51

Odp: Atari FTP - call for help!

łoki to juz informuje super grafika ;] Azbesta... :P

"wszystko się kiedyś kończy......."

52

Odp: Atari FTP - call for help!

DELY tu masz banerka
http://pigwa.net/ftp/ftpatari.png
A tu linka do odpowiedniej stronki:
http://pigwa.net/ftp/
pozdro.
Stryjek

"wszystko się kiedyś kończy......."

53

Odp: Atari FTP - call for help!

ze tak sie spytam .... oprocz calkiem sprawnego 4GB HDD, mam jeszcze dla Was 15GB HDD z tym ze jest uszkodzony (nie wiem co mu dolega. directory widac ale nic sie z niego nie da czytac, bo sie wylacza :?: :!: :?: ). pytanie brzmi: wysylac tez ta 15'ke, czy nie ?

54

Odp: Atari FTP - call for help!

Jesli to nie sprawi problemu to wyslac - moze uda sie znalezc dwa podobne dyski z roznymi uszkodzeniami i zrobic z nich jeden sprawy.

Ogolnie co do serwera, to sprawa ruszy z kopyta jak sie obronie (albo nie)
Poki co - nie ukrywam, ze lekko go zaniedbuje jak i cala jego migracje :(

Pozdro dla wszystkich a szczegolnie mocne pozdro dla wszystkich wspierajacych ftp.atari.art.pl. DZIEKI!

55

Odp: Atari FTP - call for help!

ok, jak juz bedziesz potrzebowal to podeslij mi adres na ktory mam wyslac  sprzet.

56

Odp: Atari FTP - call for help!

Dobra - niebawem pozbawie teściową ( ;) ) monitora - niestety - VGA color. Jeśli się to do servera przyda (a do serwera; VGA - powinno to wystarczyć) to w najbliższym czasie macie monit (Zepsung). ..pewnie serwiskiem, lub konduktorska pozostanie. To co - bedzie co z tego ??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

57

Odp: Atari FTP - call for help!

Witam panowie. Ja mam na zbyciu dysk Quantum'a LPS 540 Fireball (albo bird - mniejsza z tym) kupiłem go celem podłączenia pod IDE KMK, - problem jest tylko jeden - ponieważ jestem z deczka ślepy, to nieprzyuważyłem, że dysk ma złącze SCSI (50pin, chyba że znów źle policzyłem  :?  ), a nie IDE, więc ja nic z tym niezrobię - może się do czegoś przyda??? Dysk ma 540MB i powinien być sprawny - jakco to na priva lub maila - jeśli sie przyda do czegoś - np. żeby teściową Pinka chwilowo zamroczyć odpowiednimi ruchami - żeby ten monitorek zabrał  :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

58

Odp: Atari FTP - call for help!

Panowie ups... sa tu tez kobiety przeciez... :)
Panie i Panowie! :)
Serwer prawdopodobnie niedlugo stanie na nogi. W zwiazku z tym:
1. Cedyn - jesli dalej chcesz sie pozbyc tego dysku i pracuje on poprawnie w UDMA to chetnie go przyjme - dysk, ktory zalatwilem na / (6.4GB) nie dziala w ogole w DMA w zwiazku z czym intensywne operacje na dysku powoduja 100% obciazenie proca, zrywa siec i ogolnie wszystko sie krzaczy. Poki co / bedzie na 2GB SCSI ale strony itp sie nie zmieszcza - Twoj dysk bylby jak znalazl :)  A z ta 15-tka tez mozna bedzie cos pomyslec (z kilku walnietych zrobic jeden dobry) wiec takze chetnie go lykniemy :)
2. Pin - jasne ze chetnie to przyjmiemy, monitorow nigdy za wiele! VGA jest gites (wystarczy zeby ciagnal 80x50, jak wydoli 132x60 to juz bedzie total wypas :) - s3virge dx teh roxor
3. Casper - pewnie! Dysk Xana poki co nie chce wspolpracowac wiec Twoj moglby sie przydac np jako /tmp. A kontroler juz mamy wiec kein problem.

