Temat: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Koledzy, każdy z nas wie, że nasze hobby bywa kosztowne. Każdy, kto szukał swojej perełki mógł przekonać się, że nieraz przychodzi mocno budżet nadszarpnąć, żeby na stole postawić jakiś tam sprzęt. Trafia mnie *&^%$, kiedy pomyślę, że gdzieś tam są śmietniki, wysypiska, szroty czy jak tam je zwał, gdzie takie przedmioty można - być może? - kupić za znacznie mniejszą kaskę. I teraz pytanie: jak to jest z tym sprowadzaniem sprzętu np. z Niemiec czy innego kraju? Mam znajomą w Berlinie, która  będąc na prawdę uczynną osobą mogłaby dla mnie czegoś poszukać, ale gdzie tego szukać? Nie powiem jej "poganiaj po landach szukając szarej skrzynki z napisem TT", bo to ni elegancko...

Ktoś coś podpowie nie zdradzając tajemnicy handlowej?

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

W Irlandii dość popularny jest serwis ogłoszeniowy http://www.adverts.ie/ . Jeśli sprzedający jest z tego samego miasta, często można się umówić w porze lunchu i odebrać towar bezwysyłkowo, co preferuję ;) Z tym że transport z wyspy do Polski może już być kosztowny (jeśli co ciężkiego, jakieś cartridge można gdzieś tam po kieszeniach upchać). Może w Niemczech też jest coś takiego?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

http://www.adverts.ie/other-consoles-ga … et/2682564
Wieczór, pls.. Przywieź mi... ;)
pozdr
Bachoo

4

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

NetSerwer napisał/a:

Koledzy, każdy z nas wie, że nasze hobby bywa kosztowne. Każdy, kto szukał swojej perełki mógł przekonać się, że nieraz przychodzi mocno budżet nadszarpnąć, żeby na stole postawić jakiś tam sprzęt. Trafia mnie *&^%$, kiedy pomyślę, że gdzieś tam są śmietniki, wysypiska, szroty czy jak tam je zwał, gdzie takie przedmioty można - być może? - kupić za znacznie mniejszą kaskę. I teraz pytanie: jak to jest z tym sprowadzaniem sprzętu np. z Niemiec czy innego kraju? Mam znajomą w Berlinie, która  będąc na prawdę uczynną osobą mogłaby dla mnie czegoś poszukać, ale gdzie tego szukać? Nie powiem jej "poganiaj po landach szukając szarej skrzynki z napisem TT", bo to ni elegancko...

Ktoś coś podpowie nie zdradzając tajemnicy handlowej?

Niestety ale żyjesz w popularnym w Polsce przeświadczeniu, że w Niemczech na każdej ulicy stoją tzw. wystawki i wystarczy podjechać tirem i załadować tony sprzętu. Panie, nie te czasy... Tak było 20 lat temu.  Teraz wszystko z elektrozłomu co ma jakąs wartość ląduje na ebay a resztki mozna kupic na flohmarkt'ach (spolszczona nazwa: flumark - czyli niemiecki odpowiednik bazaru). Każde większe miasta posiadają takie miejsca gdzie cyklicznie (raz, dwa lub częsciej w miesiącu - w zależności od miasta) zazwyczaj w weekendy odbywa sie handelek. Jeśli chodzi o wspomniany Berlin, to jest tam kilkanaście takich miejsc w których takie "imprezy" a'la pchli targ sie odbywają.
Poczytaj sobie troche o tym tutaj: http://www.poloniaberlin.de/forum/topic … vt1576.htm
Rady z pierwszej ręki i miejscówy tam wymienione są aktualne. Przeszukaj powyższe forum a znajdziesz tam kilka wątków w temacie.

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-01-03 22:08:46)

gep/lamers^dial

5

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Chciałbym jeszcze dodać że w takich miejscach roi się od cwaniaków. Wysyłając tam znajomego masz spore szanse że kupi coś niepotrzebnego za nieprzyzwoitą kasę ,)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

6

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

bachoo napisał/a:

http://www.adverts.ie/other-consoles-ga … et/2682564
Wieczór, pls.. Przywieź mi... ;)

Nie zmieściło się w podręcznym :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

wieczor napisał/a:

Może w Niemczech też jest coś takiego?

Są tzw. Flohmarkt np. w Berlinie
am Mauerpark, acz to raczej od wiosny...

http://4.bp.blogspot.com/-aFYSm5bmS4E/UhTXrEOaYrI/AAAAAAAAA7Y/yYNDiuWrDfU/s320/mauer2.jpg

Ale ponoć wszystko do 100km od granicy rodacy już wyczyścili...

A spis co i gdzie znajdziecie tu: http://www.marktcom.de/Brandenburg
Liczę na prawo pierwokupu :)

http://www.marktcom.de/eventpicture/bild/1010/big/Cottbus1.jpg

Ostatnio edytowany przez pajero (2014-01-04 16:38:24)

8

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Pajero wkleił fotke z Chociebuża a to tereny tak bliskie granicy że są notorycznie czyszczone. Sprzęt z nich ląduje na allegro. Sam znam kilku retro-handlarzy ze Zgorzelca i innych miejsc przygranicznych którzy obracają przedmiotami z przygranicznych flumarków i penetrują lokalne ogłoszenia by finalnie sępić na alledrogo lub tablicy. Szukałbym bardziej w głębi Niemiec.

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-01-04 17:03:36)

gep/lamers^dial

9

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

No też napisałem, że szukać 100km dalej niż sępy z allegro.

