Temat: 1050 i grzejacy sie 7812 ;/

hmm. to tak zakupilem kolejna 1050 :) z przelacznikiem protect i rozszerzeniem happy czesc mechaniczna dziala na 100% bo przekladalem do sprawnej 1050 :) i tak stabilizator 7812 mi sie zajebsicie grzeje gdzies musi byc cos zwarte .... bo wymienilem na nowy i  dalej to samo zamiast w punkcie kontrolnym dawac 12 V daje 1 V ;/ hmm moze ktosik ma jakies propozycje co gdzie szukac jaki element wymienic ;] co zmierzyc zaznaczam ze mam tylko miernik ;-)
wiec prosze o dokladne info ...
hmm moze jeszcze do pana soboli napisze jak  nikt niepomoze bo on chyba moze wiedziec co jest przyczyna ;/ a moze simius lub inni mega mastah elektronicy beda wedziec ? ;] i pomoga :)

pozdro.

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: 1050 i grzejacy sie 7812 ;/

Stryker - dwa dni temu miałem taki sam problem i zmieniłem tranzystor TIP 110 na inny egzemplarz - założyłem BDX53C - ma takie same parametry i działa bez zarzutu - jak to nie pomoże to napisz.

Jeśli to nie to, spróbuj wylutowywać dławiki z płyty - jeden jest w okolicach tranzystora tip110 , drugi przy układach uln koło złącza silnika krokowego. Oczywiście trzeba zmierzyć napięcie na stablizatorze po tej operacji , wcześniej odepnij silnik krokowy od napędu głowicy.

3

Odp: 1050 i grzejacy sie 7812 ;/

hmm to tak podmienilem tipa z mojej sprawnej stacji i dalej to samo ;/

co do tych dlawikow moglbys podac ich oznaczenia bo jest ich tam kilka ;/

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: 1050 i grzejacy sie 7812 ;/

Stryker - jeśli cokolwiek łapiesz z elektoniki to zobacz jak idą ścieżki od stabilizatora do układów uln i układu przy Tip110 - niestety net mam tylko w pracy więc to co piszę to jest jedynie z głowy. Ścieżka od 12 volt rozgałęzia się mniej więcej tuż przy bloku cyfrowym (patrząc od tyłu płyty).
Pierwszy dławik jest równolegle do układów uln ( dwa małe 8 nóżkowe układy)   - mniej więcej tak :

  |  1 układ     . - złącze silnika krokowego od głowicy.
D                  .
  |  2 układ     .

Drugi jest tuż koło tranzystora TIP 110 - jedna nóżka idzie do niego  , druga jest połączona z stabilizatorem.

Sprawdź omomierzem przejście między +12v a masą - powinno być >400 omów - jak nie to znaczy że coś zwiera.

Gdyby to nie pomogło co ja proponuję to trzeba sprawdzać po kolei kondensatory !