76

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Ok, dzięki za info. Zresztą widzę, że już wysłane - dzięki ;)

Sikor umarł...

77

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Płytki dotarły, polutowane i wszystko działa (o dziwo, bo ostatnio wszystko się raczej psuje ;) ).

Oczywiście najgorsze i najtrudniejsze, dla mnie, było dostosowanie obudowy, ale udało się na "3-", ale spełnia swoje zadanie :-)

Dzięki jeszcze raz!

Ostatnio edytowany przez lopez (2024-03-06 19:43:18)

78

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Płytka zlutowana. Działa jak należy. Pozostaje jeszcze dopasowanie obudowy.

79

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Załączam screeny.
pico1
pico2

Ostatnio edytowany przez grzegorz81 (2024-03-12 20:49:17)

Post's attachments

pico1.JPG 46.54 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

pico2.JPG 45.75 kb, liczba pobrań: 268 (od 2024-03-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

80

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Chwilę mi to zajęło, bo z początku nie skumałem, że muszę użyć klonów Pico a nie oryginałów i czekałem aż przyjdą :)

Polutowałem moje dwa egzemplarze i jeden działa poprawnie, a drigi niestety nie - po włączeniu Atari 800XL z nim w gnieździe widzę brązowy ekran.

Ciężko coś spieprzyć w tym projekcie i nie wiem, gdzie popełniłem błąd. Może któryś pin Pico jest zwalony? A jakie konsekwencje może mieć włożenie tego carta tyłem do przodu (mogło mi się zdarzyć)?

81

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Zobacz, czy napięcie 5V na gnieździe carta nie przysiada. Może być uwalony moduł. A programowałeś go przed wlutowaniem? Bo byś wiedział, czy jest chociaż cień szansy, że wcześniej działał poprawnie.
Ja programuję moduły przed wlutowaniem właśnie po to, aby mieć tak z 90% szans, że są sprawne :)
U mnie też za którymś razem trafił się niedziałający cart więc postanowiłem wykorzystać to jako okazję - rozlutowałem cart i wlutowałem goldpin żeński i teraz mam cart testowy. Najpierw programuję Pico, potem wkładam w cart testowy i dopiero potem jak działa to wlutowuję w docelową płytkę (bo tam już nie ma co się spieprzyć).
Myślę, że jedno PCB warto poświęcić , a teraz masz już nawet dawcę PCB i modułu :)

82

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

x_angel napisał/a:

więc postanowiłem wykorzystać to jako okazję - rozlutowałem cart i wlutowałem goldpin żeński i teraz mam cart testowy.

Hmm, zapodaj zdjęcie. Mam 4 płytki, 2 stary typ i dwie nowy. Jedną starą mogę w sumie wykorzystać ;) Tak, jeszcze nie zamówiłem klonów...

Sikor umarł...

83

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Jest to jakaś myśl z tymi goldpinami :)
Moduł Pico programowałem po wlutowaniu i on cały czas działa poprawnie, tzn. mogę wrzucić gierki po podłączeniu do PC, mogę zaprogramować go wsadem ponownie itp.
Muszę też wspomnieć, że dawno nie odpalałem 800XL i wczoraj niektóre inne carty też mi nie zadziałały. Otworzyłem Atari i przeczyściłem gniazdo. Od tej pory inne działały, tylko ten jeden Pico nie...
Z Atari też może być coś nie tak. Po włączeniu czasami przez sekundę widzę brązowy ekran... Nie pamiętam takich efektów sprzed lat.
Moje główne Atari to 65XE w wersji mini-itx. W nim nie wlutowałem gniazda carta, bo sio2sd mi wystarczało. Poszperam w szafie i sprawdzę, czy znajdzie się jeszcze jakaś działająca płyta. Jak na niej cart nie zadziała, to wtedy przerobię go na taki z goldpinami.

84

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Ten tego, zasilanie na carcie za słabe?

Sikor umarł...

85

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Sikor: żeby nie śmiecić, założyłem własny wątek:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 63#p314363

86

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Dzięki.

Sikor umarł...

87

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

No nic, na 65XE analogicznie: jeden cart działa, drugi daje brązowy obraz jak w załączniku
Drugi przekształcę zatem w prototypowy :)

Post's attachments

20240407_214506.jpg 839.13 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

88

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Obadaj pod lupą - pewnie gdzieś się coś "smarknęło" :)

89

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Już właśnie sprawdzałem pod lupą i nic podejrzanego nie widzę...

90

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Może masz po prostu pico walnięte.

91

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Zgrd napisał/a:

Może masz po prostu pico walnięte.

Wgraj do Pico jakiś "blinking led" projekt, i zobacz czy mryga.

Ostatnio edytowany przez madness77 (2024-04-14 12:46:34)

Post's attachments

blink.uf2 43 kb, liczba pobrań: 1 (od 2024-04-14) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

92

Odp: A8PicoCart do obudowy Sikora

Mryga... Jak znajdę dłuższą chwilę to spróbuję takie mryganie puścić na każdym pinie I/O po kolei i sprawdzę miernikiem, czy każdy się zachowuje dobrze.