Temat: FujiNet Desktop

Coś takiego Bocianu pokazywał kilka miesięcy temu u Borsuka.

I co dalej?  Nie widzę tego do ściągnięcia.  Czyżby program ukończył żywot?

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

2

Odp: FujiNet Desktop

Był pokaz rozwoju tego czegoś (aNode się nazywa) na Last Party. Bocianu działa dalej, na pewno jeszcze nie raz o tym usłyszysz:-)

3

Odp: FujiNet Desktop

Mq napisał/a:

Był pokaz rozwoju tego czegoś (aNode się nazywa) na Last Party. Bocianu działa dalej, na pewno jeszcze nie raz o tym usłyszysz:-)

A - to doskonale w takim razie.  To poczekam oczywiście!

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

4

Odp: FujiNet Desktop

Tu jest link do streama - na początku było trochę problemów z siecia, ale później już działało dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=ECZgbR7Iih0

5

Odp: FujiNet Desktop

bocianu napisał/a:

Tu jest link do streama - na początku było trochę problemów z siecia, ale później już działało dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=ECZgbR7Iih0

Dzięki wielkie!! No to kibicuję i czekam!

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

6

Odp: FujiNet Desktop

nie musisz czekać, możesz już sobie testować. na stronie aNoda masz co-i-jak, czy to na żywym sprzęcie, czy na emulatorze.

7

Odp: FujiNet Desktop

takron27 napisał/a:

nie musisz czekać, możesz już sobie testować. na stronie aNoda masz co-i-jak, czy to na żywym sprzęcie, czy na emulatorze.

No tak, wiem, już obejrzałem filmik :-)

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

8

Odp: FujiNet Desktop

@bocianu, ja Ciebie bardzo przepraszam, że nie uczestniczyłem w Twojej prezentacji na żywo, ale mogłem uczestniczyć jedynie na wpółżywo, ponieważ byłem niedysponowany:-) Ale do brzegu: nadrobiłem, obejrzałem film z prezentacji i najbardziej zainteresowała mnie koncepcja zapisywania plików tekstowych po stronie serwera, gdzie następnie serwer coś tam przemieli i wystawi coś w odpowiedzi. Świetny przykład podałeś z tym, że można sobie pisać kod programu na Atari i dostać w odpowiedzi gotowego xexa od razu. Na prawdę świetna sprawa. Podoba mi się to bardzo:-)

9

Odp: FujiNet Desktop

@Mq - pod warunkiem, że UDP nie zrobi Ci psikusa.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: FujiNet Desktop

Pin napisał/a:

@Mq - pod warunkiem, że UDP nie zrobi Ci psikusa.

Nie zrobi, bo aNode przesyła swoje pliki i binarki po http(s), wiec przez TCP ;)

Tylko zasoby które montuje ze zdalnych serwerów TNFS są po UDP.

11

Odp: FujiNet Desktop

Muszę to przetestować w wolnej chwili (czyli nie wiadomo czy kiedykolwiek to nastąpi, ale mam chęci:-)). Bo ja używam internetu od Playa, u mnie na wiosce śmiga mi on dobrze, wszystko działa stabilnie w zakresie korzystania na pececie - ale jak odpalam fujineta, to miewam ciągłe problemy z tym j.....m tnfs i udp..

12

Odp: FujiNet Desktop

Mq - a próbowałeś bez firewalla?

Może porty niektóre UDP filtruje?

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

13

Odp: FujiNet Desktop

Mam już aNode -- bieżącą wersję.  Tylko nie wczytuje mi się.

Jest obraz Anode (xex) zamontowany na slocie, najeżdżam kursorem i daję OPTION.  Wychodzi mi do Basica.

Co robię źle??

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

14

Odp: FujiNet Desktop

jak jest zamontowany na slocie to nie musisz nigdzie najezdzać kursorem.
a skąd montujesz ten obraz anode? z mojego serwera czy z karty SD?

15

Odp: FujiNet Desktop

bocianu napisał/a:

jak jest zamontowany na slocie to nie musisz nigdzie najezdzać kursorem.
a skąd montujesz ten obraz anode? z mojego serwera czy z karty SD?

Próbowałem z tego i z tego.

A odpalam tak że najeżdżam na slot i potem daję Option.

To nie działa.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

16

Odp: FujiNet Desktop

a cokolwiek innego jesteś w stanie odpalić z tego fujineta?
montujesz sobie ten plik, czy tylko najeżdzasz na niego kursorem?
Bo ja nawet nie mam w logach, że ktoś próbuje się podłączyć do aNode.

17

Odp: FujiNet Desktop

bocianu napisał/a:

a cokolwiek innego jesteś w stanie odpalić z tego fujineta?

No właśnie widzę że zrobił mi się jakiś nieznany problem.  OPTION (wciśnięte lub przytrzymane) nie działa już, na innych też.

Może coś w ustawieniach U1MB, ale sprawdzałem z moimi referencyjnymi screenami i jest jak wtedy, kiedy działało.

bocianu napisał/a:

montujesz sobie ten plik, czy tylko najeżdzasz na niego kursorem?

1 montuję
2 najeżdżam kursorem
3 OPTION

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

18

Odp: FujiNet Desktop

Już wszystko hula.

Przydałby się jakiś gotowiec z predefiniowanym Desktopem -- tworzenie nowego od zera to żmudna rzecz.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

19

Odp: FujiNet Desktop

masz trzy paczki z gotowcami do zainstalowania hurtem