Temat: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

Hej!

Właśnie się dowiedziałem dlaczego ludzie tak lubią wigilię... można sobie w spokoju usiąść wtedy przed kompem i pokodować :) Mi akurat tego dnia narodził się konwerter danych z TMC 1.xx do TMC 2.0. Co prawda Adept się zgłaszał, że go napisze, ale byłem pierwszy :)

Teraz pytanie do muzyków. Czy on właściwie dobrze konwertuje??? Bo coś ze słuchu wydaje mi się, że nie, tylko nie wiem co jest źle.

Załączam archiwum z konwerterm i TMC 20H (nieco poprawionym od ostatniego release) abyście mogli potestować. Może powiecie mi co jest źle...

------
Update: załączam poprawiony konwerter. Poprawiłem 2 kanałowe basy i rozsynchronizowane patterny.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

2

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

wow !! - dziś zabieram się za konwertowanie. ehehh - na następne kompo wszystkie prace będą konwertami  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: v1->v2;- :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

Nie no róló! Dzieki Jaskier - prezent jak sie patrzy. Zaciagam i obtestowywuje  :D

Btw. zalaczam swiateczne gritzy (jak to sie wogole pisze?)

4

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

hmmm tylko, ze nie ma adnego pliku txt   i nie wiem, czy to plik atarowski czy pc ? i jak go uzywac ?


No dobra...  w sumie to sie domyslilem co i jak ...  i skonwertowalem 1 plik ...   i kosmicznie grają basy 2 kanałowe po konwersji.  piszczy coś i jęczy. miał miał . wwwwrrrrrrrrrr..gggrrrrrrr  kudzi kudzi.. brrrrrrrr



he he   ale jaja,   w polowie rozsynchronizowaly sie patterny he he ;)).

skonwertowalem Irish.tmc   i mniej wiecej w polowie, (po pierwszych basowych piskach)   zaczelo wszystko grac jakby rozsynchronizowane, patterny niektore przesunely sie jakgdyby o 1 2 nuty.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

5

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

ot: X, ściągasz ode mnie :) Ale ładna choineczka :)

: 404. Stopka not found

6

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

Jak coś z jakąś muzyczką nie tak, to podeślijcie ją do mnie i powiedzcie co nie gra.
W dwukanałowych basach trzeba zmienić tablicę częstotliwości na 40. Spróbuję dodać automatyczne wykrywanie dwukanałowych basów do programu.
Pełnej zgodności osiągnąć się nie da. Są problemy z konwersją tempa i akcentami. I pewnie jeszcze parę innych omsknięć się znajdzie.

-----

Update: Uwaga! Patrzeć na górę topicu, jest tam do ściągnięcia nowa wersja konwertera.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

7

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

Jaskier: a zrób conva z MPTka na TMC - może wreszcie bym coś na stereło zrobił, bo uczyć się to nie nauczę TMCka raczej...  :?

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

Miker leniu.. Toz to prosty program do nauki

9

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

Dokladnie! Prosty i do tego wyczerpujaco udokumentowany! Eeee... Znaczy sie instrukcja jest no i duzo przykladow.  :D

10

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

no i dobra! - to robię dalej w MPTku  :twisted:

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

miker: ROTFL. Ale, aby stworzyć coś w stereo pod MPT będziesz potrzebował dwóch Atari i dwóch kopii MPT. :D A jak potem skonwertujesz utwór z rozbitymi kanałami na dwa pliki i dwie Atarki do jednego TMC na jedną atarkę? :twisted:

[ Dodano: 26.12.2004 05:07:49 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

z dwoch atarek zgra na magnet i wystartuje w STILON-GORZÓW compo.

--
= krap.pl =

13

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

No dobra, a wracając do sprawy, czy po tej poprawce jest już wszystko w porządku czy coś jeszcze nie tak?

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

14

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

miker: ROTFL. Ale, aby stworzyć coś w stereo pod MPT będziesz potrzebował dwóch Atari i dwóch kopii MPT. :D A jak potem skonwertujesz utwór z rozbitymi kanałami na dwa pliki i dwie Atarki do jednego TMC na jedną atarkę?

dokładnie...nie każdy jest Extendem by po omacku kanały składać :D

gep/lamers^dial

15

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

well,
I always used the Megaplayer (by MacGyver) to playback any CMC, MPT and TMC sounds. Since TMC 1.x and 2.x are no longer compatible with each other, we need a new player program...    -Andreas.

P.S.: Hey MacGyver, are you still alive ?!? How about a new Megaplayer program for TMC 2.x and other sound formats (like The Soundmachine, Benjy Soundmon., Pegasus Soundmon., Soundmon Prof., Musica, KE Music Editor, Music Construction Set/Kit, ...)

16

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

I think that todays "industry standard" is neoplayer by epi.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

17

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

no to już widzę czemu nie ma chętnych na dokończenie CMC -> MPT. Widzę, że Neo króluje...

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

18

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

Casper, ale za MPT -> TMC to mógłbyś się wziąć. Ja jestem nadal chętny na używanie takiego... ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

19

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

Hey Jaskier,
your TMC 1.0 to TMC 2.0 converter works only on the PC (under Windoze). Any chance to get such a converter for the Atari ?!? Or at least a converter that works on the PC under DOS ?!?   -Andreas Magenheimer.

20

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

CharlieChaplin: I don't exclude new version of MegaPlayer... but I don't know when ;) Now I'm planing migration from 6502 into 65816, so... forget about new version of MP for 6502 ;)

21

Odp: TMC 1.xx -> TMC 2.0 converter

CharlieChaplin: maybe it is possible to make such a converter on atari, but why I should invent the wheel twice? I can make DOS version but for now I forgot which options passed to gcc makes binary dos executable.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1