Temat: Dyna Blaster

chcialem sie spytac jak to jest aktualnie z licencjami do gier wydanych w latach 80 , dla przykladu cytuje Dyna Blaster bo gra niby byla wydana przez Hudson Software a w konwersji Atari ani sladu loga " HS " czy mozna ja zaliczyc do DP ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

2

Odp: Dyna Blaster

tyle sie przejmuje licencjami co zeszlorocznym sniegiem

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Dyna Blaster

krótko zwięźle i na temat  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

Odp: Dyna Blaster

czyli w czterech slowach kazdy robi co chce i nikt do tego sie nie przypierdala ?
pytalem bo z okazji pewnego zlotu zamierzamy wydac multi-carta z kilkoma grami "made in poland" w takim przypadku ulatwia to sparawe
THX

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

5

Odp: Dyna Blaster

Z tym cartem jedna bym uważał. ;) Chociaż wątpię, czy ktokolwiek zainteresowany pobierniem opłat licencyjnych dowie się o takim karcie. Generalnie prawa autorskie obowiązują jeszcze prze kilka ładnych lat po śmierci autora, a ci pewnie jeszcze chodzą po tym padole łez i rozpaczy.

[ Dodano: 28.01.2005 11:15:16 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

Odp: Dyna Blaster

jakas polska firma oglaszala ze calosc softu staje sie DP , ale wlasnie nie pamieta ktora to byla

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

7

Odp: Dyna Blaster

Mirage?

Ale oni mogą sobie tak swój soft ogłaszać.

[ Dodano: 28.01.2005 11:41:10 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

Odp: Dyna Blaster

fakt , to chyba " Chillz " kiedy o tym mi mowil

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: Dyna Blaster

nie łam sie, wszystko mozesz, a jakby co to wine zwal na pomroczność jasną :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: Dyna Blaster

.. hehhh - no tak. To jest podobna sytuacja jak to, że po ukazaniu się wydawnictwa w którym brałem czynny udział nie dostałem z wytwórni nawet jednego egz. CD.. więc zassałem swój msx z Emule (a raczej Xan zassał), :D . To jest możliwe chyba tylko w polsce i bangladeszu  :twisted: .

Acha;- na okładce macie pozdrowienia :D:D:D:D

http://80.55.132.110/~pinokio/atari/str.jpg

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Dyna Blaster

Ty się lepiej odczep od Bangladeszu. To porządny kraj... w porównaniu z Polską. :evil:

[ Dodano: 28.01.2005 20:47:57 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: Dyna Blaster

jakas polska firma oglaszala ze calosc softu staje sie DP , ale wlasnie nie pamieta ktora to byla

Owszem Mirage, można nawet atarowskie gierki zassać z ich strony? Najciekawsze, że są to pirackie kopie (bo oryginałów nie mają i nawet nie miałby kto ich odbezpieczyć), Jeszcze fajniej, że nie mają nawet wszystkiego, co wydali i proszą o podesłanie, jeśli czegos brakuje.

[ Dodano: Czw Sty 27, 2005 22:32  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

13

Odp: Dyna Blaster

Wracając do tematu: TeBe - zrób może wreszcie wersję ONE PLAYER Dynablastera. W sumie to tylko wywalić drugiego gracza i jego obsługę i już... :)

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: Dyna Blaster

Prawa autorskie obowiązują 50 lat. Ale 10 lat temu była abolicja, więc programy spiracone przed 1995 rokiem są legalne. Ale to tylko na terenie Polski, bo jak gdzieś pojedziesz, to podlegasz prawu obowiązującemu w kraju pobytu  :D

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: Dyna Blaster

miker, serio chcesz wersje one player ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

16

Odp: Dyna Blaster

Prawa autorskie obowiązują 50 lat. Ale 10 lat temu była abolicja, więc programy spiracone przed 1995 rokiem są legalne.

Chyba nie do końca tak jest...