Inna sprawa, że aby trafić coś cennego (tu: falcona) to raczej jeden wyjazd to szczęście tylko pomoże.

PS. A wybiera się ktoś?

Ostatnio edytowany przez pajero (2014-01-04 18:48:34)

10

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Jest jeszcze jedna przesłanka by szukać sprzętu Atari w głębi Niemiec - na terenach byłego DDR ten sprzęt nie był tak popularny jak w Polsce. Tam znajdziecie maszynki wszelakie od Commodore do Sinclaira oraz ich klony. Oczywiście można trafić na jakiś atarowy okaz, ale duzych i małych atarynek szukałbym na na zachód od Berlina. Ot taka dygresja.

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-01-04 19:32:22)

gep/lamers^dial

11

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Koledzy, dzięki za super paczkę informacji. Daleki byłem od twierdzenia, że w DE (UK?) można się przejść po śmietnikach i tira załadować :-) ale jakoś tam chyba łatwiej coś znaleźć, niż u nas... Nie liczę złotych strzałów, ja sam zostawiłem już nie raz sprawne sprzęty (zawsze opisane!), które znikały w ciągu kilku minut.

Hmmm... Tak sobie pomyślałem: skoro organizowane są trippy z lawetami po samochody, może my zorganizujmy jakiś wypad w możliwie prawdopodobne miejsce na zakupy? Taka retro-łupieżcza wyprawa! :-) Ktoś byłby chętny?

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Wypady trzeba bylo robic 10-15 lat temu teraz tylko jakies Wii , Xbox , Psx ...
jak w ciagu roku znajde jakiegos 8bit to jestem happy

Ale !!! na poczatku lat 2000 ... wracalem zawsze z pelnym kombi , oto jeden z  ( jednodniwym wypadow !!! )

http://www.areasega.com/broc.jpg

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2014-01-05 14:30:09)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Oczy cieszy taki widok ;-)
Ja dziś z czystej ciekawości i chwili wolnego czasu pojechałem na Wolumen. Wypad udany - pilniczki włośnikowe, piłka do plastiku, plecak wojskowy  (demobil, 15 PLN :-) i takie tam. PSP znalazłem, 3 tony notebooków, kontener telefonów i GPS, jakieś nawet 386 znalazłem, ale 8-bitów zero. Do tego miałem wrażenie, że 10 minut dłużej i też coś zaraźliwego ze sobą przywiozę...
Takie czasy, na szczęście forumowicze pomocni są bardzo - chylę czoło!

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

14

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Bitman'Resurrection napisał/a:

.... na poczatku lat 2000 ... wracalem zawsze z pelnym kombi , oto jeden z  ( jednodniwym wypadow !!! )

A ten Commodore VC20 z dwoma dziurkami z Twojego zdjęcia  trafil kiedys do mnie :)
mial braki w ukladach scalonych i uszkodzony układ resetu. Teraz  dziala ...... :)
Trafil przez mcadama...

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

16

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

A co teraz słychać u mcadama? Nie zagląda tutaj?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

17

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

jer napisał/a:

A co teraz słychać u mcadama?

mcadam tutaj nie zagląda,  w sumie to z powodu braku pracy.
Ale udziela się bardzo w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki,
ma ono siedzibę w Katowicach, (duzo informacji o tym muzem mozna znaleźć na facebooku).
Z mcadamem razem przez pare lat jeździliśmy po śląskich giełdach,
można bylo duzo sprzetu wyrwać i tanio. Jednak ja trafiłem na okres, ze juz aż tyle sprzetu nie było.
mcadam wspominał, ze "wcześniej" czyli to właśnie okolice 2000 roku, wychodził "objuczony" z giełd.
Później pojedyńcze sztuki, ale jeszcze coś było...tak pare lat temu. Teraz to nawet  joya trudno trafic,
moze jakis kart  lub kasety. Ale mcadam ma dużo lepsze oko tj., bardziej spostrzegawczy
np. przede mna stała stacja FDD 3" do timex-a,  a ja jej nie zauważyłem. Kosztowała wtedy 30 zl.
:)

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Jako ktoś bardzo chce to proszę sobie wybrać co mam przywieźć z wystawki z Paryża:
wystawka
;)

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2014-01-06 13:29:01)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

19

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Jeśli ma kierownicę po lewej stronie to mogę ew.przyjąć :lol:

Ostatnio edytowany przez pajero (2014-01-06 23:08:00)

20

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Robił ktoś ostatnio zakupy na ebay.de u sprzedawców nie mających ochoty wysyłać poza rajch?

Jak obecnie wygląda korzystanie z wszelkiej maści „pośredników” pokroju niegdysiejszego borderlinx?

Na dniach szykuje się licytowanie drobnej durnostojki dla dzieci, potencjalnie na tyle taniej że jeszcze można by zastanowić się nad pomoc-w-zakupach.pl - a przynajmniej gdyby to była aukcja kup teraz(a nie jest).

Z góry dziękuję za wszelkie rady/opinie/pomoc.

Pozdrawiam.

wszystkie trzy strony świata

21

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

Lt_Bri napisał/a:

Z góry dziękuję za wszelkie rady/opinie/pomoc.

Zerknij do skrzynki Email

22

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

... a może tak kolega by się podzielił tą tajną tajemnicą tutaj, w końcu to forum ;))

23

Odp: Sprowadzanie sprzętu z zagranicy

leonlas napisał/a:

... a może tak kolega by się podzielił tą tajną tajemnicą tutaj, w końcu to forum ;))

To pytanie do mnie?