Temat: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

Próbuję skonwertować filmy avi aby odtwarzać je na avgcarcie. Napotkałem jednak problem - po chwili oglądania zaczyna rozjeżdżać się dźwięk z obrazem i przesunięcie to narasta z biegiem czasu odtwarzania. Dane konwertuję virtualdubem wg opisu Phaerona i z użyciem jego narzędzi (paltools - mux50n.exe, encaudio60.exe, encvideo50n.exe).

Paltools to jakaś stara paczka z bodajże 2017, którą znalazłem na atariage. Czy ma ktoś jakąś nowszą wersję, może lepiej dopracowaną? Albo może sam plik encaudio50.exe?  Wydaje mi się, że dla PAL powinien być użyty encaudio50.exe a encaudio60.exe to raczej dla  NTSC - pewnie przez to rozjeżdża się dzwięk.

Ostatnio edytowany przez laborant (2023-12-20 22:09:14)

2

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

użyj encaudio50.exe.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

No właśnie użyłbym, gdybym miał. Ma ktoś może? Ja nigdzie nie znalazłem innego pliku niż encaudio60.exe.

4

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

Ej, ale ja też mam encaudio60 z paczki Phareona, o co biega

grzybson/SSG^NG

5

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

to chwila, jak wrócę na bazę to popatrzę w konfig vduba.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

Podpinam się do tematu :)

7

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

Ja używam co prawda linuksowego toolchaina ale mam w nim encaudio60 a nie encaudio50. I wszystko poprawnie się koduje i działa. Z binarek DOS/WIN mam tylko encvideo50n.exe+encaudio60.exe

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

A tu masz movplay, który dobrze gra; te stare świszczą i świerszczą.
https://github.com/jhusak/avgcart_avfplay/tree/master

A tu jakby co dla SIDE/SIDEII
https://github.com/jhusak/side-sideII-a … ree/master

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2023-12-21 20:07:40)

9

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

Problem zapewne leży w VirtualDub i parametrach. Toolchain linuksowy działa lepiej.

https://github.com/jhusak/sh-avf-encode … /README.md

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2023-12-21 20:17:02)

10

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

Pin napisał/a:

użyj encaudio50.exe.

Przepraszam, pomyliłem się. Mam encaudio60.exe ale po konwersji finalnie nie mam żadnych problemów ze synchronizacją audio. Używam SIDE2 i playera Kuby Husaka. Polecam, gra też na COVOX ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

Pomęczyłem jeszcze dalej encaudio60.exe skoro jest właściwy, ale przygotowując dane nowszym Virtualdubem 2.x (jakiś czyjś fork na bazie oryginalnego 1.x). Teraz AVF wychodzą już dobrze. Tak więc faktycznie coś stary v-dub w połączeniu z nowymi avi (bądź tymi konkretnymi plikami) nie trybił jak trzeba.

No to już mogę oglądać ulubione teledyski na Atari :)

Dziękuję za wskazówki.

12

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

Ośmielam się twierdzić, że filmy z linuksowego toolchaina są lepszej jakości - nie mają plam kolorowych, bo mają dithering na chromie i lumie. Chyba, że virtualdub też poszedł w tę stronę (kiedyś tak nie było).

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2023-12-21 23:47:44)

13

Odp: Konwersja video do odtwarzania przez AVFPlay

Te z VD wydają się całkiem ok, ale spróbuję toolchaina w wolnej chwili po świętach - jak będą lepsze, to pod linuxem będę robił :-)

Ostatnio edytowany przez laborant (2023-12-22 18:06:52)