USTAWA
                        z dnia 4 lutego 1994 r.
                o prawie autorskim i prawach pokrewnych
                              Rozdział 15
                     Przepisy przejściowe i końcowe
                               Art. 124.
3. Posiadacz programu komputerowego stworzonego przed dniem wejścia w  życie niniejszej ustawy i chronionego według ust. 1 nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za naruszenie prawa autorskiego dokonane przed tym dniem. Po wejściu w życie niniejszej ustawy dalsze użytkowanie programu w dotychczasowym zakresie przez osobę, która była w posiadaniu takiego programu, jest dozwolone bez odrębnej zgody i wynagrodzenia, z zachowaniem wymogów przepisów art. 75. Dalej idące korzystanie z takich programów, w tym ich kopiowanie i rozpowszechnianie, jest zabronione.

Jak się mylę to mnie poprawcie.

17

Odp: Dyna Blaster

Czy może mi ktoś sprzedać piracką kopie "Hansa Klossa" Z Avalonu?? :D:D

ehhh. to nasze "prawo" -  :twisted: -  i nie tylko.

.. i zaraz wrócimy do tematu muzyki niezyjącego Elvisa Presleya... i praw autorskich z tym związanych :mrgreen: .

A - że tak zapytam; czy przypadkiem Activision nie egzekfuje dalej praw autorskich do RiverRaid ??

(kurna - co za wyraz "egzekfuje" - nawet nie wiem jak się to pisze  :twisted: ).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Dyna Blaster

Tebe: jasne, bo póki co samemu nie można se w to pograć  :(

W sumie to tylko mała modyfikacja gierki IMO...  8)

---

albo niech chociaż ten drugi wykonuje jakieś losowe ruchy, bo na AI to już pewnie brak czasu/miejsca

I Ty zostaniesz big endianem...

19

Odp: Dyna Blaster

Przyznam szczerze - przydało by się coś takiego - bo grać samemu dwoma Joystick'ami ...  :twisted:  :twisted: - eeeee;- TeBe?? bedzie co z tego ??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Dyna Blaster

W sumie to bym to widział tak: plansza taka sama, tylko zapamiętywać powerupy po zmianie levela (oczywiście chyba, że się uda gdzieś po drodze zginąć) a potworkowskie mogłyby łazić coraz szybciej. Co Wy na to??? :)

I Ty zostaniesz big endianem...

21

Odp: Dyna Blaster

bym sie nie obrazil gdyby AI bylo takie jak u przeciwnikow w FAR CRY... ;)

22

Odp: Dyna Blaster

Prawa autorskie obowiązują 50 lat. Ale 10 lat temu była abolicja, więc programy spiracone przed 1995 rokiem są legalne.

Chyba nie do końca tak jest...

USTAWA
                        z dnia 4 lutego 1994 r.
                o prawie autorskim i prawach pokrewnych
                              Rozdział 15
                     Przepisy przejściowe i końcowe
                               Art. 124.

No tak, masz rację. Nie przed 1995 rokiem, tylko przed 1994 (czyli przed wejściem w życie tej ustawy, co jest 4 lutego plus parę miesięcy vacatio legis). A o kopiowaniu to prawda, jest nielegalne. Wszelako użytkowanie spiratowanego programu jest legalne, a prawdopodobnie można go też sprzedać komus innemu - bo sprzedaż 1 egzemplarza to nie jest rozpowszechnianie.

KMK
? HEX$(6670358)

23

Odp: Dyna Blaster

No i kto ci udowodni, że spiratowałeś grę PO, a nie przed 1995? (Oczywiście tylko w przypadku gier sprzed 1995 ;)). Ech.

[ Dodano: Pią Sty 28, 2005 16:24  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

24

Odp: Dyna Blaster

Tak, Tak!  ;) Single player byłby git.  :)

25

Odp: Dyna Blaster

miker, serio chcesz wersje one player ?

Nie tylko on :)

a potworkowskie mogłyby łazić coraz szybciej. Co Wy na to???

A co Ty tu wymyslasz, w oryginal nie grales  :D ?