1

Temat: Berta i motyle

Nie chwaliłem się wcześniej, bo nie byłem pewien, że cokolwiek z tego wyjdzie. Teraz *coś* się zaczyna wyłaniać.

Od kilku miesięcy chciałem spróbować zaprogramować grę na Atari 2600. Kolega namówił mnie na udział w konkursie https://100commitow.pl/ i tworzę grę "Berta i motyle" w ramach konkursu.

Zachęcam do kibicowania :) W repo prowadzę dziennik zmagań: https://github.com/vandalton/BertaAndBu … IARY.pl.md

Ostatnio edytowany przez Dalton (2024-03-19 00:18:25)

2

Odp: Berta i motyle

Super to wygląda. Bardzo szerokim frontem jak software + hardware. Po zerknięciu do źródeł to muszę przyznać, że nie miałem pojęcia, że tak się pisze na 2600.

3

Odp: Berta i motyle

Świetny opis. Gra wygląda obiecująco i podoba mi się ta duża postać. Trzymam kciuki!

4

Odp: Berta i motyle

Super ;)

Sikor umarł...

5

Odp: Berta i motyle

laoo/ng napisał/a:

Po zerknięciu do źródeł to muszę przyznać, że nie miałem pojęcia, że tak się pisze na 2600.

Przed rozpoczęciem pracy myślałem, że jestem skazany na assembler. Okazało się jednak, że istnieje coś takiego jak "batari Basic". Nie jest to zbyt podobne do Basica - przede wszystkim nie jest interpretowane, tylko transpilowane do assemblera. Ot, taki wrapperek, ale jednak ułatwia sprawę. Mogę się skupić na walce z ograniczeniami konsoli, a nie na walce z ograniczeniami konsoli i dodatkowo assemblerem ;)

laoo/ng napisał/a:

Bardzo szerokim frontem jak software + hardware.

Przeszedł mi przez głowę jeszcze taki pomysł, aby możliwie upodobnić grę do konsolki "Game & Watch" i wyposażyć Atari 2600 w zegar RTC, podłączany do portu joysticka drugiego gracza. Ale zacznę o tym myśleć później, jak starczy czasu (i miejsca w ROMie).

6

Odp: Berta i motyle

Wrzucam wczesną wersję, w której już można pograć, czyli zdobyć punkt i stracić życia.

Tempo uwalniania motylków jest póki co stałe i przez to gra jest dość łatwa. Po zakończeniu gry nie można jej zrestartować.

Aha, jest to wersja NTSC. Na takiej łatwiej się developuje. Docelowo oczywiście wersja PAL też powstanie.

Liczę na wczesnych Be(r)ta testerów :)

EDIT: oczywiście zapomniałem o załączniku...

Ostatnio edytowany przez Dalton (2024-04-10 12:21:15)

Post's attachments

berta-and-butterflies.v0.2.bin 4 kb, liczba pobrań: 3 (od 2024-04-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

7

Odp: Berta i motyle

@Dalton: dawaj bety na maila, w wolnej chwili postaram się pograć, ale to dopiero od przyszłego tygodnia dam radę ;)

Sikor umarł...

8

Odp: Berta i motyle

Dziś mija 50 dzień konkursu, czyli jesteśmy na półmetku.
Z tej okazji załączam bieżącą wersję.

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=11465&download=1

Gra jest bliska ukończenia. Nie planuję żadnych większych zmian jeśli chodzi o rozgrywkę. Co najwyżej dodam pierdółki typu zapamiętywanie najwyższego wyniku dla danego poziomu trudności.

Obecny rekord dla poziomu łatwego to 415 kolegi z pracy. Sam nie mogę tego pobić :)

Ostatnio edytowany przez Dalton (2024-04-19 11:54:16)

Post's attachments

berta-and-butterflies.v0.51.pl.bin 4 kb, liczba pobrań: 2 (od 2024-04-19) 

title_polish.png 24.07 kb, liczba pobrań: 35 (od 2024-04-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

9

Odp: Berta i motyle

No i ta wersja zamiata ;) 455 ;) Chyba pierwszy tytuł na 2600 po Polsku ;)

Sikor umarł...

10

Odp: Berta i motyle

No to niezły wynik, gratuluję!

Nie pomyślałem o tym, że faktycznie może to być pierwsza gra na Atari 2600 z planszą tytułową po Polsku :)

11

Odp: Berta i motyle

Tak mi się wydaje przynajmniej ;)

Sikor umarł...