W przyszlym tygodniu zakupuje dyski i bede na podarowanym przez Mikera kontrolerze stawial macierz RAID1 (ale tylko dla FTP-a). Ciagle brak dyskow na dane (strony www, poczta itp)

Jeszcze raz wielkie dzieki dla wszystkich ludzi dobrej woli! :)

PS. jakby ktos mial na zbyciu jakas obudowe rackowa to let me know - w serwerowni nie ma miejsca a w szafach nie wypada trzymac zwyklej obudowy, poza tym szafy sa bez podlogi a pod podloga techniczna jest za goraco... :(

59

Odp: Atari FTP - call for help!

jak wam go dostarczyć?

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

60

Odp: Atari FTP - call for help!

Casper: moze na party jakims nastapi okolicznosciowe przekazanie? Bedziesz na SV?

61

Odp: Atari FTP - call for help!

Prosimy o pisanie na temat pomocy FTPowi. Dyskusja nt 'dlaczego Casper nie jezdzi na zloty' zostala przeniesiona.

Thank you. The Management. :)

62

Odp: Atari FTP - call for help!

Panowie - czy naprawde nikt nie ma jakiejs (jakiejkolwiek) obudowy rackowej? Kupie za przystepna cena - na nowa mnie nie stac, bo cale pieniadze ze zbiorki wydalem na dyski. Obudwa jest ostatnim komponentem na drodze do uruchomienia serwera. Sprawdzcie jeszcze raz po piwnicach i szafach... a noz widelec...

63

Odp: Atari FTP - call for help!

No azbest napisz co sie zmienilo w ostatnim czasie odnosnie serverka ;>

"wszystko się kiedyś kończy......."

64

Odp: Atari FTP - call for help!

Sa juz wszystkie czesci (oprocz obudowy, ale to jakos przezyje) - aktualnie trwa konfigurowanie i budowanie interfejsu www (w tej sprawi poganiajcie Xana :)

65

Odp: Atari FTP - call for help!

Przypominam, ze szukam jakiejs obudowy rackowej -- jesli ktos ma, to lemme know..

66

Odp: Atari FTP - call for help!

A ile taka obudowa kosztuje (nowa/uzywana)?

67

Odp: Atari FTP - call for help!

lewis: to zalezy - uzywana, jak dobrze trafic to i za friko (np z jakich starych Proliantow) a nowa... kilka tysiecy (intel sc5200) :)  ale mowiac zupelnie powaznie, to wystarczyla by jakakolwiek uzywana albo nowa ale prosta - jakis nieglupi produkt za 500-800 PLN. a czemu pytasz?
Update: zeby nie bylo, ze przepilem pieniadze ze zbiorki: za zebrana kase kupilem dwa dyski Samsung 160GB/7200RPM/8MB cache (po 360 PLN sztuka) - naprawdopodobniej beda one podpiete do Mikerowego kontrolera, plyty i procesora (MSI+Cel566) od Luki, sieciowki od Geparda/Lewisa (pomieszaly mi sie), mojego kontrolera SCSI+dyskacza 4GB, dwoch dyskow IDE 160GB kupionych ze zbiorki, mojej grafy, mojego ramu (na razie tylko 128MB) i (poki co) mojego zasilacza. Gdyby ktos mial jakies watpliwosci co zrobilem z przekazana kasa/sprzetem - ctx me. Nie chce zadnych niejasnosci. Potem i tak wszystko dokladnie wyszczegolnie na stronie www.atari.art.pl zeby nie bylo (o ile Xan ja w miare szybko zrobi :)

68

Odp: Atari FTP - call for help!

Mam na zbyciu za free podstawowe komponenty dwuprocesorowego serwera Intela  .Zainteresowanego prosze o kontakt bo musze znac kilka szczegółw .
Moje GG 27408 .

pzdr

Adam

69

Odp: Atari FTP - call for help!

Witam,
Prosze mi na mejla napisac co to jest i jak ew. to 'przejac' -- m (at) pigwa(kropka)net. Z gg raczej nie korzystam -- jest to raczej klopotliwe dla mnie.

