1

Temat: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

Wlasciwie to glupie pytanie bo sam jestem elektronikiem ;) ale nigdy nie grzebalem w tej stacji wiec ide na latwizne.... Jak opisze objawy, moze okaze sie ze to typowe uszkodzenie i ktos pomoze.
A wiec tak, mam ladna 1050, ktora po wlaczeniu zapala obie lampki, probuje dluuugo krecic dyskietka, po czym staje i juz. Na wkladanie kolejnych dyskietek nie reaguje. Komputer nie widzi stacji.
Sprawdzilem kabel, komputer i "stacje wlasciwa" czyli wklad, ze tak powiem (przelozylem go do blizniaczej 1050 i dziala bez zarzutu).  No i zasilanie jest ok. Znaczy cos jest nie tak w elektronice. To chyba nieczesto sie zdarza. Ktos ma jakies pomysly albo jest specem, ktory moglby zerknac na to niedrogo?

Dzieki. Ostatecznie jak ktos ma niedzialajacy "wklad" to odkupie niedrogo elektronike...

2

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

"bezppieczniki" na wyjsciu/wejsciu SIO. Kiedys mialem z tym problem w CA wiec moze tu jest to samo. W CA to chyba byl uklad, a tu nie wiem co moze byc.

Tak mi przyszlo na mysl.

3

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

Jak by coś to ja mam sprawną elektronikę - brakuje tranzystora TIP110 ale można go przelutować ze starej płyty ....

4

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

swiety - a za ile sprzedasz te elektronike? Chyba ze chcesz odkupic moja - szykowalem ja wlasnie na sprzedaz (bo to moj drugi egzemplarz). Wizualnie jest bez zarzutu, niepozolkla, nieporysowana, czysta. "Wklad" dziala.

5

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

Stacja mnie nie interesuje bo w domu mam 2 - 1050 z Happy Warpem i Tmosa 720.  Cena elektroniki to 10-15 zł plus koszty wysyłki.

6

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

Cena elektroniki to 10-15 zł plus koszty wysyłki.

a po wybebeszeniu elektroniki zostanie ci luzem obudowa? bez mechaniki, sam box? jakby tak, to ja bym jakies zapisy urzadzil na truchelko... :)

--
= krap.pl =

7

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

swiety - to ja chetnie nabede (15zl + 5zl koszty wysylki powiedzmy). Mam tylko nadzieje ze u mnie tez nie jest padniety ten nieszczesny TIP110 :)
Podaj mi na priv nr konta i dane do przelewu.
Dzieki!

8

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

Dla świętego spokoju spróbuję dziś odpalić tę elektronikę, poszukam tego TIP 110 i wszystko poskładam tak żeby być na 100 % pewnym że jest ok.

Nosty: Jutro podam nr konta i resztę danych

Co do obudowy to muszę sprawdzić czy ją mam

9

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

swiety - no i jak z ta elektronika?

10

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

no i z obudowa? :>

--
= krap.pl =

11

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

Sorry chłopaki , ale nie miałem czasu na sprawdzanie tych rzeczy , spróbuję w tym tygodniu ale nie obiecuję że dzisiaj.

[ Dodano: Wto Gru 21, 2004 7:07 ]
Elektronikę wczoraj odpaliłem i sprawdziłem stację na kilku dyskietkach więc jest wszystko ok - wlutowałem odpowiednik Tip110 - BDX53C. Stacja pracowała jakieś pół godziny bez zarzutu

Niestety nie znalazłem obudowy - w święta jeszcze sprawdzę w mieszkaniu u moich rodziców , może tam jest.  Z tego co pamiętam to stację wziąłem w proszku i na silnik główny (u mnie była ukruszona rolka !!) ale czy była obudowa tego nie mogę powiedzieć.

12

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

swiety,super. Jesli sie nie rozmysliles to czekam na info gdzie przelac kase. Wielkie dzieki ze znalazles czas przed swietami!  :)

13

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

a ja czekam cierpliwie na wiesci. :)

--
= krap.pl =

14

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

Witam

Mam obudowe do 1050 jak interesuje to wysle.
Jestem nowy jakies trzy miechy temu kupilem komplecik, Atari130, Atari 1050 i XC12. Chce zalozyc do stacji Happy Warp i Top Drive takie kiedys mialem zalozone sytemy przez Pana Roberta Kujde. Schematy mam tylko nie wiem jak zamontowac do stacji. Prosze o podpowiedz jak to zamontowac do stacji.

Z gory dziekuje

pozdrawiam

Sniegowy

15

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

o, ja chetnie sie pisze na obudowe. poslij mailem albo PW namiary, gdzie ci kabone za nia wyslac.

a co do happy warpa, to Żbik ma gotowe uklady do zamontowania w stacji, tylko problem jest z nim pewien - kontakt jest ograniczony i czasy realizacji potrafia byc dlugie.

--
= krap.pl =

16

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

Dobra - to może przy okazji ma ktoś działający zasilacz do 1050 - to bym może ożywił moją (uziemioną od Koceran) 1050-tkę i wreszcie przejrzał moje dyski, niektóre pamiętam tylko na niej się czytały.

Zasilacz nie musi być oryginalny, byle by mi ze stacji fajerwerków nie zrobił.

Jakby ktoś miał/miał dostęp - proszę o info na priva.

Z góry dzięks! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

17

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

miker - juz kiedys pisalem:
Idziesz na bazar, kupujesz za 10-20zl Commodore C64 z zasilaczem.
Komputer wyrzucasz albo dajesz znajomemu komodziarzowi a w zasilaczu obcinasz wtyczke.
Masz tam 4 kabelki. Na 2 jest bodajze +5V a na pozostalych dwoch jest ~10V. I to jest wlasnie napiecie potrzebne do Atari 1050!.
Szukasz w sieci jak sa te napiecia na pinach wtyczki polozone (o ile pamietam sa to dwa piny polozone wokol "dziobka" ale sprawdz!!!). Poniewaz wtyczka jest nierozbieralna sprawdzasz omomierzem na tej obcietej wtyczce, ktoremu pinowi odpowiada jaki kolor kabla. I juz wiesz na ktorych kabelkach masz ~10V. Na wszelki wypadek sprawdzasz na zasilaczu woltomierzem czy tak jest rzeczywiscie.
Zakladasz na te 2 kable taka okragla wtyczke (kupisz ja wszedzie za 2zl), pozostale 2 kable obcinasz i izolujesz.
I masz zasilacz pasujacy do: Atari 1050, Atari 400, 800 :D
Sprawdzone wiele razy na wszystkich tych modelach przeze mnie.

Ja chyba ten patent opisze ladnie z obrazkami i dodam do wiki...

18

Odp: Jak naprawic 1050 lub kto sprzeda elektronike?

Ja chyba ten patent opisze ladnie z obrazkami i dodam do wiki...

no pewnie, dawaj!

--
= krap.pl =