Temat: SIO2IDE i HD 2 GB

:idea:
Czy cos takiego ma szanse odpalic pod SIO2IDE ?
Z twardzielem 80 MB niema problemu .

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

2

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

:idea:
Czy cos takiego ma szanse odpalic pod SIO2IDE ?
Z twardzielem 80 MB niema problemu .

pozdrawiam
bitman

Sprawdzałem dysk Quantum 3.5 cala 2.5MB - bez problemu wszystko śmigało na SIO2IDE wersja 1.7

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Sprawdzałem dysk Quantum 3.5 cala 2.5MB - bez problemu wszystko śmigało na SIO2IDE wersja 1.7

fajny masz dysk :P

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

4

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Napisałem, że tylko sprawdzałem na takim dysku (jakoś nie mogłem się powstrzymać podczas oczekiwania na przesyłkę z Allegro zawierającą maleństwo 2.5 calowe (prawie 800MB)... bo 3.5 calowego dysku nie chce mieć przy szaraczku ze względu na konieczność dostarczenia 12V (kabli za biurkiem juz mam  dwa wiadra więc nie chce dorzucać kolejnego kabelka )

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Poza tym wersja 1.7 obsługuje tylko 48 partycji każda maks po 16MB co daje łącznie niecałe 800MB - biorąc pod uwagę fakt że połowa powierzchni jest tracona - podłączanie większych dysków niż 1.6GB (w przybliżeniu) nie ma sensu bo i tak się ich w pełni nie wykorzysta .... nie wiem jak to jest w wersji 3.2 która obsługuje system Fat32 i potrafi odpalać całodyskowe obrazy ATR...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Ja do wersji 1.6 zapiąłem IBM 4GB i działał bezproblemowo.
Wiem że tracę 3/4 powierzchni dysku ale jakie to ma znaczenie ???szczególnie że dysk mam za darmo.

7

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Pigula, Cyprianowi chodzilo o ta kosmiczna pojemnosc dysku... :)

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

No ja mam taki problem (BSY_LED) zapala sie za kazdym razem jak tylko
podlacze HD 2.0 Gb (jedna partycja) mam SIO2IDE 3.0

Z tego co pisze "Bzyq" kumam ze 1Gb HD to max dla SIO2IDE , czy sie myle  ????


pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Zrwoc uwage o jakiej wersji SIO2IDE pisal. W wersjach 1.6 i 1.7 sa takie ograniczenia, nie obsluguja one bowiem partycji FAT32 ale maja wlasny format.
Tam poprostu moze byc max. 48 partycji po 16MB a do tego kazda zabiera 32MB dysku, wiec maskymalna pojemnosc jaka warto zastosowac to okolo 1.6MB - wiecej i tak nie widac.
Wersje 3.x nie maja juz tego ograniczenia i moga obslugiwac wieksze partycje. Problem wiec raczej po stronie dysku -  na chwile podlacz inny model i sprawdz. Moze wystarczy zmienic dysk. Pisalem juz o tym problemie z Caviarami - moze inne dyski tez to maja...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

10

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

nie napisałem jeszcze o jednej istotnej sprawie.
dysk 4GB działa owszem ale ... no własnie :)
1. traci się sporo na objetości bo przy tej wielkości odpada ok 70% pow   dysku
2. czas inicjalizacji dysku jest denerwujaco długi , porównywałem to z moim seagate 85MB który znajduje partycję natychmiast po wydaniu komendy natomiast ta sama operacja na 4GB trwa 4-5 sekund ( w tym czasie świeci się BSY_led).

Najprawdopodobniej jest to związane z przeszukiwaniem przez kontroler odpowiedniego miejsca na dysku a że dysk jest duży no to trwa to też odpowiednio długo.

11

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

a ja jak tylko trochę uzbieram kaski zabieram się za wersje 4.0 z usb (o ile autor SIO2IDE wykona płytki i poaktualnia dokumentacje hehe)
To dopiero będzie jazda ...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Interfejs w wersji 3.2b bez problemu powinien chodzić z dyskami 2GB sformatowanymi pod FAT32.

Starsze wersje zwłaszcza 3.0 nie muszą. Najnowsza wersja obsługuje partycje FAT32 z następującymi ID:
0x0C
0x0B

Jeśli program CHECKFS.EXE nie raportuje błędów interfejs też będzie działał. Oczywiści dysk musi być ustawiony jako "Single Master"

Pozdrawiam.

P.S. Właśnie dziś odebrałem płytki do SIO2IDE 4.0 i jak najszybciej postaram się zmontować prototyp.

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

8O   :idea: 4.0   :?: 
Czyli co nowego na tych plytkach :?: 

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

14

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

wersja 4.0 to to samo co 3.2 + dodany interface USB - dzięki czemu kabelkiem (który dostaniesz w każdym sklepie komputerowym) możesz przesłać w jedną i drugą stronę dane z dysku PC - na dysk Atari i wice wersa ...... prawda że bajer  :lol:

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

no robi wrazenie

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Czyli architektura plytki sie zmienia ?
A moze mozna zrobic update poprzedniej plytki ?
Czy jest to mozliwe ?

To USB to naprawde ciekawy bajer

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

17

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

nie wiem, czy autor wykorzystał tego samego Atmela co w wersji 3.2, jeżeli jest inny to pewnie zmienią się także elementy bierne (+ ewentualnie ilość wyprowadzeń danego Atmela) - ale o tym musiałby napisać sam autor ... wiem tylko że na pewno koszt płytki będzie większy i serce (czyt. Atmel) także ....

Mimo to i tak uważam że warto sobie zrobić takie cacko - tym bardziej, że do Atari można podłączyć 2 interface'y Sio2ide więc zawsze stary może zostać wewnątrz compa - a o miejsce na metalowym ekranie raczej martwić się nie trzeba ....

Mnie nurtuje tylko jedno - otóż w tej chwili jedyną osobą która pisze jakiekolwiek oprogramowanie (ale niestety tylko do wersji 1.7) jest Pecuś
- mam nadzieję, że w miarę upływu czasu i inni koderzy coś tam napłodzą ... (prawda Dely  :twisted: ) - ja niestety głowy do kodowania nie mam - brakuje mi literatury oraz dobrego nauczyciela hehe

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Mimo to i tak uważam że warto sobie zrobić takie cacko - tym bardziej, że do Atari można podłączyć 2 interface'y Sio2ide więc zawsze stary może zostać wewnątrz compa - a o miejsce na metalowym ekranie raczej martwić się nie trzeba ....

czy to oznacza ze mozna podlczyc do atarynki cd-rom i hdd i stworzyc z tego "maltimedialny" komputer ?

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

19

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

sio2ide -ma ustawiany tryb pracy za pomocą jednej zworki (Master/Slave) - czyli podłączając dwa sio2ide ustawiasz na jednym master i podpinasz do niego dysk, na drugim ustawiasz slave i robisz podobnie (jeżeli jeden z nich to wersja 3.2 to zamiast drugiego dysku - podlaczasz np. napęd CD )

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

20

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

sio2ide -ma ustawiany tryb pracy za pomocą jednej zworki (Master/Slave) - czyli podłączając dwa sio2ide ustawiasz na jednym master i podpinasz do niego dysk, na drugim ustawiasz slave i robisz podobnie (jeżeli jeden z nich to wersja 3.2 to zamiast drugiego dysku - podlaczasz np. napęd CD )

o kurde! moc jest z nami :D

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

21

Odp: SIO2IDE i HD 2 GB

Ile wyszedł by koszt całego SIO2IDE?? Czy jest ktoś chętny do zmontowania mi tego cacka???