Temat: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

Chciałem wczytać grę w Altirra z pliku cas, grę poprzedza loader(!), po wczytaniu loadera plik się dalej nie wczytuję, próbowałem różnych ustawień wirtualnego magnetofonu ale problem pozostaje ten sam. Jest jakiś sposób na wczytywanie plików cas z loaderem w tym emulatorze?

2

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

A kto zrobił ten .cas, z jakiego źródła i czym? Jeżeli to dump z kasety, to czy na kasecie też był "!" i tak gra "wchodziła"?
Załącz całość, to na pewno ktoś zbada.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

Być może to dump z moich kaset, które lata temu (jeszcze pod starym kontem, do którego dane przepadły) robił Stryker.
Coś mi chodzi po głowie, że z tym loaderem był jakiś problem w przypadku cas'ów.
Kurczaczki, jeśli to to, to koło 20 lat już minęło :O

4

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

W załączeniu plik cas. Jak nagrywam na kasetę w Audacity gra chodzi na komputerze, w emulatorze zatrzymuje się na loaderze.

Ostatnio edytowany przez klopeks (2024-01-17 07:07:07)

Post's attachments

Juno First Konami Datasoft.cas 50.32 kb, liczba pobrań: 3 (od 2024-01-17) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

5

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

To chyba nie z mojej kolekcji, chociaż tyle tego było.
Odpalasz przez START+OPTION? Bo u mnie działa. znaczy przynajmniej przechodzi wykrzyknik i dalej się wczytuje. Czasu nei starczyło na pełen test.

Ewentualnie spróbuj założyć nowy profil sprzętowy w alttirze, może tu się coś posypało.

6

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

altirra v4.20, wszystko ładnie się wczytuje

7

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

Wydaje mi sie na 99% że  "blokada" po wykrzykniku związana jest z ROMem jaki jest załadowany do emu/kompa

.

8

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

no , romy ,sysopy, oryginalne, z xformera wyciągnięte

9

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

Doświadczam zawieszania się w Altirrze, gdy ATARI BASIC nie jest wyłączony.

10

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

Chyba jednak włączony BASIC był winny, baktraaa miałeś rację. Po zresetowaniu ustawień emulatora gra śmiga, dzięki.

11

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

Raczej pomógł reset, bo mam włączony basic i wszystko się wczytuje.

12

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

Zgrd napisał/a:

Czasu nei starczyło na pełen test.

Można podczas wczytywania trzymać F1 :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Wczytywanie cas w Altirra z z loaderem (!)

Ale przypomniałem sobie o tym jak już czasu nie było, w każdym bądź razie sprawdziłem potem 2 raz i wszystko śmiga.

ps. Co za przyjemność używać F1 skoro już decydujemy się na taką formę wczytywania ;)