70

Odp: Atari FTP - call for help!

a czemu pytasz?

Bo chcialem wiedziec jakiego rzedu jest to kwota. Uff, nieco za duzo jak na mozliwosci standardowego lewiSa. A moze zrzuta nr.2?

71

Odp: Atari FTP - call for help!

ftp.atari.art.pl lezy. sorry, ze tak bez uprzedzenia ale sam dowiedzialem sie kilkanascie minut temu. powody?
1. zmiana ISP i rodzaju lacza (teraz ethernet po swiatlowodzie 8mbps)
2. zakaz prowadzenia tego na aktualnym sprzecie
3. zmiana puli adresowej, co pociaga za soba wszystkie sprawy dns-owe (zainteresowani wiedza o co chodzi) -- w zwiazku z tym jest mozliwe, ze serwer zmieni adres nie tylko IP ale takze domenowy.
4. bo zupa byla za slona

O ile punkt 1, 3 i 4 sa calkiem zrozumiale i 'OK' (bo nie beda trwaly wiecznie), o tyle punkt 2 jest juz gorszy. Ale o tym pozniej.

Poki co wielkie sorry, stane na glowie, zeby serwer jak najszybciej byl on-line.

PS. Do ludzi, ktorzy maja u mnie konta: szykujcie sie na powazne problemy z dostepnoscia serwera w niedlugim czasie. Termin zakonczenia: jak wstanie ftp.atari (wtedy wlasnie tam beda konta). IIRC problem dotyczy: Lewis, Grzybson, Stryker, Luka, Ircer (alive?), Mikey, Maly, XI, Gepard, Pin, Dely, Jookie, Vasco, KZiembik (moge sie mylic bo mowie z pamieci i z /etc/passwd)

Sorry jeszcze raz...

JESZCZE JEDNO: POKI CO (DO ODWOLANIA) KONTAKT ZE MNA JEDYNIE ZA POMOCA E-MAILA M-AT-ODYA.NET ALBO AZBEST-AT-ESMERALDA.ATH.CX

72

Odp: Atari FTP - call for help!

3. zmiana puli adresowej, co pociaga za soba wszystkie sprawy dns-owe (zainteresowani wiedza o co chodzi) -- w zwiazku z tym jest mozliwe, ze serwer zmieni adres nie tylko IP ale takze domenowy.

Znaczy sie jak? Nie bedziesz mógł wydelegowac domeny na nowe adresy?

73

Odp: Atari FTP - call for help!

mikey: nie wiem czy bede mogl, bo nie dostalem poki co _ZADNEJ_ odpowiedzi od odpowiednich hostmasterow. poki co zostajemy wiec przy *.pigwa.net.

ale nie o tym chcialem... dzis... 20.03.2005 wracamy z cienia...
sukcesywnie bedzie zwiekszana liczba dzialajacych uslug -- moge powiedziec jedynie "kip trajink"...

jednoczesnie prosze wszystkich wspolpracujacych o kontakt celem podania nowych namiarow, loginow, hasel itp itd....

tak czy inaczej, dzialaja na razie:

ftp://ftp.pigwa.net/ -- guess what...
http://ftp.pigwa.net/ -- guess what...
http://atari.pigwa.net/ -- grzybson's www
http://stryker.pigwa.net/ -- stryker's www

Dziekuje wszystkim za wsparcie, szczegolnie Sebanowi za megawypasiona przesylke...

Aha, zeby nie bylo ze jest juz tak pieknie cudownie i wspaniale -- MASZYNA PRACUJE CIAGLE NA ZASTEPCZYM SPRZECIE. sprzet docelowy nie jest jeszcze zlozony ale bez obaw -- chocby skaly sraly to bedzie :)
Szczegoly podam wkrotce na stronie.

XAN: ctx me wiesz w jakiej sprawie

74

Odp: Atari FTP - call for help!

Mi nie dziala wlazenie przez klienta FTP. Przez WWW dziala.

75

Odp: Atari FTP - call for help!

A teraz?