskusji jest, oczywiście moim zdaniem na co zwracam uwagę a np. tobie to "wisi" a mnie drażni takie prowadzenie rozmowy, ciągłe dzielenie w wypowiedziach ludzi na "mądrych co się nie zaszczepili bo nie ulegli panice" i "głupich co dali się zaszczepić, nie znają skutków ubocznych itp". Nawet sam to właśnie zrobiłeś. Czy Ci "mądrzejsi" i "dobrzy" znają szerokie wyniki długofalowych badań skutków ubocznych u osób niezaszczepionych? Dzielą się nimi? Z chęcią poczytam.
Co do tych d-dimerów, to zacytuje z jakiegoś portalu bo nie jestem lekarzem:
"Należy mieć świadomość, że wykonanie wyłącznie ilościowej analizy nie jest wystarczające dla potwierdzenia obecności zakrzepu. Zdarza się, że D-dimery będą powyżej normy, pomimo że pacjent jest zdrowy. Taka sytuacja występuje m.in. u kobiet ciężarnych lub u osób w podeszłym wieku, dlatego analiza ilości tych białek jest istotnym parametrem, jednak niewystarczającym dla postawienia pełnej diagnozy. W praktyce diagnostycznej choroby zakrzepowo-zatorowej, zakrzepicy żył głębokich czy żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, oznaczenie poziomu D-dimerów interpretowane jest łącznie z innymi, specyficznymi badaniami, tym samym dając pełny obraz kliniczny. Przydatność kliniczna i diagnostyczna wykorzystywana jest zatem do oceny wiarygodności pozostałych testów." Czyli sam podwyższony wynik nic nie pokazuje, trzeba konsultacji.

Czym nacisk na te d-dimery różni się to od sugestii  aby zbadać cukier, cholesterol czy OB i skonsultować czy coś nas nie "drąży"? Prócz tego, że nie jest to o Covid i może wzbudza w kimś poczucie  winy, że "w sumie kiedy ostatni raz się badałem/badałam bo jakoś mam stracha przed pójściem na pobranie krwi i tym co wyjdzie w badaniach".

Odwagi ... spójrzcie szerzej .. Ci co się zaszczepili i tak maja już "po zawodach" i zejdą z tego świata jako mutanci a Ci co się nie zaszczepili i tak statystycznie skończą 2 x częściej z chorobą wieńcową czy rakiem. Czas się zbadać.

9,847

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Ci co się zaszczepili i tak maja już "po zawodach" i zejdą z tego świata jako mutanci a Ci co się nie zaszczepili i tak statystycznie skończą 2 x częściej z chorobą wieńcową czy rakiem.

czyli szczepionka na covid chroni tez przed rakiem i choroba wiencowa. dlaczego nie nazwali tego akwavita ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9,848

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Musisz chyba jakoś dokładniej wyjaśnić tok twojego myślenia. Z danych GUS za 2021 jakie znalazłem na ich stronie wynika, że ok. 55% osób zmarło na serce i raka a niecałe 20% na Covid. I tak napisałem tylko 2x a nie 2.5x więcej.
jak z tego wyczarowujesz swoją "akwawitę"? Cuda, cuda, cuda .... chyba, że jedyny cel to zrobić wrzutkę od czapy i zobaczyć co się będzie działo. Ale to by było zbyt dziecinne w dyskusji dorosłych. Nieprawdaż?

P.S.
Gdy umierasz na raka, to jako przyczynę zgonu wpisują "rak" a nie to, że np. miałeś zaawansowana cukrzycę i odjęli Ci obie nogi. Jeśli w ciągu 5 lat od szczęśliwego "wyleczenia" raka zejdziesz na zapalenie płuc i tak wpiszą rak. Jeśli na cukrzycę i tak też wpiszą rak. Wygoda? Zasada? Statystyka? Nie wiem ale działa to tak od lat. Więc sporą częścią przyczyn zgonu w papierach na Covid może być zupełnie co innego ale Covid stawia "kropkę nad i".

9,849

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

to przeczytaj co napisales wyzej :-) nawet sam siebie nie rozumiesz.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9,850

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

dlaczego nie nazwali tego akwavita ?

To by była uzurpacja. Akwawita już jest! I działa całkiem nieźle ;P

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje