1

Temat: Magiczny scalak

Witam,
Kiedys juz o tym bylo na forum ale jakos zgubilem watek i w koncu wydaje mi sie ze sprawa przyschla. Mam jednak nadzieje, ze sie myle i ktos nad tym myslal/pracuje.
A mowa o http://www.averlogic.com/video_converter/AL250.html
Pokladam w nim duze nadzieje. Moze Pasiu, jak bedzie mial chwile wolna, nad tym pomysli?

2

Odp: Magiczny scalak

nie no Pasiu zajety jest intensywnie integracja ukladu MARIA, ktory calkowicie eliminuje interlace

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Magiczny scalak

8O  o w .... morde jeża nietoperza! Jak ktoś takie coś podłączy do Atarki, to ja siem zapisuje! na jedną sztukę  :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

4

Odp: Magiczny scalak

juz od dawna sie tym scalakiem interesowalem (już ponad rok), trzeba do tego bedzie dolozyc jakis procesor wizji/TV dekoder (np. jakis philips z serii SAA7110) bo AL250 ma wejscie cyfrowe (oczekuje strumienia danych w formacie YUV lub RGB). Ale to wszysko pestka. Spróbuj go kupić. Jak mi ktoś go kupi w rozsądnej cenie zrobie wam konwerter ATARI->monitor VGA.

pozdrawiam
Seban/SLIGHT

5

Odp: Magiczny scalak

w stanach caly konwerter koszci ponizej 100 baksow.

http://www.baber.com/baber/products/cheese_box.htm

i jest to niezle rozwiazanie np. tryby z 2 listami dl przelaczane co ramke nie beda migac - poczytac temat o lepszej grafice antica, pare miechow temu puszczalem.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: Magiczny scalak

Czyli to jest dokładnie to, co mi się marzyło? Mamy hip/rip/tip bez interlejsu! Świetnie! Tylko cena mnie martwi?

[ Dodano: Sty 12, 2005 01:19:00  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

7

Odp: Magiczny scalak

dokladnie :) dwa dni temu szukalem po sieci tego "serowego" interfejsu w dobrej cenie i ponizej $70 nie znalazlem. Natomiast sa w podobnej cenie (<$100) podobne rozwiazania o lepszych (wg opisu mozliwosciach). Ale i tak drogo :/
Mnie najbardziej podnieca mozliwosc podlaczenia sprzetu NTSC! Atari 5200, Atari 800! (400 niestety sie nie da bo nie ma wyjscia monitorowego :/ ).

[ Dodano: Czw Sty 13, 2005 10:55 am ]
Ten AL250 jest sprzedawany przez dystrybutora w Niemczech (sprawdzcie na stronie producenta). Dodatkowo, tenze dystrybutor oferuje gotowe rozwiaznie ktorego szukamy: DCX305.
Wlasnie szukam cen :) Ku..na w koncu wszyscy jestesmy teraz w UE! Niech Atari tez cos z tego ma ;)

[ Dodano: Czw Sty 13, 2005 11:22 am ]
Caly ten konwerter mozna kupic na slowacji np. Cena okolo 600zl :(((

8

Odp: Magiczny scalak

przestancie marzyc, bo nikt nie wyda tyle kasy

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

9

Odp: Magiczny scalak

Ten AL250 jest sprzedawany przez dystrybutora w Niemczech (sprawdzcie na stronie producenta). Dodatkowo, tenze dystrybutor oferuje gotowe rozwiaznie ktorego szukamy: DCX305. Wlasnie szukam cen :) Ku..na w koncu wszyscy jestesmy teraz w UE! Niech Atari tez cos z tego ma ;)

Nie abym się czepiał, ale sądzisz że taki dystrybutor sprzeda Ci parę sztuk? Oni będą chcieli od ciebie planu zamówień na najbliższe 3 lata. A minimalny zakup to będzie 1000szt. Próbek też nie dostaniesz bo nie jesteś mega-firmą która może w przyszłości zamawiać jakieś znaczące ilości więc na 99% będą Cię olewać/ignorować. :(

Mam nadzieję iż się mylę i że w końcu komuś się uda dostać parę sztuk tego układu w rozsądnej cenie ;)

pozdrawiam
Seban/SLIGHT

10

Odp: Magiczny scalak

przestancie marzyc, bo nikt nie wyda tyle kasy


a tu sie zdziwisz, bo ja w sumie moge sie skusic, tylko chcialbym sie dowiedziec, czy to w ogole ma sens - tzn, czy nie moze takiego cacka jakis magik-elektronik wyprodukować?

Jakby co, to moge robic za sponsora dla takiego projektu - coby to sie pozniej szerszej rzeszy ludzkikow przydało :D

Co wy na to:?:?:?:?

nie marudz

11

Odp: Magiczny scalak

doloze sie... ale za caly interfejs kolo 80 $ to bym dal

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: Magiczny scalak

lol :D  - ma racje ten ludzik ;)

a ja znowu tak sobie myśle: kupic gotowca, a potem zrobic wlasna, tansza hand-machen wersje... tylko czy to mozliwe?

nie marudz

13

Odp: Magiczny scalak

Wiem, ze to nie to samo, ale tansza jest karta TV... :)

14

Odp: Magiczny scalak

ja mam kartę TV - AVerMedia AVerTV Studio 303 i jeśli podłącze Atarke via CVBS (composite), to mam tak jakby śnieżenie obrazu, a jeśli podłącze przech LCA z Atarki (Lumina Choma Audio) pod S-VIdeo w karcie, to ktoś mi kolory pod*******. choć sygnał kolorów w wejściu S-Video jest pod właściwym pinem. Natomiast na C= 1048S kolory przez LCA są extra :( nie jestem zadowolony z takiego stanu rzeczy.

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

15

Odp: Magiczny scalak

Wiem, ze to nie to samo, ale tansza jest karta TV... :)

do karty tv potrzebujemy klona.... ja wolalbym podlaczac kataryne do vga przez interfejsik wielkosci paczki papierosow - moze nawet do srodka atari by wszedl.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

16

Odp: Magiczny scalak

a kto go teraz nie ma ... z Amigi czy Mac'a łączysz się z netem ??? Jeśli tak, bo max. będzie to <1% ludzi kochających małe Atari. Ba! To nawet za dużo, pomimo tego, że posiadamy jakąś Amigę, MAca, ale do neta łączymy się używając grzyba. Więc Karta TV jednak będzie tańszym rozwiązaniem.

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

17

Odp: Magiczny scalak

być może tańsza będzie, ale z pewnością rozwiązanie karta tv, jest gorsze, bo:
1) zawsze musisz mieć odpowiedniego grzyba
2) tracisz na mobilności - zawsze musisz wszędzie tachac tego cholernego grzyba
3) no i jednak interfrejsik jest bardziej klimatyczny, a schowany pod obudowe jest wg. mnie chiciorski ;)

nie marudz

18

Odp: Magiczny scalak

Szpiegu: pewnie, ale czy cena nie zabije? A co do pkt nr 1. Wystarczy przeca nawet prosty grzyb z PII 300...

19

Odp: Magiczny scalak

Nie zapominajcie, że są też zewnętrzne tunery tv, nie wymagające pecetów :P