Temat: Karin Mini + TEAC FD-55GFR

Wiem, że do kariny można podłączyć TEAC FD-55GFR, którą łatwo przerobić na 300 rpm wg http://www.oldskool.org/disk2fdi/525HDMOD.htm


Niestety tylko po takim modzie nie działa ani z przeplotem ani bez przeplotu taśmy FDD.

Czy ktoś może się podzielić wiedzą jak skonfigurować samą stację i karinę, żeby wszystko zabanglało?

@stryker? @zaxon?

Mam zewn obudowę do tego TEACa, mam zapas dyskietek 5,25 HD i DD, chciałbym sobie oldschoolowo pograć takim zestawem :)

2

Odp: Karin Mini + TEAC FD-55GFR

I'd stacji na DS0 przestawiłeś? Z Karinką używa się taśm bez przelotu.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Karin Mini + TEAC FD-55GFR

Ustawiłem bez przeplotu i stacja na D0. W sparcie odpalam format i po każdą cyfrą w Unit  mam"138 Device does not respond". Na D1 to chociaż led w stacji reagował.

4

Odp: Karin Mini + TEAC FD-55GFR

Zaxon się musi wypowiedzieć bo ma to obcykane. Mi coś się kiedyś udało namierzyć ale zrobiłem to inaczej jak on robi (pospinałem jakieś zworki i zadziałało) ale najważniejsze, że już nie pamiętam które to były więc się nie wypowiem. Na pewno było inaczej jak w dokumencie, który podlinkowałeś.

Ale tego, że stacja ma być na D0 i taśma bez przeplotu to jestem pewien.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2024-01-10 23:55:53)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Karin Mini + TEAC FD-55GFR

Chyba się udało, sformatowałem flopa, nagrałem Klątwę, zabootowalem i działa :) Błedem było pakowanie się w spartę i D1 zamiast D0.

Dziękuję perinoid za pomoc!

6

Odp: Karin Mini + TEAC FD-55GFR

Prawie jak jednej epoki ;)

https://i.imgur.com/1irZrCa.jpeg

7

Odp: Karin Mini + TEAC FD-55GFR

Fajna obudowa. Ja mam prawie gole stacje - znaczy, "obiłem" napęd poliweglanem ale to tyle.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.