26

Odp: Stereo do malucha (Atari 8 bit)

No to jeśli 2 to masa, to podpięcie 1 pod U1MB powinno skutkować możliwością sterowania z poziomu U1MB (zwarcie do masy lub brak zwarcia). W teorii :-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

27

Odp: Stereo do malucha (Atari 8 bit)

to teraz ustalcie fakt, który stan odpowiada za mono a który stereo ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: Stereo do malucha (Atari 8 bit)

Będę miał kompa z U1M i stereo to posprawdzam.
Tam gdzie mam U1M to mam PokeyMax-a, a tam gdzie testuje stereo to nieststy nie mam U1M.

Przekładał nie będę bo w 600XL jest trochę ciasno na moją płytkę stereo.

Poza tym trzeba by to było zrobić tak, aby U1M rozpoznawało że ma płytkę Simple Stereo. Muszę to obczaić

Ostatnio edytowany przez kkrys (2024-02-06 22:15:59)

29

Odp: Stereo do malucha (Atari 8 bit)

U1MB nie rozpoznaje. Jak ma plugin do stereo to po prostu udostępnia opcję w menu i steruje pinem M na płytce. I tyle. Nie ma znaczenia jakie stereo mu podepniesz, byle było tak samo sterowalne.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

30

Odp: Stereo do malucha (Atari 8 bit)

Potwierdzone:

Płytkami PTODT Stereo i PTODT Stereo II da się zarządzać z poziomu U1M przełączając pracę płytki w tryb Stereo (2 Pokey-e) lub Mono (tylko jeden Pokey).

W przypadku PTODT Stereo wystarczy punkt 1 z poniższego zdjęcia podłączyć do pinu M0 w U1M. Warunkiem musi być wgrany plugin obsługujący sterowanie płytką Simple Stereo.

W przypadku PTODT Stereo II po prawej stronie płytki jest pin nazwany Mono. Wystarczy podłączyć ten pin do U1M analogicznie jak w płytce PTODT Stereo z uwzględnieniem wcześniej podanych warunków.

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=11255&download=1

Ostatnio edytowany przez kkrys (2024-02-07 14:16:36)

31

Odp: Stereo do malucha (Atari 8 bit)

Czyli teoria się potwierdziła w praktyce. Super :-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.